Najlepsze lokaty wrzesień 2015

Szukając sposobów na dodatkowe oszczędności, warto przeanalizować nasz najnowszy ranking lokat bankowych wrzesień 2015. Oprocentowanie lokat jest uzależnione od terminu na który zakładamy lokatę, jej rodzaju oraz warunków szczegółowych. Lokaty często posiadają też limity minimalnej oraz maksymalnej kwoty.

Pierwsza trójka – najlepsze lokaty wrzesień 2015

Aktualnie najbardziej interesująco przedstawia się db Loka@ta, którą zakładamy poprzez wniosek internetowy. Oferta przede wszystkim dostępna dla nowych klientów, którzy jeszcze nie decydowali się na utworzenie żadnego konta w Deutche Banku. W tej ofercie jest możliwość utworzenia tylko jednej lokaty terminowej, której oprocentowanie w skali roku wynosi 2.5%, jak i 5% w skali roku jeśli zdecydowaliśmy się równolegle otworzyć konto osobiste dbNET.

Zobacz pełen ranking lokat bankowych >>>

Wysokie miejsce zajmuje również oferta Meritum Bank, która zawiera lokatę dla nowych klientów otwierających konto osobiste. Założenie takiej lokaty jest możliwe w okresie do miesiąca od złożenia wniosku o otwarciu rachunku. Oszczędzanie na lokacie Start jest przedstawione na bardzo prostych i przejrzystych warunkach. Wystarczy wpłacić kwotę od 1000 do 10 000 zł. Bezpieczeństwo środków – podobnie jak w przypadku pozostałych lokat bankowych – zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Bank gwarantuje nam natomiast bardzo atrakcyjne oprocentowanie w wysokości 4% na Lokacie Start, dlatego w naszej ocenie warto ją wypróbować.

Kolejne możliwości zapewnia mBank, którego oferta jest coraz bardziej dostępna i konkurencyjna. Wynika to z wysokiej mobilności banku, do której przekonują się zarówno osoby młode, jak i starsze. Klienci mBanku mają możliwość założenia lokaty, która zapewnia oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Minimalna kwota lokaty jest najniższa z badanych, ponieważ wynosi już 500 zł. Natomiast maksymalna jest taka sama, jak w Meritum Banku, czyli 10 000 zł. Klienci są zapewniani o tym, że oprocentowanie jest stałe, a okres trwania takiej lokaty wynosi 3 miesiące. Warunkiem jest natomiast otwarcie lokaty poprzez internet.

Zobacz pełen ranking lokat bankowych >>>

Inną atrakcyjną ofertę przedstawia Alior Bank, w którym otworzenie konta osobistego odbywa się w przeciągu kilku dni z wykorzystaniem kuriera. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty, jak i dodatkowy dokument tożsamości oraz okazać je przy podpisywaniu umowy z kurierem. Wszystkie pozostałe formalności zostaną zrealizowane przez bank. Pewnym ułatwieniem jest założenie takiego konta osobistego, a zarazem lokaty przez internet. Musimy wtedy posiadać inne konto w jakimś banku z którego powinniśmy dokonać przelew na symboliczną kwotę – 1 zł – co stanowi potwierdzenie naszych danych z innego banku. I takie przelew trafia na rachunek którego numer otrzymujemy na końcu wniosku lub emailu, który otrzymujemy od Alior Banku w trakcie rejestracji. Dwumiesięczna Lokata w Alior Banku jest oprocentowana na 4% oraz można ją założyć dla kwoty od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Pozostałe ciekawe propozycje – najlepsze lokaty wrzesień 2015

Pewną nowością na rynku jest jeszcze lokata Getin Online, która trafia do ludzi mobilnych. Jej założenie jest możliwe przez aplikację Getin Mobile, która jest dostępna na telefonach i tabletach we wszystkich popularnych systemach, jak Android, Windows Phone i iOS. Po zainstalowaniu się aplikacji wystarczy ją włączyć i zalogować się do bankowości mobilnej. Oprocentowanie lokaty wysokości 3.5%. Jest ona zawiązywana na okres 2 miesięcy, a jej minimalna wpłata wynosi 1000 zł. Możliwe jest automatyczne przedłużenie takiej lokaty.

Ciekawe lokaty przedstawiają nam jeszcze takie instytucje, jak: plusbank, Lion, Deutche Bank, Bank smart, Idea bank, Toyota bank, Millenium, BGŻ optima, Noble bank, Raiffeisen polbank.

Zobacz pełen ranking najlepszych lokat bankowych >>>

Najlepsze oferty lokat bankowych!

Sprawdź najlepsze oferty lokat bankowych dostępne na naszym rynku i porównaj je do innych możliwości oszczędzania za pośrednictwem naszego rankingu, który umożliwia nie tylko porównanie terminowych lokat bankowych oszczędnościowych, ale także lokat inwestycyjnych – zapewniających gwarancję kapitału przy możliwości osiągnięcia wyższego zysku niż na standardowej lokacie.

Sprawdź ranking lokat – więcej >

Aktualnie najlepsze oferty lokat bankowych zapewniają oprocentowanie w skali całego roku na maksymalnym poziomie 5%, co wynika z aktualnie obowiązujących stóp procentowych ustalonych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP), w praktyce wysokie oprocentowanie jest jednak obarczone szeregiem ograniczeń, np. koniecznością otworzenia konta w banku, koniecznością przelewania wynagrodzenia na konto, limit liczby lokat oraz wartością lokaty, np. do 10 tys. zł, czy wymogiem utrzymywania odpowiedniego salda na koncie.

