Lokaty Wrzesień 2016 – Ranking Lokat !

Pewnie wiele osób zastanawia się tak naprawdę nad tym, czy będzie miało jakąkolwiek sposobność co do tego, żeby zaoszczędzić jakieś pieniądze, skoro ostatnio o bankach, a przede wszystkim o lokatach nie mówi się niczego dobrego. Mówi się, że od chwili kiedy tak naprawdę weszły bardzo restrykcyjne podatki bankowe, na lokatach na pewno już nie będziemy mogli zyskiwać żadnych szczególnych pieniędzy.

Czy rzeczywiście tak jest naprawdę? Czy jednak powinniśmy spodziewać się czegoś zupełnie innego? To nie jest wcale taka wielka zagadka, której nie moglibyśmy rozwiązać, ponieważ wystarczy spojrzeć na najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 3 miesięczne.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Wrzesień 2016

Lokaty wrzesień 2016 – 3 miesięczne

Jeśli tylko jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju zmiany, co dokładniej oznacza, że będziemy mogli założyć na przykład konto w innym banku, to rzeczywiście w każdej chwili możemy natrafić na niezwykle korzystne lokaty. Wspominając poprzednie miesiące, możemy przekonać się między innymi o tym, że rzeczywiście mamy teraz niebywałą okazję korzystać z jednych najwyższych oprocentowań, jakie były proponowane w tym roku. Na pierwszym miejscu znajduje się lokata trzymiesięczna proponowana przez Plus Bank. Produkt nazywa się Lokata na Start. I jeśli zdecydujemy się na przystąpienie do tego produktu, to rzeczywiście możemy zyskać aż 4 procent w skali roku. Co ciekawe oprocentowanie pod żadnym pozorem w tym przypadku, nie jest naliczane w sposób stały.

Co to oznacza dokładnie? Jeśli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy mieliśmy okazję, by założyć konto w Plus Banku, to ta oferta dotyczy oprocentowania progresywnego. Z każdym miesiącem naliczane jest nieco wyższe oprocentowanie. Minimalna wpłata w takim razie wynosi 1000 złotych, natomiast najwięcej możemy ulokować aż 10 tysięcy złotych.

Na drugim miejscu wśród lokat 3-miesięcznych znajduje się Lokata Happy, która proponowana jest przez Idea Bank. W tym przypadku wcale nie trzeba mieć aż tak wielkich oszczędności, by móc rzeczywiście przystąpić do lokaty. Mianowicie minimalna wpłata wynosi dosłownie 500 złotych, natomiast maksymalna nie powinna przekroczyć 10 tysięcy złotych. Oczywiście na takie oprocentowanie, które utrzymywać będzie się na poziomie 3,5 procent możemy liczyć ze strony banku, jeśli będziemy zupełnie nowymi Klientami Idea Banku.

Na Trzecim, a właściwie również na drugim miejscu znajduje się mBank. Mianowicie można tutaj spokojnie powiedzieć, że warunki są identyczne jak w poprzedniej propozycji. Oprocentowanie na poziomie 3,5 procent, a także minimalna wpłata wynosząca 500 złotych i maksymalna nie przekraczająca 10 tysięcy złotych. W przypadku założenia lokaty w mBanku, mimo wszystko należy pamiętać o tym, że pod żadnym pozorem nie możemy zdecydować się na zerwanie depozytu przed upłynięciem wyznaczonego terminu. Ponieważ wtedy dość atrakcyjne oprocentowanie spadnie nam do poziomu aż 0,1 procent w skali roku. Jest to mniej, niż nawet niektóre propozycje ze strony rachunków oszczędnościowych.

