Ranking Lokat Maj 2016

Na rynku lokat wszystko się zmienia z miesiąca na miesiąc, dlatego przedstawiamy Państwu ranking lokat maj 2016. Warto być na bieżąco z najlepszymi ofertami banków, aby wybrać najbardziej korzystną lokatę.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Maj 2016

Ranking Lokat Maj 2016 – Lokaty 3-miesięczne

Na pierwszym miejscu lokat trzy miesięcznych znajduje się oferta IdeaBanku ze swoją lokatą terminową „Happy”. Lokata ta oferuje nam oprocentowanie wynoszące 4%. Na lokatę tą jesteśmy w stanie wpłacić od 1000 do 10 000zł. Lokata ta przeznaczona jest dla nowych klientów IdeaBanku. Nie musimy korzystać z żadnych dodatkowych produktów oferowanych przez bank. Lokatę tą jesteśmy w stanie założyć bardzo szybko – nawet do 5 minut. Oczywiście jest to lokata oferowana na okres 3 miesięcy. Aktualnie lokata Happy jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o lokaty 3-miesięczne.

Ranking Lokat Maj 2016 - Lokata Happy

Kwota 10 tysięcy złotych umieszczona na lokacie Happy daje nam po 3 miesiącach zysk w wysokości 81 zł – komentuje w ramach Rankingu Lokat Maj 2016 Ekspert ds. Lokat Bankowych

Drugie miejsce to lokata bezkarna oferowana przez bank BGŻ Optima. Lokata ta oferuje nam 3,20% na trzy miesiące. Lokatę tą możemy założyć w bardzo wygodny sposób przez internet. Nie zajmie nam to więc wiele czasu. Minimalna kwota, którą musimy wpłacić na lokatę to 1000 zł. Maksymalna kwota wpłaty na lokatę wynosi 100 000zł. Lokata ta przeznaczona jest dla nowych klientów banku BGŻ Optima.

Sprawdź pełen ranking lokat maj 2016 z ofertami negocjowanymi >>>

Następna w kolejce jest lokata terminowa o nazwie „lokata Welcome” proponowana nam przez Lion’s Bank. Lokata ta jest w stanie zaoferować 2,75-2,85%. Oprocentowanie wynoszące 2,75% w skali loku proponowane jest klientom, którzy wpłacą na lokatę od 100 000zł do 350 000zł, natomiast wyższe oprocentowanie czyli 2,85% będzie skierowane do klientów, którzy wpłacą powyżej 350 000zł na lokatę. Dużym plusem jest to, że nie musimy otwierać konta bankowego. Maksymalna kwota wpłaty na tą lokatę wynosi 600 000zł. Oferta przeznaczona jest jedynie dla nowych klientów Lion’s Banku.

Na czwartym miejscu Rankingu Lokat Maj 2016 znajduje się Raiffeisen Polbank ze swoją lokatą mobilną. Oferuje nam on 2,6% na 3 miesiące. Na lokatę tą jesteśmy w stanie wpłacić od 1000 do 10 000 złotych. Lokatę tą możemy założyć jedynie przy pomocy specjalnej aplikacji bankowej Raiffeisen Polbank. Jest to jednak wygodne i komfortowe rozwiązanie dla osób korzystających z bankowości mobilnej.

Ranking Lokat Maj 2016 - Lokata Mobilna Raiffeisen Polbank

W dalszej kolejności w naszym rankingu lokat maj 2016 należy zwrócić uwagę na Lokatę z pewnym zyskiem w Toyota Bank. Lokata zakładana na okres 100 dni założymy bez trudu przez Internet. Bank oferuje nam oprocentowanie na poziomie 2,50%, natomiast ograniczaniem możliwość założenia lokaty od 3 tysięcy zł do 10 tysięcy zł. Dużą zaletą jest natomiast możliwość założenia przez klienta indywidualnego do 7 tego typu depozytów. W praktyce więc w Toyota Bank możemy maksymalnie ulokować 70 000 zł, a to już jest całkiem pokaźna kwota, w szczególności dla tych co dysponują takim majątkiem.

Podsumowując najlepsze lokaty maj 2016 do 3 miesięcy oprocentowane są od 2,5% do 4%, dlatego praktycznie każda lokata na ten okres gwarantująca oprocentowanie od 2,5% jest atrakcyjną propozycją.

Ranking Lokat Maj 2016 – Lokaty 6-miesięczne

W rankingu lokat 6-miesięcznych pierwsze miejsce zajmuje BOŚ Bank wraz ze swoją lokatą SUPERprocentującą wynoszącą 2,80%. Na lokatę tą jesteśmy w stanie wpłacić minimum 1000zł. Oprocentowanie, które oferuje nam lokata czyli 2,80% przeznaczone jest dla osób, które posiadają kontro osobiste w banku i dotyczy nowych środków, które są nadwyżką nad saldem pochodzącym z ostatniego dnia grudnia roku 2015. Jeśli nie posiadamy konta w BOŚ Banku to jesteśmy w stanie założyć tą lokatę, jednak oprocentowanie dla nowych środków wynosi 2,6%, a dla pozostałych 2,3%. Dodatkową informacją od banku w przypadku tej lokaty jest oferowanie z własnych środków kwoty 2zł na ochronę foki szarej.