Najlepsze oferty lokat bankowych Sierpień 2015
Najlepsze oferty lokat bankowych Sierpień 2015

Wśród najlepiej ocenianych lokat dwumiesięcznych w sierpniu warto wymienić db lok@tę w Deutche Banku (na zdjęciu powyżej), lokatę standardową w Alior Banku oraz lokatę na Start w Meritum Banku. Pierwsza z nich zapewnia nawet 5% oprocentowania na lokacie, a kolejne dwie 4%. Ww. lokaty nie są jednak dla każdego o wymaganiach do otrzymania najlepszej oferty szerzej piszemy w naszym comiesięcznym porównaniu lokat.

Zastanawiając się nad wyborem najlepszej oferty lokat bankowych warto porównać też, jak w danym okresie wygląda opłacalność zakupu obligacji, np. obligacji skarbowych gwarantowanych przez skarb państwa. Oprocentowanie obligacji zmienia się wraz ze zmianami stóp procentowych, w praktyce ceny obligacji rosną, gdy stopy procentowe spadają, natomiast w odwrotnym przypadku ceny obligacji spadają. Dlatego, w sytuacji, gdy zysk z lokat jest relatywnie niewielki, często bardziej opłacalne są obligację.

Sprawdź najlepsze oferty lokat bankowych oraz innych możliwości oszczędzania – więcej >

Obecnie też, ze względu na dużą niepewność polityczną dość nisko wyceniane są spółki giełdowe, co w dłuższej perspektywie może przyczynić się do istotnego wzrostu ich wartości – zgodnie z zasada, że dobrze jest coś kupić tanio i sprzedać drogo 🙂 W tym kontekście warto obok lokat terminowych porównanać też stopy zwrotu z funduszy inwestycyjnych.

Ranking Lokat Sierpień 2015 – bankowe lokaty 2 miesięczne

Zgodnie z Waszą prośbą aktualizujemy nasz Ranking Lokat Sierpień 2015 o bankowe lokaty 2 miesięczne. Podobnie jak dotychczas zwracamy uwagę na oprocentowanie, warunki szczegółowe poszczególnych ofert banków oraz limity i ograniczenia związane z danym typem lokaty.

Na sierpień 2015 r. proponujemy przyjrzeć się trzem lokatom bankowym – ofercie Deutche Banku, Alior Banku oraz Meritum Banku. Ostatnie dwie z wymienionych marek to pod względem prawnym w rzeczywistości jeden bank, ale konkurujący wewnętrznie ofertą oraz jakością obsługi i sprzedaży.

Ranking Lokat 2015 Sierpień - lokaty dwumiesięczne
Ranking Lokat 2015 Sierpień – lokaty dwumiesięczne

Zacznijmy więc od prezentacji oferty Deutche Bank Polska, która dla osób decydujących się na założenie konta bankowego zapewnia oprocentowanie w wysokości 5 procent. Dla pozostałych użytkowników, którzy zrezygnują z otwarcia rachunku bankowego oprocentowanie będzie wynosić 2,5% – w praktyce przy aktualnych stopach procentowych ustalonych przez Radę Polityki Pieniężnej ww. oprocentowanie nadal jest wysokie. Bank umożliwia klientowi otwarcie tylko jednej lokaty w wysokości od 2 tys. zł do 10 tys. zł, dlatego jeżeli posiadamy większy kapitał to warto go rozproszyć po różnych bankach. Przedterminowe zerwanie lokaty wiąże się z całkowitą utratą odsetek.

Umieszczając maksymalną kwotę na db lokacie, to jest 10.000 zł już po dwóch miesiącach możemy się cieszyć zyskiem w wysokości 68,76 zł – analizuje ekspert ekonomiczny Rankingu Lokat 2015

Drugą proponowaną przez nas ofertą jest lokata standardowa w Alior Banku, jej oprocentowanie wynosi 4% dla tych klientów, którzy założą lokatę w ciągu 30 dni od daty otwarcia rachunku bankowego w wariancie Konto Rozsądne lub Konto Wyższej Jakości. Dodatkowo wspomniany rachunek bankowy musi być aktywny w dniu zapadalności lokaty. Istnieje możliwość założenia lokatę w oddziale banku oraz przez system bankowości internetowej. Minimalna wartość lokaty to 1 tys. zł, nie ma natomiast górnej granicy wysokości lokaty, co czyni ją bardzo atrakcyjną dla osób z kapitałem przekraczającym 10 tys. zł.

Pełny ranking lokat bankowych – więcej >

Trzecią ofertą prezentowaną w niniejszym rankingu jest Lokata Start w Meritum Bank. Wymaga złożenia konta bankowego oraz można ją założyć  tylko przez system bankowości internetowej banku (serwis internetowy i mobilny). W zamian zapewnia oprocentowanie 4% dla osób dysponujących pomiędzy 1 a 10 tysięcy zł wolnych środków pieniężnych.