Jeśli chcemy się przekonać, jakie są jeszcze inne najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 3 miesięczne, warto ponownie wybrać się do Idea Banku. Tutaj jest również proponowany depozyt dla zamożniejszych klientów. Nazywany jest Lokatą Happy Plus. Mianowicie Klienci, którzy dysponują tym razem już nieco większymi oszczędnościami, a dokładniej od 10 tys. do 100 tysięcy złotych, mają okazję na zarobienie aż 3,25 procent w skali roku. Oczywiście promocja obowiązuje wyłącznie nowych Klientów. Jednak można spodziewać się przede wszystkim tego, że na takim depozycie, przy tak dużych oszczędnościach można zarobić naprawdę bardzo dużo.

Sprawdź zestawienie najlepszych lokat wrzesień 2016 na kwoty powyżej 10 tys. zł >>>

Posiadasz jeszcze większy kapitał z możliwością na oszczędzanie, niż poprzednio? Korzystną propozycją może okazać się dla Ciebie Lokata Welcome z oprocentowaniem 3 procent w skali roku. Taki produkt znajdziemy przystępując jako nowi klienci do Lions’s Bank. Mianowicie tutaj minimalny wkład rzeczywiście wynosi aż 350 tysięcy złotych, natomiast maksymalny nie może przekroczyć 600 tys. złotych. Oczywiście jest to lokata, na której można inwestować nieco niższe sumy, ale jednocześnie trzeba liczyć się również z nieco niższym oprocentowaniem. Mianowicie, jeśli będziemy chcieli odłożyć na lokacie od 100 tys. do 350 tys. złotych, wtedy będziemy mogli oczekiwać oprocentowania wynoszącego 2,75 procent w skali roku.

Lokaty Wrzesień 2016 - Ranking Lokat !
Lokaty Wrzesień 2016 – Ranking Lokat !

Chcąc wybierać najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 3 miesięczne, które wyróżniają się oprocentowaniem na poziomie około 3 procent, możemy skorzystać jeszcze z propozycji dwóch banków. Pierwszym z nich jest Bank BGŻOptima, który proponuje lokatę bezkarną. Jednocześnie możemy mieć na uwadze, że jest to lokata, do której można przystąpić jako nowy klient placówki. Jednocześnie minimalna wpłata wynosi w tym przypadku 1000 złotych, natomiast maksymalna aż 100 tys. złotych. Drugą placówką jest Bank Millennium, który proponuje Lokatę Mobilną. W tym przypadku również mówimy o oprocentowaniu wynoszącym 3 procent w skali roku. Jednak już w tym przypadku zakres wpłat jest zdecydowanie mniejszy. Mianowicie do wyboru mamy tylko od 1000 do 10 tys. złotych, które możemy zaoszczędzić na tej lokacie.

Lokaty Wrzesień 2016 – najlepsze 6 miesięczne

Rzeczywiście, jeśli dokładnie przyjrzymy się wszystkim możliwościom, jakie dają nam placówki bankowe, jeśli chodzi o oszczędzanie, to w pierwszej kolejności powinniśmy mieć na uwadze, że im dłużej zamierzamy oszczędzać, tym z niższym oprocentowaniem mamy do czynienia. Dlatego nie powinno nas dziwić, że nawet najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 6 miesięczne, będą nieco niżej oprocentowane, niż w przypadku lokat 3-miesięcznych.

Jednak zamiast zastanawiać się, które lokaty będą lepiej oprocentowane, tak naprawdę warto skupić się po prostu na lokatach półrocznych, ponieważ na pewno mają one swój urok. Chociaż oprocentowanie jest nieco niższe, to cierpliwi Klienci mogą na nich zyskać całkiem zadowalające pieniądze. Ponadto Banki nie stawiają już tak rygorystycznych ograniczeń, jeśli chodzi o możliwość wpłat depozytów.