Drugie miejsce w rankingu lokat maj 2016 na 6 miesięcy zajmuje SMART bank wraz ze swoją lokatą „SMART Lokata z Plusem„. Lokata ta proponuje nam oprocentowanie wynoszące 2,60%. Na lokatę jesteśmy w stanie wpłacić od 1000zł do 2 mln złotych. Dla wyższych kwot oprocentowanie maleje. Lokata ta jest przeznaczona dla klientów, którzy założą konto osobiste w banku. Każdy klient Banku może założyć jedynie jedną lokatę. Jeśli jesteśmy już klientami banku SMART to możemy założyć również tą lokatę, lecz bez plusa co da nam oprocentowanie wynoszące 2% w skali roku. Jeśli interesują nas kwoty wynoszące powyżej 2 mln złotych to w takim przypadku oprocentowanie wyniesie 1%.

Sprawdź najlepsze lokaty maj 2016 z ofertami negocjowanymi >>>

Trzecie miejsce to oferta od banku Lion’s Bank. Jest to lokata Desire oferujące 2,55%. Na lokatę tą możemy wpłacić od 100 000 zł do 1 000 000zł. Warunkiem jest tutaj wpłacenie środków, które stanowią nadwyżkę nad naszym saldem na dzień 20 stycznia 2016. Jeśli nie będziemy w stanie spełnić tego warunku to oprocentowanie spada do 0,5%.

Czwarte miejsce zajmuje Idea Bank ze swoją lokatą Power, która oferuje podobnie jak lokata Desire 2,55%. Na lokatę tą możemy wpłacić od 1000 do 1 000 000 zł. Lokata posiada swoje warunki, z którymi możemy się zapoznać szczegółowo na stronie banku, z najważniejszych z nich to dostepność lokaty tylko dla nowych środków.

Ranking Lokat Maj 2016 Idea Bank Power Najlepsze Lokaty Maj

Analizując lokaty maj 2016 do 6 miesięcy widzimy, że maksymalne oprocentowane jest mniejsze niż dla lokat trzymiesięcznych i jego maksymalna wartość sięga 2,80%, mamy za to sporo propozycji lokat oprocentowanych w okolicach 2,55 procent. Przejdźmy więc do rocznych lokat w ramach rankingu lokat maj 2016.

Ranking Lokat Maj 2016 – Lokaty 12-miesięczne

W ofercie lokat rocznych na 1 miejscu ponownie pojawia się Lokata Cloud oferowana przez Idea Bank. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 2,55% i możemy wpłacić na nią od 1000 do 1 000 000zł. Oprocentowanie nominalne lokaty wynosi 2,8%. Lokata ta przeznaczona jest dla klientów banku posiadających Konto idealne. Zasilenie lokaty musi wystąpić właśnie z tego rachunku. Jeśli na swoim koncie będziemy utrzymywać minimum 10% kwoty wpłaconej na lokatę to procentowanie będzie wynosiło 2,8%.

Milion złotych umieszczony na Lokacie Cloud daje nam ponad 22 638  zł zysku po odjęciu opodatkowania. Co stanowi dość sporą kwotę – analizuje ekspert ds. lokat bankowych

Drugie miejsce to Lokata Zyskująca oferowana przez Idea Bank. Lokata ta daje nam 2,45% i możemy wpłacić na nią od 1000 do 1 000 000zł. Oprocentowanie tej lokaty również jest progresywne jak w przypadku wyżej i rośnie z miesiąca na miesiąc. Zaczynamy od 1% w pierwszym miesiącu oraz kończymy na 4,75% w ostatnim miesiącu. Biorąc pod uwagę średnią wynosi ona 2,45%. Ważną informacją jest to, że lokatę tą możemy zerwać w każdej chwili oraz zachować wypracowane odsetki.

Ranking Lokat Maj 2016 miejsce trzecie na jeden rok to Lokata Miracle oferowana przez Lion’s Bank. Lokata oferuje 2,40%, a minimalna kwota, którą należy wpłacić na lokatę wynosi 100 000 zł. Oprocentowanie podane przez Bank Lion’s Bank jest przeznaczone dla odnawialnej wersji lokaty. W przypadku wersji nieodnawialnej oprocentowanie spada do 2,3%. Wniosek o lokatę możemy złożyć na stronie banku.

Ranking Lokat Maj 2016 Getin Bank
Ranking Lokat Maj 2016 Getin Bank e-Lokata Progresywna

Ranking lokat Maj 2016 na okres roku zamykamy umieszczoną na czwartym miejscu naszego rankingu lokatą oferowaną przez Getin Bank. Jest to e-Lokata Progresywna oferująca nam średnio oprocentowanie 2,30%. Lokata ta daje nam możliwość wpłaty minimalnej 500zł – jest to więc przyjazna lokata dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają przygodę z lokatami. Oprocentowanie tej lokaty jest progresywne i zmienia się wraz z płynącym czasem co miesiąc. Zaczynamy od 1,3% w pierwszym miesiącu, a w ostatnim miesiącu otrzymujemy 3,9%. Biorąc pod uwagę średnią wychodzimy na niej około 2,3% w skali roku. Lokatę jesteśmy w stanie założyć w placówce banku, lecz wtedy oprocentowanie maleje do 2,2%.