Obie lokaty przy inwestycji 10 tys. zł zapewniają zysk 55 zł po 2 miesiącach od otwarcia lokaty. Zaletą Aliora jest możliwość umieszczenia wyższej kwoty na lokacie, a przez co zysk może być jeszcze większy w zależności od środków którymi dysponujemy – podsumowuje ekspert finansowy

Przejdź do pełnego Rankingu Lokat Bankowych Sierpień 2015 – Sprawdź jak zwiększyć oprocentowanie do ponad 7% – więcej >

 

Lokata Extra w Meritum Banku

W ubiegłym miesiącu nastąpiło prawne połączenie Meritum Banku z Alior Bankiem, ban działa nadal pod marką handlową Meritum Bank. Sprawdźmy więc co zmieniło się w ofercie banku po połączeniu …

Z naszej perspektywy – lokat bankowych – ciekawą propozycją jest Lokata Extra. Lokata ta zapewnia oprocentowanie dla nowych środków w wysokości 2,85% w przypadku, gdy lokata zawierana jest na okres 7 miesięcy oraz  2,75% przy krótszym terminie lokaty – 4 miesięcy. Lokatę można założyć w całości bez wychodzenia z domu, a minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł.

Lokata Extra Meritum Bank Lipiec 2015
Lokata Extra Meritum Bank Lipiec 2015

W ofercie związanej z ww. lokatą znalazło się słowo klucz, tj. „dla nowych środków”, co konkretnie oznacza, że jeżeli jesteś już klientem Meritum Banku to promocyjnym oprocentowaniem na lokacie objęte są tylko dodatkowe środki, które przelejesz na swój rachunek.

Ważną cechą lokaty jest brak konieczności zakładania konta w banku. tedy procedurą wygląda następująco:

 • wypełniasz wniosek na stronie banku,
 • na adres email otrzymujesz potwierdzenie rejestracji wraz z numerem konta na które należy przelać środki,
 • następnie realizujesz przelew na lokatę,
 • system automatycznie informuję Cię  mailowo, gdy środki dotrą i lokata zostanie uruchomiona w banku,
 • po upływie terminu lokaty, środki wraz z odsetkami zostają przelane zwrotnie na konto z którego wcześniej zostały wysłane.

W celu porównania większej liczby lokat bankowych w lipcu 2015 zapraszamy do naszego rankinguwięcej …

Ranking Lokat Lipiec 2015 – bankowe lokaty 2 miesięczne

Aktualizujemy nasz Ranking Lokat Lipiec 2015, ponieważ w bieżącym tygodniu pojawiała się bardzo ciekawa 2 miesięczna lokata w Deutsche Bank – db eLok@ta, której oprocentowanie w przypadku założenia lokaty wraz z darmowym kontem bankowym sięga aż 5%. Lokata podobnie jak większość tego typu promocji skierowana jest do nowych klientów banku. Jej minimalna kwota to 2000 zł, a maksymalna to 10000 zł.

db Lok@ta - Najlepsza lokata Lipiec 2015
db Lok@ta – Najlepsza lokata Lipiec 2015

Inwestując 10 tysięcy złotych w db Lok@tę już po 2 miesiącach zyskujemy 83 złotych zysku, co w konfrontacji z standardowymi lokatami bankowymi, których oprocentowanie zazwyczaj oscyluje w okolicach 1% – co daje nam 10 zł zysku – jest wyjątkowo atrakcyjną propozycją  – wyjaśnia ekspert

Innymi ciekawymi propozycjami na 2 miesięczną lokatę pieniędzy są oferty Meritum Bank oraz Alior Bank, obie  lokaty bankowe można założyć w pierwszym miesiącu od założenia konta w danym banku. Ich minimalna kwota to 1 tys. PLN, a maksymalna to 10 tys. PLN. Jeden klient może założyć tylko jedną lokatę.

Lokaty Alior Banku i Meritum Banku oprocentowane są trochę niżej, ale nadal bardzo wysoko w stosunku do standardów rynkowych,  tj. 4%, co w praktyce przekłada się na 66 złotych zysku po 2 miesiącach – dodaje po chwili.

Dodatkowo Alior Bank wymaga, aby w dniu zapadalności lokaty konto bankowe było aktywne, inaczej jej oprocentowanie wyniesie jedynie 1%.

Pełen ranking – więcej >

Ranking Lokat Lipiec 2015 – bankowe lokaty 2 miesięczne

 • Duetsche Bank (db Lok@ta) – oprocentowanie 5%,
 • Meritum Bank (Lokata na Start) – oprocentowanie 4%,
 • Alior Bank (Lokata standardowa) – oprocentowanie 4%,

Przejdź do pełnego Rankingu Lokat ma miesiąc lipiec 2015 – Sprawdź jak zwiększyć oprocentowanie do ponad 7% – więcej >

Ranking Lokat Bankowych Lipiec 2015 – najwyższe oprocentowanie

Ranking Lokat Bankowych Lipiec 2015 prezentuje lokaty, które gwarantują najwyższe oprocentowanie w trakcie zbliżających się wakacji, tj. od lipca 2015 roku. W niniejszym opracowaniu skupiliśmy się na porównaniu klasycznych lokat bankowych pod kątem najwyższego oprocentowania oraz maksymalizacji zysku z lokaty.

Najwyższe zyski na zapewnia lokata happy w Idea Bank. Pieniądze wpłacone na 3 miesięczną Lokatę Happy  podlegają stałemu oprocentowaniu w wysokości 4,0% w skali roku. Minimalna kwota to 1 tys. zł, a maksymalna 10.000 zł. Niestety można założyć tylko jedną lokatę, ale nie trzeba zakładać konta w banku.