Pierwszym przykładem takiej lokaty, która zresztą znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu na najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 6 miesięczne, jest Lokata Cloud, która jest propozycją Idea Banku. W takim razie, możemy zyskać na niej, aż 2,55 procent w skali roku. Jest to rzeczywiście bardzo dużo, szczególnie jeśli możemy wpłacić na nią od 500 złotych, aż do 1 miliona złotych. Chyba mało jest takich propozycji, w lokatach krótkoterminowych, które dawałyby najwyższe oprocentowanie, a przy okazji pozwalały na wpłacanie tak wysokich sum. Ponadto w tym banku istnieje możliwość, by oprocentowanie wzrosło do 2,8 procent w skali roku, jeśli dodatkowo na koncie osobistym, będzie przez cały okres trwania lokaty, taka sama suma, którą umieściliśmy na depozycie.

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Lokata Desire, która proponowana jest również przez Lion’s Bank. Mianowicie tutaj placówka swoim Klientom proponuje aż 2,45 procent w skali roku. Minimalna wpłata może wynieść 100 tysięcy złotych, natomiast maksymalna, nie powinna przekroczyć 1 miliona złotych.

Warto wspomnieć również o propozycji ze strony Lokaty SUPERprocentującej, która jest ofertą Banku Ochrony Środowiska. Klienci, którzy skorzystają z tej propozycji, mają do czynienia z oprocentowaniem na poziomie 2,3 procent w skali roku. Minimalna wpłata powinna wynosić 1000 złotych. Dodatkowo zakładając lokatę właśnie w tym banku, jednocześnie możemy spodziewać się tego, że placówka przekaże 2 złote na ochronę foki szarej.

Poszukując innej lokaty, rzeczywiście możemy natrafić jeszcze na taki produkt, jak Lokata nr 1. Wyróżnia się ona oprocentowaniem wynoszącym na poziomie 2,3 procent w skali roku. Tutaj minimalna wpłata wynosi tylko 1000 złotych, natomiast maksymalna wynosi 1 milion złotych. Ponadto warto mieć jeszcze na uwadze, że bank nie oczekuje od swoich klientów żadnych warunków. Zatem jest to doskonała propozycja szczególnie dla tych, którzy nie zamierzają pod żadnym pozorem zakładać zupełnie nowego konta w innym banku.

Jeśli lubimy posługiwać się internetowymi możliwościami, ciekawym rozwiązaniem może okazać się e-lokata Tradycyjna, która proponowana jest przez Get In Bank. Tutaj oprocentowanie będzie wynosiło 2,2 procent w skali roku. Dlaczego opłaca się założyć tę lokatę właśnie przez Internet? Ponieważ dzięki temu zyskujemy proponowane oprocentowanie, natomiast, jeśli chcielibyśmy zrobić to bezpośrednio w oddziale, wtedy oprocentowanie mogłoby spaść do 2 procent w skali roku.

Bardzo podobna ofertę posiada Credit Agricole, który proponuje swoim nowym Klientom Lokatę Powitalną z oprocentowaniem wynoszącym 2,1 procent w skali roku. Minimalna wpłata w tym przypadku wynosi 1000 złotych, natomiast maksymalnie można ulokować aż 25 tysięcy złotych. Warunkiem skorzystania z tej promocji, jest skorzystanie tylko z jednej lokaty, czyli nie można założyć co najmniej kilku depozytów na jedną osobę. Dodatkowo warto wspomnieć, że nie można jej założyć za pośrednictwem Internetu, ale wyłącznie w oddziale banku.

Nieco niższe oprocentowanie, bo 2 procent w skali roku, proponują w tym miesiącu, aż trzy placówki. W takim razie trzeba pamiętać, że najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 6 miesięczne, często ze sobą nie konkurują, jeśli chodzi o samą wysokość oprocentowania, ale biorą pod uwagę już bardziej warunki, jakie proponują poszczególnym Klientom. Pierwszą taką placówką, w której będziemy mogli założyć lokatę na 6 miesięcy z oprocentowaniem wynoszącym 2 procent w skali roku jest mBank, oferujący Lokatę na nowe środki. W tym przypadku możemy ulokować od 1 tysiąca, do aż 1 miliona złotych. Oczywiście warunkiem jest to, że należy być klientem mBanku i mieć w nim przynajmniej rachunek oszczędnościowy. Jeśli jednak zażyczymy sobie wypłatę przed terminem, będziemy mogli spodziewać się zmniejszenia oprocentowania do poziomu 0,1 procent w skali roku.