Sprawdź ranking lokat maj 2016  >>>

Ranking Lokat Maj 2016 – Lokaty 1 dniowe

Dla najbardziej niecierpliwych osób proponujemy lokatę ping-pong w Idea Banku. Można na niej umieścić od 1 tys. zł do 20 tys. zł i cieszyć się oprocentowaniem 1,85% w skali roku. Taka ciekawostka, ponieważ jeżeli umieścimy na niej maksymalną kwotę, to jest 20 tys. zł to nasz zysk sięgnie raptem 81 groszy. Sami oceńmy czy warto poświęcać nasz czas na lokaty 1 dniowe.

Lokaty mBank 2016

Sprawdźmy jakie lokaty mBank 2016 są aktualnie dostępne, ponieważ poszukiwanie najlepszego banku dla swoich środków finansowych, bardzo często wiąże się także z wyborem najlepszego oprocentowania, które proponowane są na różnego rodzaju lokatach.

Jednym z najczęściej wybieranych banków jest mBank, który praktycznie większość rzeczy pozwala na załatwienie za pośrednictwem Internetu. W związku z tym nie trzeba wcale pod tym względem wychodzić z domu, żeby faktycznie móc założyć dla siebie korzystną lokatę. Oprocentowanie może być rzeczywiście bardzo kuszące, szczególnie dla nowych klientów. Jeśli dobrze przejrzymy lokaty mBank 2016, to wśród nich w pierwszej kolejności w oczy mocno rzuci się nam Lokata 3,5% dla nowych klientów. Jest to oferta lokaty z właśnie tak wysokim oprocentowanie. Promocja polega na założeniu lokaty przez okres 3 miesięcy. Minimalny wkład finansowy nie musi być taki wysoki, ponieważ dolny limit wynosi w tej chwili 500 złotych. Każdy klient może założyć maksymalnie 1 lokatę, co oczywiście wiąże się również z obowiązkiem założenia konta bankowego w mBanku. Ponadto maksymalna wpłata nie powinna być wyższa niż 10 tysięcy złotych.

Lokaty mBank 2016 – lokata na nowe środki

Ostatnio bardzo popularne okazują się lokaty na nowe środki, które pozwalają w czasie trwania lokaty na powiększenie swojego kapitału. mBank proponuje Lokatę do 2 procent na nowe środki, którą można założyć wedle uznania na okres od 3, przez 6, aż do 9 miesięcy. Ponadto, w tym przypadku placówka nie narzuca żadnych limitów, jeśli chodzi o liczbę zakładanych lokat. Użytkownicy, mogą zakładać taką liczbę produktów finansowych, jaka im się tylko podoba. Korzystając z tej oferty, oczywiście trzeba nastawić się na to, iż lokata posiada charakter odnawialny. Przy okazji, nie powinno się martwić tym, jeśli zdecydujmy się na zerwanie lokaty, ponieważ z tego tytułu nie poniesiemy żadnych kosztów. Minimalny wkład finansowy do każdej otwieranej lokaty wynosi 1000 złotych.

Zobacz najlepsze lokaty maj 2016  >>>

Chcąc dokładnie wiedzieć, że konkretna data wiąże się z wypłata wypracowanych odsetek, można być zainteresowanym lokatą terminową. Mianowicie polega ona na wypłaceniu 1,4 procent w skali roku. Terminowe lokaty są otwierane na okres 2,3,6, 12, a nawet 24 miesięcy. W związku z tym można spodziewać się, iż produkt będzie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno w przypadku osób mniej cierpliwych, jak i również nastawionych na zdecydowanie dłuższe inwestycje. Jeśli ktoś będzie chciał założyć lokatę trwającą nie dłużej niż 12 miesięcy, wtedy minimalny wkład finansowy będzie wynosił 500 złotych. W przypadku lokat dwuletnich, trzeba przygotować się na minimalny wkład finansowy wynoszący 1000 złotych. W każdej lokacie, klienci mają naliczane 1,4 procent w skali roku. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przede wszystkim to, że nie trzeba martwić się o ograniczenia, jeśli chodzi o liczbę lokat.

Lokaty mBank 2016 – lokata 3-dniowa

Osoby niezwykle niecierpliwe, mogą skorzystać z propozycji Lokaty 3-Dniowej, która otwierana jest bezpośrednio z rachunku eMax, który jest niczym innym, jak rachunkiem oszczędnościowym. Rzeczywiście lokata trwa tylko 3 dni. Ponadto nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, żeby każdy klient mógł zakładać dowolną liczbę lokat ze swojego rachunku. Musi jedynie zmieścić się w odpowiednich widełkach finansowych, które polegają na tym, iż minimalny wkład finansowy nie może być mniejszy niż 500 złotych, natomiast maksymalny powinien wynieść 10000 złotych. Oprocentowanie w tym przypadku jest całkiem atrakcyjne. Ponieważ osoby korzystające z lokaty w mBanku mogą liczyć na naliczenie 1,5 procent w skali roku.

Lokaty mBank 2016 są szyte na miarę potrzeb swoich klientów. Dlatego nie ma co się dziwić, iż powstała Lokata Progres, która polega a coraz wyższym oprocentowaniu, dlatego może jednocześnie motywować do dłuższego przetrzymywania swojego kapitału na lokacie. Lokatę Progres można otworzyć na okres 3, 6, 12 bądź 24 miesięcy. Natomiast kwota minimalna przy każdej wpłacie nie powinna być niższa niż 500 złotych. Nie ma ograniczonej liczby otwieranych lokat.

