Ranking Lokat Marzec 2014

Jeśli ktoś ma ochotę sobie jeszcze powspominać, z jakimi odsetkami miało się do czynienia dosłownie 2 lata temu, interesując się lokatami terminowymi, to z pewnością powinniśmy spojrzeć na ranking lokat marzec 2014. Od razu właściwie może nas uderzyć taka sytuacja, kiedy zobaczymy bardzo wysokie oprocentowanie, którego dzisiaj już niestety nie zobaczymy.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Marzec 2016

Osoby zainteresowane lokatami 3-miesięcznymi, mogły zyskać nawet 4,50 procent w skali roku. Wystarczy, że zdecydowały się one na Lokatę na dobry początek w Idea Banku. Nie ma co ukrywać, że jest to najwyższa proponowana stawka nie tylko na tle tamtejszych ofert, ale również na przestrzeni ostatnich miesięcy. Zaraz za tą propozycją znalazła się Pierwsza Lokata, z oprocentowaniem wynoszącym 4 procent w skali roku, oferowana przez Meritum Bank. W takim razie nie ma co się dziwić, że jest to naprawdę oferta godna uwagi.

Sprawdź ranking lokat marzec 2016 >>>

Identyczne oprocentowanie zaproponował BGŻOptima, który zasugerował stawkę również 4% na swoim wiodącym produkcie, którym jest Lokata bezkarna.

Kolejne oferty jak najbardziej wskazują na to, że oprocentowanie mocno poszło w dół. W związku z tym możemy liczyć na kolejny próg odsetkowy wynoszący 3,70 procent w skali roku. Taką ofertę złożył neoBANK w swojej energoLokacie. Natomiast oprocentowanie wynoszące 3,41 procent w skali roku, było propozycją FM Banku BP, w FM Lokacie PRO. W takiej sytuacji możemy mówić o nadal atrakcyjnym oprocentowaniu w porównaniu do dzisiejszych ofert. Chociaż nie ma co ukrywać, że na tamte czasy klienci uważali, że zarobią zdecydowanie mniej i takie oprocentowanie niekoniecznie już oznaczało atrakcyjna ofertę.

Najlepsze Lokaty Marzec 2014 - Ranking Lokat
Najlepsze Lokaty Marzec 2014 – Ranking Lokat Marzec 2014

Osoby zainteresowane nieco dłuższymi inwestycjami, bez dwóch zdań mogły skorzystać z lokat otwieranych na okres 6 miesięcy. W takim wypadku możemy mówić o najwyższym oprocentowaniu utrzymującym się na poziomie 3,61% w skali roku. Wtedy FM Bank PBP wyszedł z ofertą FM Lokaty PRO. Zaraz za nim znalazła się oferta PlusBanku, który jednocześnie zaproponował oprocentowanie utrzymujące się na poziomie 3,55 procent w skali roku. Na pewno taka stawka może wydawać się bardzo niska w porównaniu do wcześniejszych ofert lokat zakładanych na okres 3 miesięcy. Jednak trzeba pamiętać, że proponowane tutaj oprocentowanie jest naliczane przez dłuższy okres czasu. W związku z tym mamy do czynienia z naprawdę ciekawym zyskiem.

Zobacz najlepsze lokaty marzec 2016 >>>

Gdybyśmy jednak chcieli powrócić do lokat bardzo wysoko oprocentowanych, to w tamtym czasie najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście ulokowanie swoich oszczędności na co najmniej 12 miesięcy. Wtedy moglibyśmy skorzystać z atrakcyjnej oferty jaką jest Lokata Aktywna oferowana przez Toyota Bank. Dzięki tej ofercie nasze oszczędności miały okazję wzrosnąć aż o 4,50 procent w skali roku. Dlatego jeśli byśmy zdecydowali się na zdeponowanie naszych 10 tysięcy złotych, moglibyśmy oczekiwać zysku wynoszącego aż 364,50 złotych.

Ranking Lokat Marzec 2014 – lokaty długoterminowe

W długoterminowych lokatach po tym atrakcyjnym produkcie nastąpiła bardzo duża przepaść jeśli chodzi o odsetki. Dopiero na drugim miejscu znalazła się FM Lokata PRO, sugerowana przez FM Bank BP. W takiej sytuacji mogliśmy liczyć na oprocentowanie wynoszące 3,75 procent w skali roku. Nieco niższa oferta proponowana była przez Getin Bank. Oferowana przez tę placówkę Lokata Wznosząca pozwalała na zarobienie 3,70 procent w skali roku.

Ktoś, kto bez żadnego problemu pozwolił sobie na zdeponowanie swoich oszczędności na okres 2 lat, to mógł zarobić nawet 664 złote. Wszystko dzięki ciekawej lokacie Direct+ Internet, która została zaproponowana przez Santander Consumer Bank. Na tej lokacie osoby wpłacające swoje pieniądze, mogły liczyć na uzyskanie 4,20 procent w skali roku.

Zobacz lokaty marzec 2016 >>>

Podsumowując Ranking Lokat Marzec 2014 – sytuacja na tamtym okresie czasu przedstawiała się niezwykle zachęcająco. W takim razie nie powinniśmy mieć najmniejszych wątpliwości, że jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie aktywne oszczędzanie. W końcu przechowywanie pieniędzy na koncie, bądź też w przysłowiowej skarpecie nie przyniesie tak wielu korzyści jak zamrożenie ich na bardzo korzystnej lokacie bankowej, na której mogą całkiem nieźle zarobić.