Taka sama oferta proponowana jest przez BGŻOptima, który posiada w swojej ofercie Lokatę Elastyczną 6M, jak i również Toyota Bank, proponująca swoim klientom Depozyt Plus. Ostatni produkt oszczędnościowy polega jednak na tym, że klienci mogą spodziewać się w tym przypadku oprocentowania w skali roku, ale z codzienną kapitalizacją. W tych dwóch przypadkach pod żadnym pozorem nie opłaca się zrywać umowy, przed jej zakończeniem.

Najlepsze Lokaty Wrzesień 2016 – 12 miesięczne

Czy rzeczywiście tak niewiele osób decyduje się na to, by założyć lokatę na okres 12 miesięcy? Tutaj największym minusem jest oczywiście to, że trzeba bardzo długo czekać na zwrot swoich oszczędności wraz z naliczonymi odsetkami. Dlatego tego depozytu podejmują się wyłącznie osoby, które są wyjątkowo cierpliwe. Chociaż należy pamiętać, że niektóre lokaty są otwierane nawet na okres 3 lat. Jednak takie produkty wybierają osoby, które są nastawione na stabilny zysk, a także mające kapitał oszczędności, z których nie muszą rzeczywiście korzystać.

Jeśli już chcemy się dowiedzieć jakie są najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 12 miesięczne, musimy rzeczywiście całkiem mocno poszperać, przede wszystkim dlatego, że zdecydowanie lepiej oprocentowane bywają lokaty dwu- oraz trzyletnie. W takim razie możemy spodziewać się przede wszystkim tego, że zanim znajdziemy lokaty na okres 12 miesięcy, po drodze będziemy się zastanawiać, czy na pewno nie opłaca się inwestować na przykład w lokaty długoterminowe.

Tutaj niewątpliwie w opracowanym zestawieniu, na pierwszym miejscu znajduje się Lokata Cloud, która proponowana jest przez Ideę Bank. Klienci, którzy skorzystają z tej oferty, mogą liczyć na oprocentowanie wynoszące aż 2,50 procent w skali roku. Natomiast warto również mieć na uwadze, że minimalna wpłata w tym przypadku wynosi zaledwie 500 złotych, natomiast maksymalna aż 1 milion złotych. Oczywiście warunkiem przystąpienia do promocji jest przede wszystkim to, że trzeba mieć już założone wcześniej konto w Idea Banku.

Ranking Lokat Wrzesień 2016 - 12 miesięcy
Ranking Lokat Wrzesień 2016 – 12 miesięcy

Kolejną taką propozycją na lokatę roczną, również ze strony Idea Banku, jest Lokata Zyskująca. Tutaj klienci, mają okazję skorzystać z oprocentowania wynoszącego 2,3 procent w skali roku, które naliczane jest progresywnie. Mianowicie w pierwszym miesiącu wynosi ono 1 procent, natomiast w ostatnim już 4,25 procent w skali roku. Zatem powinniśmy sobie spokojnie wyliczyć, że średnie oprocentowanie będzie utrzymywać się na poziomie 2,3 procent w skali roku.

Szukając dalej, jakie są jeszcze najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 12 miesięczne, wymienimy e-Lokatę Progresywną, która proponowana jest przez Get In Bank. Tutaj również mamy do czynienia z oprocentowaniem progresywnym, które po uśrednieniu wynosi 2,3 procent w skali roku. Jeśli rzeczywiście zdecydujemy się na założenie tej lokaty przez Internet, to zyskujemy 0,1 procent w skali roku więcej. Natomiast jeśli będziemy chcieli założyć lokatę w oddziale banku, wtedy możemy liczyć się z nieco mniejszym oprocentowanie, ponieważ wynoszącym 2,2 procent w skali roku.