Lokaty mBank 2016 – lokaty walutowe

Czasami zdarza się tak, że pracujemy gdzieś poza granicami kraju, dlatego często przywozimy pieniądze w obcej walucie. Czemu mielibyśmy nie skorzystać z ciekawej propozycji i właśnie na obcej walucie jeszcze zarabiać? Tak naprawdę chodzi przede wszystkim o Lokatę Walutową, która dostępna jest między innymi w Euro, Dolarach amerykańskich, jak i również Funtach Brytyjskich. To właśnie z tego powodu, nie trzeba zamieniać waluty podczas niekorzystnego dla nas kursu, ale jeszcze bardziej pomnażać swoje oszczędności.

Zobacz ranking lokat maj 2016  >>>

Lokata walutowa posiada atrakcyjne oprocentowanie wynoszące nawet do 0,8 procent w skali roku, co jednocześnie przy przemnożeniu pieniędzy na polską walutę, dale bardzo ciekawe zyski. Okres pomnażania swoich oszczędności, ustalany jest na okres 3, 6 lub 12 miesięcy. Ponadto powinniśmy mieć tutaj na uwadze również minimalny wkład finansowy wynoszący 500 dolarów, funtów bądź euro. Właściciel konta walutowego, nie ma żadnych ograniczeń co do ilości zakładanych lokat w tych właśnie wymienionych walutach obcych. Każdy klient znajdzie dla siebie coś optymalnego.

Ranking Lokat Maj 2015

Zastanawiając się nad tym, czy teraz jest dobry czas na inwestowanie swoich oszczędności, czy jednak nie warto mieć na uwadze sytuację, wśród produktów bankowych, jakie są proponowane w maju 2016. W takim razie z powodzeniem można zobaczyć ranking lokat maj 2015, by się przekonać na własnej skórze, że na pewno nie będziemy na tym w żaden sposób tracić.

Okazuje się, że w porównaniu do zeszłego roku, ten jest naprawdę wyjątkowo hojny. Dlatego zamiast zastanawiać się nad tym, jak wiele mogliśmy zyskać jeszcze kilka lat temu, lepiej jest łapać okazje, o ile jeszcze w ogóle takie są. Przyglądając się samym lokatom jednomiesięcznym w tamtym czasie, można stwierdzić, iż proponowane oprocentowanie, nie zaliczało się do zbyt ciekawych. Najwyższe odsetki mogliśmy otrzymać w Lokacie Stabilnej, oferowanej przez Ideę Bank. Tam klienci, jeśli tylko zdecydowali się na założenie lokaty, mogli zyskać maksymalnie 2,5 procenta w skali roku.

Na drugim miejscu znajduje się lokata internetowa, proponowana przez Meritum Bank. Osoby, mające ochotę przystąpić do tego banku i skorzystać z tej oferty, miały okazję zyskać 2,20 procent w skali roku. Co prawda przy oszczędnościach wynoszących 1000 złotych, nie można było oczekiwać wielkich cudów, jednak 1,46 zł powiększyło niejedno konto.

Sprawdź ranking lokat maj 2016  >>>

Ranking Lokat Maj 2015 – Lokaty Kwartalne

Zdecydowanie lepiej w takim zestawieniu wyglądają lokaty kwartalne. Oznacza to, że jeśli zdecydowalibyśmy się na oszczędzanie przez okres 3 miesięcy, to przy okazji moglibyśmy liczyć na nieco wyższe odsetki. Na pierwszym miejscu wśród wszystkich lokat kwartalnych, znalazła się Lokata Premium. Była to propozycja Banku Ochrony Środowiska. Tutaj klienci mogli liczyć na oprocentowanie wynoszące 3,10 procent w skali roku.

Na drugim miejscu wśród lokat kwartalnych znalazły się dwa banki, które proponowały swoim klientom oprocentowanie wynoszące 3,00 procent w skali roku. Do tych placówek zaliczał się BIZ Bank, proponujący BIZ Lokatę Spinającą, jak i również Bank SMART proponujący SMART Lokatę.

Spokojnie można przejść do lokat półrocznych, które rzeczywiście były całkiem w tamtym czasie atrakcyjne. Wyróżniały się całkiem przyjemnym oprocentowaniem, a dodatkowo klienci nie musieli zbyt długo czekać na efekty. Na pierwszym miejscu pośród właśnie takich lokat, znalazła się Lokata Power, które proponowana była prze Ideę Bank. Klienci, którzy skusili się na tę właśnie lokatę, oczywiście przy okazji otwierając konto, mogli liczyć na 3 procent w skali roku. Natomiast zaraz za nim, na drugim miejscu znajdował się Getin Bank ze swoją ofertą, która proponowała w Lokacie Słonecznej 2,80 procent w skali roku. W takim razie, klienci mogli osiągnąć całkiem ciekawy zysk, tylko musieli jednak nieco zainwestować i poczekać na dochód przez 6 miesięcy.

Trzecie miejsce było zajmowane przez dwa banki. Każdy z nich proponował 2,60 procent w skali roku. Pierwszą placówką z tak ciekawą propozycją był BIZ Bank, który jednocześnie oferował BIZ Bank PRO.