Przykładowo 10 tys. złotych zainwestowane w lokatę Happy w Idea Banku da nam już po trzech miesiącach ok. 100  złotych zysku – wyjaśnia nasz ekspert ekonomiczny

Pełen Lokaty Ranking – więcej >

Drugą pozycję zajmuje smart lokata na powitanie w Biz Banku, w ramach której możesz zainwestować do 10.000 zł, przy bardzo wysokim  – przy dzisiejszych stopach procentowych – oprocentowaniu 3,85%. Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, jest możliwość założenia lokaty na 2 miesiące, wtedy oprocentowanie jest najwyższe, przy innych okresach, tj. 1 miesiąca oraz 3 miesięcy spada ono odpowiednio do 3,25% i 3,75%, jednak nadal jest wysokie.

Ranking Lokat Lipiec 2015 Najwyższe oprocentowanie
Ranking Lokat Lipiec 2015 Najwyższe oprocentowanie

Inna ciekawą propozycją jest lokata Welcome w Lions Banku zapewnia ona przez okres 2 miesięcy 3,5 zysku w skali roku, co w przy lokacie na 10 tys. daje ok. 29 złotych miesięcznie.

Ranking Lokat Bankowych Lipiec 2015 – niezależnie od okresu

 • Idea Bank (lokata Happy) – na okres 3 miesięcy – oprocentowanie 4%  
 • Biz Bank (smart lokata na powitanie) – na okres 2 miesięcy – oprocentowanie 3,5%  
 • Lions Bank (lokata Welcome) – – na okres 3 miesięcy – oprocentowanie 3,5% 

Przejdź do pełnego Ranking Lokat Bankowych Lipiec 2015 dopasowanego do Twoich potrzeb – Sprawdź jak zwiększyć zysk do ponad 7% – więcej >

Ranking Lokat Listopad 2013

Listopad to miesiąc, w którym pojawiają się pierwsze promocje świąteczne a wraz z nim nasz Ranking Lokat Listopad 2013. Ogólne w tym okresie występuje nastawienie na wzrost konsumpcji oraz promocja akcji kredytowych, niestety promocje w obszarze kredytów nie przekładają się na ciekawe oferty w sferze depozytów – oprocentowanie poszczególnych lokat utrzymuje się w trendzie spadkowym. Wysokim oprocentowaniem zachęcają długoterminowe lokaty,  jednocześnie do rywalizacji o nasze oszczędności aktywnie włączyły się banki spółdzielcze, np. Bank Spółdzielczy w Ciechanowie. Jedynie nieliczne banki oferują lokaty oprocentowane powyżej 2,5 proc, co wynika przede wszystkim z  niskich stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego.

Ja prognozują nasi eksperci – stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego pozostaną na niskim poziomie nawet do 2016 roku, tak więc do tego momentu nie należy spodziewają się istotnych zmian w ofercie depozytowej. W tym kontekście warto śledzić aktualne promocję, ponieważ tylko one zapewnią atrakcyjny zysk na przestrzeni tego okresu.

Obecnie na rynku nadal  dostępne są atrakcyjne oferty, najlepsze z nich oferują oprocentowanie przekraczające 4 proc. na krótkoterminowych depozytach. W naszym rankingu skupiliśmy się więc na lokatach 3 miesięcznych, półrocznych oraz rocznych. Licząc zysk z lokaty przyjedliśmy maksymalną kwotę jaką na większości lokat można umieścić, tj. 10.000 PLN. Metodyka rankingu lokat listopad 2013 nie uległa zmianie, nadal wybieramy najlepszą z najlepszych lokat oferowanych przez dany bank, a oprocentowanie lokaty sprowadzamy do wspólnego mianownika, uwzględniając kapitalizację lokat, tak aby wyniki były porównywalne.

Ranking Lokat Listopad 2015 – Lokaty kwartalne

Najlepszą lokatą w kategorii do 3 miesięcy jest „Lokatą na dobry początek” w Idea Bank. Która regularnie znajduję się w pierwszej 3 naszych zestawień, w bieżącym miesiącu oferta banku ustalona jest na 4,75 proc. oraz nie wymaga przy tym od klienta założenia osobnego konta. Niestety pewnym ograniczaniem niniejszej lokaty, jest to, że jest ona kierowana wyłącznie do nowych klientów. Niewiele mniej – 4% proponuje Meritum Bank,  tym razem rachunek osobisty jest już wymagany. Na trzeciej pozycji znalazła się energoLOKATA spółdzielczego neoBanku, którą podobnie jak poprzedniczki można założyć przez internet.

 • Idea Bank (Lokata na dobry początek) – 4,75%
 • Meritum Bank (Pierwsza Lokata) – 4,00%
 • neoBank (energoLOKATA) – 3,55%

Ranking Lokat Listopad 2015 – Lokaty półroczne

Oprocentowanie lokat półrocznych jest nadal istotnie niższe niż lokat trzymiesięcznych, w przypadku Idea Banku jest to aż 1,25 punktu procentowego, w wariancie 6 miesięcznym lokata Idea Banku to „tylko” 3,5 procent.

Zysk z 10 tys. zł umieszczonych na półrocznym depozycie w Idea Banku wynosi aż 140,58 zł – podkreśla ekspert Rankingu Lokat

Kolejne miesiące w naszym zestawieniu zajęły Invest-Bank oraz neoBANK, który był liderem naszego zestawienia w ubiegłym miesiącu.