Kolejną ciekawą propozycją jest Lokata Mobilna, która proponowana jest przez Plus Bank. Mianowicie Klienci mogą ją z powodzeniem założyć przez swoje urządzenie mobilne. Tutaj Klienci bez problemu mogą zyskać aż 2,1 procent w skali roku. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że minimalna wpłata w tym przypadku wynosi 1000 złotych.

Jeśli ktoś decyduje się na związanie się z bankiem Credit Agricole, to z pewnością może oczekiwać tego, że na lokacie z plusem zarobi 2, 1 procent w skali roku. Tutaj minimalny depozyt wynosi 1 tysiąc złotych, ale nie może on pod żadnym pozorem przekroczyć 50 tysięcy złotych. Ponadto warto mieć na uwadze, że placówka proponując takie oprocentowanie, wysuwa w kierunku swoich Klientów szereg różnych oczekiwań, które muszą być spełnione. Do takich warunków zalicza się miedzy innymi comiesięczny wpływ pieniędzy w wysokości 1000 złotych na jedno konto lub 1200 złotych na Konto ProstoOszczędzające. Na pewno ogromną zaleta tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że można założyć taką ilość depozytów, jaka tylko nam się podoba. Jest to zatem atrakcyjna oferta dla tych, którzy rzeczywiście mają ochotę oszczędzać przynajmniej na kilku lokatach, przeznaczonych na różne cele.

Jeśli spoglądamy dalej na najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 12 miesięczne, to w końcu spokojnie docieramy do Banku Millennium proponującego Lokatę Kompletną. Tutaj możemy z powodzeniem spodziewać się wartości wynoszącej 2 procent w skali roku. Zatem spokojnie możemy stwierdzić, że jeśli dysponujemy tylko środkami finansowymi, wynoszącymi od 1000 złotych do 200 tysięcy złotych, to będziemy mogli z powodzeniem zdeponować swoje środki na lokacie wynoszącej 12 miesięcy. Oczywiście warto wziąć pod uwagę, że oprocentowanie jest zmienne, a 2 procent to uśredniona wartość tego, co rzeczywiście możemy spokojnie zyskać.

Z ofertą wyróżniającą się tym samym oprocentowaniem, jest Lokata Standardowa 12M proponowana przez BGŻ Optima. Tutaj minimalna wartość wpłaty powinna wynosić 1000 złotych. Ponadto bardzo dużym udogodnieniem jest to, że Bank nie daje nam żadnych warunków do spełnienia, by móc skorzystać w ogóle z tej propozycji. Czyli nie jesteśmy zmuszani na przykład do zakładania zupełnie nowego konta bankowego.

Drugą taką propozycją jest Lokata Standardowa proponowana przez Credit Agricole. Tutaj także minimalna wpłata wynosi 1000 złotych. Tym bardziej, że wśród warunków przystąpienia do tej atrakcyjnej oferty, pod żadnym pozorem nie znajduje się przymus zakładania konta osobistego. Placówka bankowa dla swoich klientów zakłada specjalne konta techniczne.

Bardzo podobną propozycją jest Lokata Od Ręki, która wchodzi w skład ofert Idea Banku. Także dla wielu osób oprocentowanie na poziomie 2 procent w skali roku, nie jest już dla nas żadnym zaskoczeniem. W tym przypadku, jeśli chcemy skorzystać z tego produktu, powinniśmy wziąć pod uwagę, że minimalny wkład finansowy w tym przypadku wynosi 10- tysięcy złotych, natomiast maksymalny nie powinien przekroczyć miliona złotych. Oczywiście nie można sobie zrywać umowy przed terminem, ponieważ w tym czasie można zyskać jedynie wpłacony kapitał, a wszystkie odsetki zostaną skutecznie utracone.