Ranking Lokat Maj 2015 – Lokaty Roczne

Jeżeli jednak ktoś był naprawdę bardzo cierpliwy, w takiej sytuacji mógł liczyć na całkiem atrakcyjne lokaty roczne. Warunkiem było oczywiście zdeponowanie swoich oszczędności na okres przynajmniej 12 miesięcy. Na pierwszym miejscu wśród lokat rocznych znalazła się Lokata na Szczycie, proponowana przez Getin Bank. Placówka swoim klientom proponowała aż 2,90 procent w skali roku. W tej chwili niestety bardzo ciężko jest znaleźć podobną ofertę. Na drugim miejscu jeśli chodzi o lokaty roczne, znajdował się BIZ Bank, oferujący Lokatę BIZ WIBOR. Ta z kolei również pozwalała na ciekawy zarobek, ponieważ oferta obejmowała aż 2,85 procent w skali roku.

Na specjalną uwagę zasługiwały także dwie placówki: Idea Bank, jak i również Meritum Bank. Obie placówki w swoich ofertach proponowały 2,60 procent w skali roku, zatem był to całkiem przyzwoity zysk. Tym bardziej, że nie trzeba było mieć super wielkiego kapitału, by móc zacząć faktycznie inwestować na tych dwóch lokatach.

Jak widać ranking lokat maj 2015 przedstawiał się w taki, a nie inny sposób. Im krócej trwała lokata, tym faktycznie na większe oprocentowanie można było liczyć. Jednak sprawdza się cały czas ta sama zasada. Im dłużej zamierzamy oszczędzać, tym oczywiście lepiej na tym wychodzimy, ponieważ comiesięczna kapitalizacja odsetek samoczynnie powoduje zwiększenie kapitału, na którym później pracują kolejne odsetki. W takiej sytuacji raczej nie musimy się obawiać, że będziemy stratni. Jedynie, czego potrzebujemy, to chociaż niewielkiego wkładu finansowego, a także sporo cierpliwości.

Sprawdź lokaty maj 2016  >>>

Dlatego jeśli ktoś nadal się zastanawia nad tym, czy inwestowanie w lokaty rzeczywiście jest bardzo opłacalne, raczej powinien jak najszybciej zacząć gromadzić środki finansowe, by spełnić warunek o minimalnej kwocie, jaką można w ogóle wpłacić. Oczywiście jak zwykle możemy stanąć przed wyborem banku. Albo pozostajemy w swojej placówce, lub przenosimy się do innej siedziby. Jednak przy wyborze innej placówki, faktycznie możemy zyskać nieco więcej, jeśli chodzi o korzystne oprocentowanie w skali roku.

Ranking Lokat Maj 2014

Osoby, które teraz bardzo mocno narzekają na to, że nie ma jakichś większych perspektyw ku temu, by faktycznie móc się zainteresować lokatami, tak naprawdę zamiast narzekać powinny oszczędzać, nawet na takich warunkach, jakie są dostępne teraz. To i tak jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż w przypadku zwykłego odkładania pieniędzy, by po prostu je mieć. Zawsze jednak na lokacie możemy liczyć na zwrot jakiegoś procenta. Jeśli uważamy, że mimo wszystko przyjdą jeszcze lepsze oferty, to warto prześledzić ranking lokat maj 2014, by się przekonać na własnej skórze, że cały czas systematycznie odsetki idą w dół. W związku z tym, lepiej zacząć inwestować jeszcze dzisiaj, niż później po roku stwierdzić, że faktycznie przegapiło się całkiem dobrą szansę na spory zysk.

Jeśli chodzi rzeczywiście o sprawdzenie, która lokata w 2014 roku była najlepsza, warto prześledzić porównanie lokat półrocznych, rocznych, a także takich, które wymagały zdecydowanie największej cierpliwości, ponieważ były zakładane na okres 24 miesięcy.

W przypadku lokat półrocznych, najlepszą ofertę w tamtym czasie posiadał Bank Millennium. Proponował on Lokatę Mobilną z oprocentowaniem wynoszącym 4 procent w skali roku. Dlatego, jeśli zdecydowalibyśmy się na oszczędzanie właśnie na tej lokacie, i chcielibyśmy zainwestować 5 tysięcy złotych, to po 6 miesiącach moglibyśmy wyciągnąć o 81 złotych więcej.

Zobacz ranking lokat maj 2016  >>>

Na drugim miejscu wśród lokat półrocznych znajdował się SK Bank, proponujący Lokatę24. Jednak tutaj klienci musieli pogodzić się z ofertą, która wskazywała mimo wszystko na oprocentowanie zmienne Jednak średnio odsetki rosły o 3,65 procent w skali roku. Co przynosiło średni zysk w wysokości 74 złotych. Oczywiście zakładając, iż znowu dysponowaliśmy wolnymi środkami na koncie, wynoszącymi 5 tysięcy złotych.

Natomiast trzecie miejsce w wymienionej grupie lokat, zajmował FM Bank PBP, który oferował FM Lokatę Pro. W ten sposób można było zyskać aż 3,61 procent w skali roku. Była to naprawdę wyjątkowa okazja, żeby zarobić przy wspomnianym depozycje ponad 73 złote. Jeszcze na uwagę zasługiwały w tym czasie lokata interaktywna proponowana przez Plus Bank, z oprocentowaniem wynoszącym 3,55 procent w skali roku, jak i również Ekolokata Pozytywna, która jak sama nazwa wskazuje była proponowana przez Bank Ochrony Środowiska z oprocentowaniem wynoszącym 3,50 procent w skali roku.