 • Idea Bank (Lokata Twój Wybór) – 3,50%
 • Invest-Bank (Lokata Dzień Dobry) – 3,40%
 • neoBank  (energoLOKATA) – 3,35%

Ranking Lokat Listopad 2015 – Lokaty roczne

Najlepszą lokatę w okresie jednego roku, oferuje Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, który przed paroma dniami wprowadził do oferty „Lokatę Turkusową”. PBS proponuje depozyt możliwy do otwarcia poprzez internet oprocentowany na 4,22 proc. w skali roku. Następne miejsca w naszym zestawieniu zajmują FM Bank PBP i Meritum Bank oprocentowane kolejno na 3,6% oraz 3,4%.

Zysk z 10 tys. zł umieszczonych na rocznej lokacie oprocentowanie na 4,22% w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie to ponad 341 zł – dodał ekspert Rankingu Lokat

 • Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie (e-lokata turkusowa) – 4,22%
 • FM Bank PBP (FM Lokata PRO) – 3,60%
 • Meritum Bank (Lokata internetowa) – 3,40%

Jeżeli ktoś zdecyduje się na dłuższą lokatę, np. 2 letnią, to ma do dyspozycji ofertę Santander Consumer Bank, który proponuje 4,1 proc. w skali roku oraz ofertę FM Bank PBP oprocentowaną na 4,05 proc. Ciekawą ofertę prezentuję Bank Pocztowy z lokatą „Coraz Więcej”. To lokata progresywna, której zysk rośnie od 2 do 6 proc. na koniec okresu oszczędzania. W tym przypadku średnie oprocentowanie środków umieszczonych na tego rodzaju lokacie wynosi 3,81 proc.

Sprawdź pełen ranking lokat listopad 2015 >>>

Ranking Lokat Marzec 2013

Osoby zastanawiające się nad tym, czy kiedyś jeszcze będziemy mieli do czynienia z lokatami, na których oprocentowanie było zdecydowanie wyższe niż 5 procent w skali roku. W takim razie z bardzo dużą przyjemnością na pewno wrócimy się do czasów, kiedy lokaty były oferowane nawet na 6 procent w skali roku. Takie czasy były w marcu 2013 roku. Zatem jeśli na spokojnie zdecydujemy się przeglądać ranking lokat marzec 2013, to już w lokatach krótkoterminowych, zakładanych wyłącznie na okres 1 miesiąca, uderzy nas bardzo ciekawa oferta dwóch banków. Pierwszy z nich to niewątpliwie Getin Online, który zaproponował Lokatę na Start. Natomiast Idea Bank wyszedł z Lokatą na dobry początek. Obie placówki zdecydowały się na zaproponowanie swoim klientom zawrotnego oprocentowania wynoszącego dosłownie 6 procent w skali roku. Chyba w dzisiejszym dniu moglibyśmy sobie już jedynie pomarzyć o takiej stawce prawda?

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Marzec 2016

Nic dziwnego, że pozostałe banki miały poważne problemy z tym, aby dogonić lokatę. Mianowicie dopiero na trzecim miejscu, a właściwie na drugim znalazła się lokata internetowa proponowana przez Meritum Bank. Tutaj jednak klienci mogli liczyć już jedynie na 4,20 procent w skali roku. Prawda, że przeskok był naprawdę solidny? W takim razie jeśli chciało się zarobić prawie 2 razy więcej lokując na 1 miesiąc swoich 10 tysięcy oszczędności, to chyba wybór okazywał się jasny.

Osoby zainteresowanie nieco dłuższymi inwestycjami, na pewno były zainteresowane w tamtym czasie lokatami na okres 3 miesięcy. W takim przypadku na pierwszym miejscu, znowu mieliśmy do czynienia aż z dwoma bankami, które zaproponowały 5,50 procent w skali roku.

Na drugim miejscu pod tym względem znalazła się energoLOKATA proponowana przez neoBank. Tam klienci lokując swoje 10 tysięcy oszczędności, bez żadnego problemu mogli sobie spokojnie pozwolić na uzyskanie aż 5 procent w skali roku. Nie jest to zawrotne, ale na pewno bardzo atrakcyjne oprocentowanie. W takim razie spokojnie możemy mówić o tym, że średnia stopa procentowa utrzymywała się na naprawdę zadowalającym poziomie.

Ranking Lokat Marzec 2013 – najlepsze na 6 miesięcy

Jeśli byśmy jednak zdecydowali się na lokaty zakładane na okres 6 miesięcy, to wtedy musimy liczyć się także z nieco niższym oprocentowaniem.

Ranking Lokat Marzec 2013
Ranking Lokat Marzec 2013

W tym zestawieniu na pierwszym miejscu znalazła się Lokata progres, która pozwoliła na zdobycie aż 4,50 procent w skali roku. To był produkt bankowy oferowany przez mBank. W takim razie jeśli ktoś złożył u nich na lokacie swoje oszczędności w wysokości 10 tysięcy złotych, to jednocześnie można było zyskać aż 183 złote. Identyczne oprocentowanie było proponowane przez Polski Bank Przedsiębiorczości w ofercie jako Lokata spinająca.