Ranking Lokat Listopad 2013

Listopad to miesiąc, w którym pojawiają się pierwsze promocje świąteczne a wraz z nim nasz Ranking Lokat Listopad 2013. Ogólne w tym okresie występuje nastawienie na wzrost konsumpcji oraz promocja akcji kredytowych, niestety promocje w obszarze kredytów nie przekładają się na ciekawe oferty w sferze depozytów – oprocentowanie poszczególnych lokat utrzymuje się w trendzie spadkowym. Wysokim oprocentowaniem zachęcają długoterminowe lokaty,  jednocześnie do rywalizacji o nasze oszczędności aktywnie włączyły się banki spółdzielcze, np. Bank Spółdzielczy w Ciechanowie. Jedynie nieliczne banki oferują lokaty oprocentowane powyżej 2,5 proc, co wynika przede wszystkim z  niskich stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego.

Ja prognozują nasi eksperci – stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego pozostaną na niskim poziomie nawet do 2016 roku, tak więc do tego momentu nie należy spodziewają się istotnych zmian w ofercie depozytowej. W tym kontekście warto śledzić aktualne promocję, ponieważ tylko one zapewnią atrakcyjny zysk na przestrzeni tego okresu.

Obecnie na rynku nadal  dostępne są atrakcyjne oferty, najlepsze z nich oferują oprocentowanie przekraczające 4 proc. na krótkoterminowych depozytach. W naszym rankingu skupiliśmy się więc na lokatach 3 miesięcznych, półrocznych oraz rocznych. Licząc zysk z lokaty przyjedliśmy maksymalną kwotę jaką na większości lokat można umieścić, tj. 10.000 PLN. Metodyka rankingu lokat listopad 2013 nie uległa zmianie, nadal wybieramy najlepszą z najlepszych lokat oferowanych przez dany bank, a oprocentowanie lokaty sprowadzamy do wspólnego mianownika, uwzględniając kapitalizację lokat, tak aby wyniki były porównywalne.

Ranking Lokat Listopad 2015 – Lokaty kwartalne

Najlepszą lokatą w kategorii do 3 miesięcy jest „Lokatą na dobry początek” w Idea Bank. Która regularnie znajduję się w pierwszej 3 naszych zestawień, w bieżącym miesiącu oferta banku ustalona jest na 4,75 proc. oraz nie wymaga przy tym od klienta założenia osobnego konta. Niestety pewnym ograniczaniem niniejszej lokaty, jest to, że jest ona kierowana wyłącznie do nowych klientów. Niewiele mniej – 4% proponuje Meritum Bank,  tym razem rachunek osobisty jest już wymagany. Na trzeciej pozycji znalazła się energoLOKATA spółdzielczego neoBanku, którą podobnie jak poprzedniczki można założyć przez internet.

  • Idea Bank (Lokata na dobry początek) – 4,75%
  • Meritum Bank (Pierwsza Lokata) – 4,00%
  • neoBank (energoLOKATA) – 3,55%

Ranking Lokat Listopad 2015 – Lokaty półroczne

Oprocentowanie lokat półrocznych jest nadal istotnie niższe niż lokat trzymiesięcznych, w przypadku Idea Banku jest to aż 1,25 punktu procentowego, w wariancie 6 miesięcznym lokata Idea Banku to „tylko” 3,5 procent.

Zysk z 10 tys. zł umieszczonych na półrocznym depozycie w Idea Banku wynosi aż 140,58 zł – podkreśla ekspert Rankingu Lokat

Kolejne miesiące w naszym zestawieniu zajęły Invest-Bank oraz neoBANK, który był liderem naszego zestawienia w ubiegłym miesiącu.

  • Idea Bank (Lokata Twój Wybór) – 3,50%
  • Invest-Bank (Lokata Dzień Dobry) – 3,40%
  • neoBank  (energoLOKATA) – 3,35%

Ranking Lokat Listopad 2015 – Lokaty roczne

Najlepszą lokatę w okresie jednego roku, oferuje Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, który przed paroma dniami wprowadził do oferty „Lokatę Turkusową”. PBS proponuje depozyt możliwy do otwarcia poprzez internet oprocentowany na 4,22 proc. w skali roku. Następne miejsca w naszym zestawieniu zajmują FM Bank PBP i Meritum Bank oprocentowane kolejno na 3,6% oraz 3,4%.

Zysk z 10 tys. zł umieszczonych na rocznej lokacie oprocentowanie na 4,22% w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie to ponad 341 zł – dodał ekspert Rankingu Lokat

  • Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie (e-lokata turkusowa) – 4,22%
  • FM Bank PBP (FM Lokata PRO) – 3,60%
  • Meritum Bank (Lokata internetowa) – 3,40%

Jeżeli ktoś zdecyduje się na dłuższą lokatę, np. 2 letnią, to ma do dyspozycji ofertę Santander Consumer Bank, który proponuje 4,1 proc. w skali roku oraz ofertę FM Bank PBP oprocentowaną na 4,05 proc. Ciekawą ofertę prezentuję Bank Pocztowy z lokatą „Coraz Więcej”. To lokata progresywna, której zysk rośnie od 2 do 6 proc. na koniec okresu oszczędzania. W tym przypadku średnie oprocentowanie środków umieszczonych na tego rodzaju lokacie wynosi 3,81 proc.

Sprawdź pełen ranking lokat listopad 2015 >>>