Takim sposobem można przejść do zestawienia, w którym będzie można spokojnie porównać lokaty zakładane na okres 12 miesięcy. Tutaj również klienci mogli liczyć na oprocentowanie wynoszące 4 procent w skali roku. A proponowane było ono przez BZ WBK w Lokacie Mobilnej. Jeśli ktoś zdecydował się na zamrożenie 5 tysięcy złotych, przez okres 12 miesięcy, to rzeczywiście po roku mógł się cieszyć zyskiem wynoszącym aż 162 złote. Na drugim miejscu znajdowała się FM Lokata PRO, która proponowana była prze FM Bank PBP. Tutaj klienci z powodzeniem mogli liczyć na stawkę wynoszącą 3,75 procent w skali roku. Co ostatecznie przy wspomnianym depozycie pozwalało na osiągnięcie zysku w wysokości 151 złotych. Całkiem niezła suma, jak za samo przechowywanie pieniędzy.

Zobacz najlepsze lokaty maj 2016  >>>

Trzecie miejsce było zajmowane aż przez trzy banki. Każdy z nich proponował oprocentowanie wynoszące 3,60 procent w skali roku. Zatem można było naprawdę poszczycić się całkiem przyjemnym zyskiem, wynoszącym po 12 miesiącach prawie 146 złotych. Do tych banków zaliczał się Plus Bank proponujący ze swojej strony Lokatę Mobilną, Getin Bank proponujący Lokatę Wznoszącą, jak i również Idea Bank oferujący Lokatę Efektywną.

Jeśli spojrzymy dalej, to możemy z powodzeniem stwierdzić, że jednak lokaty roczne utrzymywały się na bardzo przyzwoitym poziomie. A wszystko dlatego, ponieważ Lokata Internetowa, która była proponowana przez Meritum Bank, ostatecznie posiadała oprocentowanie wynoszące 3,50 procent w skali roku. Nie mówiąc już o tym, że dzięki takiej stawce, sam bank ze swoim produktem oszczędnościowym znalazł się aż na 4 miejscu. Dzięki temu mamy pogląd na to, że jednak cały czas propozycje bankowe utrzymywały się wysoko powyżej 3 procent w skali roku.

Najbardziej cierpliwi z powodzeniem mogli inwestować w lokaty, które trwały 24 miesiące. W takiej sytuacji na pierwszym miejscu wysuną się Santander Consumer Bank, który proponował swoim klientom Direct+ Internet. Jeśli ktoś zdecydował się na założenie właśnie tej lokaty, to rzeczywiście spokojnie można byłoby mówić o zysku wynoszącym 4,10 procent w skali roku. To dawało po dwóch latach aż 332 złote. Wystarczyło jedynie zainwestować 5 tysięcy złotych i nie ruszać ich przez wskazany okres czasu.

Na drugim miejscu z oprocentowaniem wynoszącym 4,05 procent w skali roku, wysunęła się FM Lokata PRO, która była propozycją FM Banku PBP. Osoby, które zdecydowały się właśnie na tę lokatę, po dwóch latach osiągały zysk wynoszący 328 złotych.

Zobacz oprocentowanie lokat maj 2016  >>>

Tak właśnie przedstawiał się ranking lokat maj 2014, który wskazywał, iż zdecydowanie najwięcej ofert przekraczało z powodzeniem 3 procent w skali roku, a nawet oscylowało wokół 4 procentów w skali roku.

Ranking Lokat Maj 2012

Zaczynamy Ranking Lokat Maj 2012. Czy teraz o oprocentowaniu na lokatach w wysokości od 6 do 9 procent w skali roku możemy jedynie pomarzyć? Wszystko wygląda na to, że tak. W takim razie nie należy zwlekać z deponowaniem swoich oszczędności, ponieważ po przyjrzeniu się ofertom z zeszłych lat, szybko można zauważyć, że jednak widoczny jest bardzo wysoki spadek odsetek. W tym celu warto zobaczyć ranking lokat maj 2012. To pozwala na zorientowanie się z jakimi produktami finansowymi mieliśmy do czynienia w zeszłym roku, a w jakim mamy obecnie.

Ranking Lokat Maj 2012 – na 2 miesiące

Warto już na samym początku przyjrzeć się propozycjom lokat, jakie oferowane były tylko na okres 2 miesięcy. Zdecydowanie na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się propozycja neoBanku, który oferował Lokatę na Wysoki Procent. W taki sposób mogliśmy się rzeczywiście doczekać 9 procent w skali roku. Dlatego, jeżeli ktoś w tamtym czasie decydował się jednak na umieszczenie właśnie na tej lokacie kwoty w wysokości 10 tysięcy złotych, to już po 2 miesiącach, osiągnął z powodzeniem zyski wynoszące 121 złotych.

Zobacz najlepsze lokaty maj 2016  >>>

Warto wspomnieć również o nieco niżej oprocentowanej Lokacie na start, która była proponowana nowym klientom przez Getin Online. W ten sposób oprocentowanie w skali roku wyniosło aż 7 procent. Po dwóch miesiącach, można było zyskać aż 94 złote. Trzecie miejsce natomiast została uplasowana Lokata terminowa, którą można było założyć wyłącznie przez Internet. W ten sposób z powodzeniem, można było zyskać aż 5,30 procent. Lokata była proponowana przez Euro Bank. Natomiast ostateczny zysk po okresie 2 miesięcy, jak i również wpłacie wynoszącej 10 tysięcy złotych, można było liczyć się z zyskiem wynoszącym 71 złotych. Zaraz za nią znajdowała się Lokata Plus z oprocentowaniem wynoszącym 4,60 procent w skali roku. Propozycja była kierowana przez Volkswagen Bank, i zamykała grupę lokat dwumiesięcznych, które posiadały oprocentowanie wyższe niż 4,50 procent w skali roku.