Zobacz najlepsze lokaty marzec 2016 >>>

Nieco niższe oprocentowanie zostało zaproponowane tak naprawdę przez FM Bank w Lokacie Internetowej. Klienci tego banku mogliby liczyć tak naprawdę na 4,30 procent w skali roku. Nie jest to stawka bardzo niska, jak na obecny miesiąc. Ale wtedy należała do jedynie jednej z atrakcyjniejszych, ale już na pierwszym miejscu na pewno się nie znajdowała.

Ranking Lokat Marzec 2013 – na jaki czas?

W lokatach bankowych naturalnie bardzo istotny jest czas oszczędzania. Mianowicie jeśli tylko sobie zdajemy z tego sprawę, to im dłużej deponujemy swoje środki, tym więcej na nich zarabiamy. W ofercie lokat dwuletnich, najlepszą propozycją w marcu 2013 roku składał Getin Online, który pozwala na założenie Lokaty Wiosennej, która opierała się na 4,5 procentach w skali roku. Natomiast nieco mniej, miała FM Lokata reklamowana przez FM Bank. Klienci tej placówki mogli liczyć na zwrot w wysokości 4,4 procent w skali roku.

Na pewno ciekawą lokatą jest Lokata Spinająca proponowana przez Polski Bank Przedsiębiorczości na kwotę 4,35 procent w skali roku.

Widzimy, że bardzo dużo lokat w tamtym czasie spokojnie przekraczało poziom 4 procent w skali roku. W takim razie mieliśmy spokojnie do czynienia z czasami w bankowości, w których nie tylko mogliśmy skupić się na oszczędzaniu, ale jeszcze dodatkowo móc na tym całkiem nieźle zarobić. Niestety mało prawdopodobne jest to, aby takie czasy jeszcze faktycznie wróciły do nas.

Zobacz ranking lokat marzec 2016 >>>

Ranking Lokat Listopad 2012

Jesienne porównanie lokat, tj. Ranking lokat Listopad 2012 wprowadza trochę nowości, przede wszystkim pojawiła się nowa oferta depozytowa Raiffeisen Banku. Na wysokich pozycjach znalazły się też lokaty oferowane przez nowe podmioty w naszym zestawieniu: SK bank i Polski Bank Przedsiębiorczości. Mamy nadzieję, że będą gościć tu częściej. Jeszcze całkiem niedawno w naszych zestawieniach królowała Pierwsza Lokata Meritum Banku, która niestety znowu  obniżyła swoje oprocentowanie.

Wyżej wymienioną nowością w naszym listopadowym rankingu lokat 2012 jest niewątpliwie Raiffeisen Bank Polska, który przez wiele ostatnich miesięcy nie prezentował zbyt atrakcyjnych ofert w obszarze lokat. Nasze zestawienie wzbogacone zostało także o oferty dwóch debiutantów – Polskiego Bank Przedsiębiorczości (Lokata Spinająca) oraz spółdzielczego SK banku (eLokata24).

Ranking Lokat Listopad 2012 – od czego zacząć?

Jeżeli komuś zależało na rzeczywiście wysokim oprocentowaniu, to najwięcej zapewnia produkt Idea Banku – Lokata na Dobry Początek – 7,50% w skali roku. Jeden miesiąc to jednak zbyt krótko, aby dobrze zarobić – no chyba, że ktoś liczy wyłącznie na szybki zysk. Lokata na Dobry Początek jest ofertą dla nowych klientów. Każdy z nich może założyć dwie lokaty – jedną za pośrednictwem serwisu internetowego banku, a drugą – w oddziale Idea Banku albo w placówce Tax Care. Warto zaznaczyć, że w przypadku przedterminowego zerwania lokaty założonej przez Internet klient otrzyma 100% należnych odsetek.

Przejdźmy zatem do najbardziej popularnych lokat trzymiesięcznych, liderem tego zestawienia jest 3-miesięczna Lokata internetowa Raiffeisen Banku Polska zapewniającą 7,00% w skali roku. Cytując zapisy regulaminowe lokatę tę mogą otworzyć osoby, które w trakcie promocji trwającej do 28 lutego 2013 r. złożą wniosek o otwarcie elektronicznego kanału dostępu oraz darmowego Konta Osobistego Comfort Direct. Regulamin lokaty przewiduje, że osoby, które skorzystają z promocji są zobowiązane do wykonania w terminie do 31 grudnia 2012 r. co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową Visa Classic wydaną do konta. Dodatkowo w ww. terminie wymagana jest aktywacja dostępu do serwisu bankowości mobilnej Mobilny Bank oraz dokonania co najmniej jednej transakcji w serwisie bankowości mobilnej Mobilny Bank, na przykład dowolnego przelewu zewnętrznego lub wewnętrznego lub założenie lokaty terminowe. Uczestnik promocji dzięki temu będzie otrzymywał co miesiąc premię w wysokości 10% wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą debetową Visa Classic wydaną do konta osobistego. Łącznie wysokość Premii w okresie trwania promocji nie może  jednak przekroczyć 100 zł 🙁 Dodatkowo w  regulaminie czytamy, że osoby, które między 24 października 2012 r. a 31 grudnia 2012 r. dokonają transakcje bezgotówkowe kartą debetową wydaną do konta na sumę nie mniejszą niż 1000 zł mają szanse na wygranie iPada 2 3G 16 GB.