Ranking Lokat Maj 2012 – na 3 miesiące

Spokojnie możemy przejść teraz do lokat trzymiesięcznych. A mianowicie na pierwszym miejscu znajdowała się Pierwsza Lokata proponowana przez Meritum Bank w związku z tym mogliśmy zyskać aż 7 procent w skali roku. Chociaż wcześniej wspomniano aż o 9 procentach w skali roku, to nadal mamy do czynienia z naprawdę świetnym wynikiem.

Drugie miejsce zostało zajęte przez FM Lokatę. W takim razie spokojnie można powiedzieć, że FM Bank nadal znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o ranking lokat maj 2012. Tutaj tym razem mieliśmy do czynienia z oprocentowaniem wynoszącym 6,10 procent w skali roku. Jednocześnie to dało nam możliwość zyskania po trzech miesiącach 122 złotych.

Zobacz zestawienie lokat maj 2016  >>>

Trzecie miejsce było obejmowane aż przez trzy banki. Wszystkie placówki w tym samym czasie proponowały swoim klientom aż 6 procent w skali roku, co oczywiście mogło bardzo korzystnie skończyć się przy zdeponowaniu 10 tysięcy złotych. Mianowicie klienci, którzy skorzystali z tej oferty, po okresie 3 miesięcy z powodzeniem zyskali aż 120 złotych. Do tych placówek zaliczał się BNP Paribas, który proponował Lokatę 6/3, Get Bank proponujący Lokatę terminową, jak i również neoBank proponujący tym razem Lokatę onLine, oczywiście dla klientów, którzy postanowili założyć lokatę przez Internet. Kolejne propozycje w rankingu dotyczą już produktów oszczędnościowych, które charakteryzowały się oprocentowaniem niższym niż 6 procent w skali roku.

Ranking Lokat Maj 2012 – na 6 miesięcy

Wśród lokat półrocznych warto wspomnieć o Lokacie z premią, która proponowana była przez Kredyt Bank Jednocześnie klienci, którzy skusili się na taką promocyjną ofertę mogli liczyć na 6,50 procent w skali roku. Co przy zdeponowaniu 10 tysięcy złotych, faktycznie można było liczyć na zysk w wysokości 263 złotych.

Zobacz ranking lokat maj 2016  >>>

Drugie miejsce było zajmowane przez FM Bank, z FM Lokatą. Tutaj również placówka wychyliła się z propozycją oprocentowania wyższego niż 6%, a dokładniej klienci mogli skorzystać z 6,3 procent w skali roku. W ten sposób po 6 miesiącach oczekiwania, ich konto mogło zwiększyć się, aż o 255 złotych. Na trzecim miejscu znajdowała się oferta Alior Banku z propozycją Lokaty 6M. W takiej sytuacji rzeczywiście mogliśmy nacieszyć się korzystnymi dla nas odsetkami w wysokości 6,20 procent w skali roku. Co także dawało zysk w wysokości ponad 250 złotych.

Czwarte miejsce było zajmowane prze Euro Bank, który proponował Lokatę terminową zakładaną przez Internet, jak i również Meritum Bank ze swoją propozycją Lokaty Standardowej internetowej. W ten sposób z powodzeniem można było doczekać się zysku w wysokości 247 złotych. Wystarczyło mieć tylko 10 tysięcy oszczędności.

Co ciekawe ranking lokat maj 2012 również pokazuje lokaty roczne, których odsetki z powodzeniem przekraczały wysokość 6 procent w skali roku. Jeśli kogoś interesował naprawdę wysoki zysk, z powodzeniem mógł być zainteresowany FM Lokatą, oczywiście proponowaną przez FM Bank, który proponował standardową kapitalizację z 6,40 procentami w skali roku. Osoby, które postanowiły zamrozić 10 tysięcy złotych na okres 12 miesięcy, ostatecznie mogły wyciągnąć ponad 518 złotych. Na pewno sama propozycja była bardzo dobra i korzystna. Tym bardziej, że z identycznymi warunkami mogli spotkać się kliencie Getin Banku, którzy mieli proponowaną produkt o ciekawej nazwie Lokaty Czekoladowej.

Ranking Lokat Maj 2011

Maj już się zaczął, czas na ranking lokat maj 2011. Jeżeli chodzi o bankowość, to rzeczywiście czasami warto cofnąć się nieco do tyłu, by się przekonać o tym, ile moglibyśmy na przykład zarobić, inwestując kilka lat temu. Taka analiza może nas skłonić do tego, by teraz podjąć słuszne kroki, by za kilka kolejnych lat znowu nie żałować, iż nie udało nam się zgromadzić żadnych oszczędności.

Ranking Lokat Maj 2011 – lokaty trzymiesięczne

W tym celu oczywiście opłaca się sprawdzić ranking lokat maj 2011, w którym zostały umieszczone produkty oszczędnościowe z podziałem na okres czasu. Na pierwszym miejscu wato zainteresować się lokatami, które można było z powodzeniem założyć na okres 3 miesięcy. W takiej sytuacji mielibyśmy do czynienia z Ideą Bank, który zaproponował nam Lokatę Idealną. Oczywiście odsetki w tym przypadku wynoszą dokładnie 4,63 procent w skali roku. Jednak sama oferta obejmuje kapitalizację dzienną. W takim razie z powodzeniem mogliśmy liczyć na zysk wynoszący 116 złotych, w przypadku 3 miesięcy deponowania pieniędzy na lokacie.