Niestety minimalna kwota Lokaty Internetowej jest dość wysoka i wynosi 3000 zł, a maksymalna tylko 10000 zł. Kolejną lokatą wartą uwagi na okres trzech miesięcy jest Lokata Spinająca Polskiego Banku Przedsiębiorczości, która zapewnia 6,60%  oprocentowania w skali roku. Trzecia pozycja przez nas polecana, podobnie jak w ubiegłym miesiącu to Pierwsza Lokata Meritum Banku, która oferuje oprocentowanie wynoszące aż 6,50% w skali roku.

A co na 6 miesięcy w ranking lokat listopad 2012?

Na początku rankingu półrocznych lokat znalazła się kolejna nowość – eLokata24, zapewniająca aż 6,90% w skali roku, która oferowana przez spółdzielczy SK bank. Omawiana lokata udowadnia, że banki spółdzielcze są pełnoprawnymi uczestnikami rynku finansowego. eLokatę24 zakłada się za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej, bez potrzeby zakładania konta osobistego. Na drugiej pozycji uplasowały się dwie lokaty: Lokata standardowa Alior Sync oraz Lokata Spinająca Polskiego Banku Przedsiębiorczości. Oprocentowanie obu lokat wynosi 6,50% w skali roku. Na najniższym stopniu podium zmieściły się: FM Lokata FM Banku oraz Lokata Zyskowna Getin Noble Banku, które dają nam oprocentowanie 6,20% w skali roku.

Ranking Lokat Listopad 2012 – lokaty na 3 miesiące

 • Raiffeisen Bank (Lokata internetowa) zapewnia najwyższe oprocentowanie w rankingu wynoszące aż 7,00%
 • Polski Bank Przedsiębiorczości (Lokata Spinająca) zapewnia oprocentowanie 6,60%
 • Meritum Bank (Pierwsza Lokata) zapewnia oprocentowanie 6,50%
 • neoBANK onLINE (energoLOKATA PLUS 3M) – 6,20%
 • BGŻOptima (Lokata Bezkarna) zapewnia oprocentowanie 6,20%

Ranking Lokat Listopad 2012 – lokaty na 6 miesięcy

 • SK bank (eLokata24) zapewnia oprocentowanie aż 6,90%
 • Alior Sync (Lokata standardowa) zapewnia oprocentowanie 6,50%
 • Polski Bank Przedsiębiorczości (Lokata Spinająca) zapewnia oprocentowanie   6,50%
 • FM Bank (FM Lokata) zapewnia oprocentowanie 6,20%
 • Getin Bank (Lokata Zyskowna) zapewnia oprocentowanie 6,20%

Ranking Lokat Listopad 2012 – lokaty na 12 miesięcy

 • FM Bank (FM Lokata WIBOR Plus)  zapewnia oprocentowanie  6,49%
 • Polski Bank Przedsiębiorczości (Lokata Spinająca)  zapewnia oprocentowanie    6,30%
 • Meritum Bank (Lokata Meritum Zysku w Internecie)  zapewnia oprocentowanie    6,06%
 • Meritum Bank (Lokata Standardowa Internetowa)  zapewnia oprocentowanie    6,06%
 • Idea Bank (Lokata Stabilna)  zapewnia oprocentowanie 6,00%

Podsumowując najwyżej w naszym zestawieniu jest lokata internetowa w  Raiffeisen Bank Polska, która oferuje najwyższe – niedostępne na innych lokatach oprocentowanie wynoszące całe 7%. Polecamy  wszystkim tym, którzy chcą dużo zarobić w perspektywie trzymiesięcznej 🙂

Sprawdź pełen ranking lokat listopad 2015 >>>

Ranking Lokat Czerwiec 2012 – Najlepsze Lokaty

Prezentujemy najnowsze porównanie ranking lokat czerwiec 2012. Jesteś na etapie przeglądania kolejnych ofert lokat bankowych, i niestety nie możesz jak na razie stwierdzić nic dobrego? Okazuje się, że rzeczywiście obecnym sezonie oprocentowanie dla większości produktów oszczędnościowych, nie wygląda zbyt zachęcająco.

Przeglądając za to ranking lokat czerwiec 2012, można spokojnie stwierdzić, że rzeczywiście tutaj było na czym zawiesić swoje oko. Właściwie nie tylko, ponieważ oprocentowanie było tak wysokie, iż nie skorzystanie z takich okazji, było marnotrawieniem pieniędzy, które u wielu osób po prostu leżały sobie na kontach osobistych.

Najlepsze lokaty czerwiec 2012 lokaty dwumiesięczne

W pierwszym zestawieniu pojawiły się lokaty dwumiesięczne, które niecierpliwym osobom, naprawdę pozwalały wygenerować solidny zarobek. Na pierwszym miejscu wśród lokat zakładanych na okres 2 miesięcy, znalazła się Lokata Wysoki Procent, oferowana przez neoBank. Specjaliści od bankowości oraz finansów wyliczyli, że skorzystanie z tej lokaty ze swoimi oszczędnościami w wysokości 10 tysięcy złotych, pozwoliłoby na wygenerowanie aż 121 złotych. I to wyłącznie po dwóch miesiącach oszczędzania. W porównaniu do prezentowanych obecnych produktów, na taką kwotę trzeba oszczędzać cały rok i to jeszcze przy zdecydowanie większym wkładzie finansowym.