Na drugim miejscu wśród lokat trzymiesięcznych znajdowały się aż dwie placówki. Mianowicie do nich zaliczał się Getin Bank proponujący Lokatę Codzienną Getin Online. Również taką samą ofertę proponował Open Finance, który oferował Lokatę Optymalną. Obie oferty proponowały 4,43 procent w skali roku, ale kapitalizacja odbywała się każdego dnia.

Trzecie miejsce było zajmowane przez Meritum Bank. Tym samym Oferta określana mianem Lokaty Internetowej z kapitalizacją dzienną, przynajmniej pozwalała na zarobienie 110 złotych, jeśli akurat mogliśmy sobie pozwolić na zamrożenie 10 tysięcy złotych. Oprocentowanie w tym banku wynosiło dokładnie 4,39 procent w skali roku.

Ranking Lokat Maj 2011 – lokaty sześciomiesięczne

Oczywiście warto mieć na uwadze, że wśród proponowanych przez specjalistów lokat, znalazły się również takie, które proponowane były na okres wynoszący 6 miesięcy. Na pierwszym miejscu właśnie w tej grupie znajdowała się Lokata z dzienną kapitalizacją, która proponowana była przez Bank Pocztowy. Klienci, którzy skorzystali z tej propozycji rzeczywiście mogli liczyć na wysokie oprocentowanie wynoszące aż 4,81 procent w skali roku. Zatem, jeśli ktoś miał wolne 10 tysięcy złotych, to z powodzeniem odłożył sobie aż 244 złotych po okresie trzech miesięcy.

Na drugim miejscu wśród lokat półrocznych, znalazły się aż 4 placówki, które proponowały aż 4,61 procent w skali roku, oczywiście przy zachowaniu kapitalizacji dziennej. W takiej sytuacji z powodzeniem możemy stwierdzić, że osoby inwestujące na lokacie jednej z takich placówek, mogły ostatecznie zyskać aż 233 złotych. Do tych placówek przede wszystkim zaliczał się Getin Bank proponujący w swojej ofercie Lokatę Codzienną Getin Online, Idea Bank proponująca Lokatę Idealną, Meritum Bank posiadający w swoim wachlarzu produktów oszczędnościowych Lokatę internetową z kapitalizacją dzienna, jak i również Open Finance, proponujący Lokatę Optymalną.

Zobacz zestawienie lokat maj 2016  >>>

Trzecie miejsce również było zajmowane przez lokatę Doskonałą, proponowaną przez Santander Consumer Bank, który wyszedł z inicjatywą oprocentowania wynoszącego 4,57 procent w skali roku. Oczywiście mowa jest o kapitalizacji dziennej.

Kolejną grupą lokat, były lokaty roczne. Również warto rozważyć je w perspektywie optymalnej stawki, wynoszącej 10 tysięcy złotych. W taki sposób z powodzeniem mogliśmy oczekiwać, iż na pierwszym miejscu znalazł się Idea Bank proponujący Lokatę Idealną. Oczywiście jak zwykle mówimy o propozycji z kapitalizacją dzienną.

W ogóle jeżeli dokładnie przeanalizujemy cały ranking lokat maj 2011, to szybko zorientujemy się, że jednak cały czas mamy do czynienia z lokatami, z kapitalizacją dzienną, która akurat w tamtym czasie była prawdziwym hitem.

Ranking Lokat Maj 2011 – lokaty roczne

Wracając jednak do zestawienia, na drugim miejscu znalazła się Lokata internetowa z kapitalizacją dzienną, która była proponowana przez Meritum Bank Tym samym można było zyskać 5,02 procent w skali roku. Jeżeli ktoś się zdecydował w tamtym czasie na zamrożenie swoich oszczędności w wysokości 10 tysięcy złotych, to mógł z powodzeniem mógł oczekiwać tego, że na jego koncie pojawi się dodatkowe 515 złotych.

Zobacz ranking lokat maj 2016  >>>

Trzecie miejsce pośród lokat rocznych było zajmowane przez FM Bank, oraz propozycję placówki, czyli FM Lokatę z dzienną kapitalizacją. Tutaj klienci ostatecznie mogli zyskać aż 5 procent w skali roku, co przy zdeponowaniu 10 tysięcy złotych, ostatecznie przyczynić się mogło do wygenerowania zysku w wysokości 513 złotych. Później już jednak mieliśmy do czynienia z lokatami wahającymi się poniżej 5 procent w skali roku. Najbliżej tej stawki były jeszcze dwa banki. Pierwszym z nich był Getin Bank proponujący aż 4,94 procent w skali roku. Natomiast Lokata Optymalna proponowana przez Open Finance nie odstępowała na krok poprzednika, o czym świadczą identyczne warunki lokaty.

Jak widać, możliwości było naprawdę sporo. Tym bardziej, że nie brakowało produktów finansowych, które faktycznie z oprocentowanie swobodnie przekraczały 4 procent w skali roku. Niestety doszukując się w obecnych zestawieniach, tak wysokich odsetek, możemy jedynie się zawieść, ponieważ mocno poszły w dół.