Na drugim miejscu w takim zestawieniu znalazła się Lokata na start oczywiście proponowana zupełnie nowym klientom przez Getin Online. W zamian mogli zyskać oprocentowanie wynoszące aż 7,50 procent w skali roku. Co przy wpłacie wcześniej wspomnianych 10 tys. zł, można było zyskać po dwóch miesiącach 100 złotych. Trzecie miejsce zaznacza bardzo dużą przepaść pomiędzy ofertami. Mianowicie Euro Bank zaproponował Lokatę terminową zakładaną przez Internet, która gwarantowała zysk na poziomie 4,70 procent w skali roku.

Najlepsze lokaty czerwiec 2012 lokaty trzymiesięczne

Ranking Lokat Czerwiec 2012 Najlepsze Lokaty 2016
Ranking Lokat Czerwiec 2012 Najlepsze Lokaty 2016

Pośród lokat trzymiesięcznych, wymienić można przede wszystkim na pierwszym miejscu Meritum Bank, który zaproponował dla nowych klientów Pierwszą Lokatę. W ten sposób zakładając dodatkowo konto bankowe, przez okres 3 miesięcy, oprocentowanie rosło na poziomie 7 procent w skali roku. Jak widać ranking lokat czerwiec 2012 wskazuje na to, że dzisiaj o tak wysokim oprocentowaniu jak na razie możemy pomarzyć. Nawet nie jest to wiadome, czy w ogóle będziemy w stanie doczekać się aż tak wysokich podwyżek.

Na drugim miejscu, jeśli chodzi o lokaty zakładane na okres 3 miesięcy, wymienia się Lokatę Mistrzowski Procent. Była ona proponowana przez neoBank. Osoby zainteresowane tym produktem oszczędnościowym mogły liczyć na oprocentowanie wynoszące 6,6 procent. Przedstawionych 6 placówek z najwyższym oprocentowaniem wśród lokat 3-miesięcznych, naliczało odsetki wynoszące przynajmniej 6 procent i więcej.

Trzecie miejsce zajmował produkt oszczędnościowy Lokata na Wyścigi, która jednocześnie była propozycją ze strony Getin Online.

Najlepsze lokaty czerwiec 2012 lokaty 6 miesięczne

Wśród lokat zakładanych na okres 6 miesięcy, również można było znaleźć wiele propozycji, które charakteryzowały się niezwykle atrakcyjnym oprocentowaniem. Mianowicie mogliśmy spodziewać się odsetek wyróżniających się przynajmniej 6 procentami w skali roku. Na pierwszym miejscu, które wskazał nam ranking lokat czerwiec 2012, znajdowała się Lokata Standardowa Internetowa. Była to propozycja ze strony Meritum Banku, natomiast klienci, którzy skorzystali z tej promocji, mogli zyskać na oprocentowanie wynoszące aż 6,20 procent w skali roku. W celu poznania najlepszych lokat czerwiec 2016 przejdź do poniższej strony,

Drugie miejsce zostało zajęte przez FM Lokatę, która oczywiście była propozycją ze strony FM Banku. W takiej sytuacji mogliśmy liczyć na oprocentowanie wynoszące 6,10 procent w skali roku. Osoby, które przekonały się do zainwestowania na tym depozycie 10 tysięcy złotych, na okres pół roku, mogły zyskać aż 247 złotych. Niewiele mniej znajdowało się w propozycji ze strony Toyoty Bank, który oferował swoim Klientom Depozyt Plus, z oprocentowaniem wynoszącym 6,09 procent w skali roku. Natomiast czwarte miejsce zajmowała lokata Rirect+ Internet, która była kluczowym produktem oszczędnościowym proponowanym przez Santander Consumer Bank.

Najlepsze lokaty czerwiec 2012 lokaty roczne

W ten sposób możemy płynnie przejść do kolejnej grupy lokat. Mianowicie do depozytów zakładanych na cały rok. Tutaj oczywiście trzeba byłoby wykazywać się bardzo dużą cierpliwością. Ponieważ nie każdy był w stanie, aż na 12 miesięcy zamrozić swoje oszczędności. Nie mniej jednak osoby, które to zrobiły, z pewnością nie żałują swojej decyzji. Wybierając produkty znajdujące się w pierwszej piątce, jaki wskazuje ranking lokat czerwiec 2012, można spokojnie powiedzieć, że przy depozycie wynoszącym 10 tysięcy złotych, roczny zysk wyniósł co najmniej 480 złotych i więcej.

Najlepsze lokaty czerwiec 2016 >>>

Na pierwszym miejscu znajdowała się Lokata Standardowa Internetowa, która była głównym produktem w ofercie Meritum Banku. Zresztą znanym już z poprzednich grup, jeśli chodzi o czas zakładania lokaty. Produkt wyróżnia się oprocentowaniem wynoszącym aż 6,30 procent w skali roku. Jeśli ktoś faktycznie zdecydował się na zainwestowanie na tej lokacie 10 tys. swoich oszczędności, to jego zysk po roku oszczędzania wyniósł aż 509 złotych.

Drugim produktem oszczędnościowym, znajdującym się w rankingu lokat rocznych, jest Direct+Internet, lokata była propozycją Santander Consumer Bank. Co ciekawe wyróżniała się identycznymi parametrami, jak w przypadku pierwszego produktu. O 0,10 procent w skali roku mniej, proponował FM Bank, w swojej FM Lokacie.