Już teraz wiemy, jak prezentują się najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 12 miesięczne. W takim razie nie będzie najmniejszego problemu z tym, żeby znaleźć dla siebie odpowiedni produkt oszczędnościowy, z którego rzeczywiście będziemy bardzo zadowoleni. Możemy również poszukać alternatyw w krótkoterminowych lokatach z nieco wyższym oprocentowaniem.

Lokaty Lipiec 2016 – Ranking Lokat !

Najlepsze lokaty lipiec 2016 to dwie lokaty zapewniające 4% zysku oraz dwie oprocentowane na 3,5%. Wśród najlepszych lokat na rynku zawitał plusbank, wyrównując oprocentowanie swojej najlepszej lokaty z ofertą IdeaBanku.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Lipiec 2016

Lokaty Lipiec 2016 najlepsze 4% oprocentowanie

Najlepszą lokatą dostępną na rynku polskim do kwoty 10 tys. zł to Lokata na Start w plusbanku. Lokata dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów posiadających Konto Plus założone w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy i nie posiadających żadnych lokat terminowych. Bank umożliwia zerwanie lokaty bez utraty odsetek w każdym pełnym okresie odsetkowym. Niewątpliwą zaletą oferty plusbanku jest jej możliwość założenia zarówno w oddziale, jak i przez system bankowości internetowej. Poszczególny klient może założyć do 1 lokat.

Każde 10 tys. zł umieszczone na lokacie w okresie 3 miesięcy zapewnia ponad 81 zł zysku. Założenie przez internet daje nam możliwość uzyskania tych środków bez wychodzenia z domu – podkreśla ekspert ds. lokat bankowych.

Kolejną 4% lokatą jest Lokata Happy oferowana przez IdeaBank. Oferta jest zbliżona do produktu plusbanku, jednak jej zaletą jest brak konieczności otwierania konta bankowego. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł, a maksymalna 10 tys. zł. Jeden klient może założyć tylko jedną lokatę oraz oferta skierowana jest wyłącznie do nowych klientów banku.  Praktycznie więc, jeżeli kiedykolwiek korzystaliście z usług IdeaBanku oferta Was nie dotyczy.

Lokaty Lipiec 2016 oprocentowanie 3,5%

Wśród lokat oprocentowanych na 3,5% mamy dwie lokaty mBanku oraz Banku SMART obie podobnie jak lokaty opisane powyżej skierowane są do nowych klientów banków. Oferta mBanku dostępna jest od 500 zł umieszczonego na lokacie, w przypadku Banku SMART musimy mieć minimum 1 tys. zł. Maksymalna kwota dla obu lokat to 10 tys. zł.

Sprawdź pełen ranking lokat lipiec 2016 z ofertami negocjowanymi >>>

Przypomnijmy przy analizie lokat wykorzystujemy:

  • oprocentowanie lokaty
  • czas na jaki zawierana jest lokata
  • limity inwestycyjne – maksymalny oraz minimalną kwote lokaty,
  • dodatkowe wymogi lub zalety banku oferującego daną lokatę,
  • wygodę zakładania i zamykania lokaty.

Sprawdź zestawienie lokat lipiec 2016 z ofertami negocjowanymi >>>

Ranking Lokat Kwiecień 2016

Przedstawiamy najświeższy ranking lokat kwiecień 2016 roku dzięki któremu będziecie Państwo w stanie wybrać dla siebie najlepszą lokatę. Ranking został podzielony na lokaty 3-miesięczne, półroczne oraz roczne, aby najlepiej dopasować profil oszczędzania do Waszych potrzeb.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Kwiecień 2016

Ranking Lokat Kwiecień 2016 – lokaty 3 miesięczne

Na pierwszym miejscu w rankingu lokat 3-miesięcznych znajduje się Lokata Happy oferowana przez Idea Bank. Lokata oferuje nam oprocentowanie wynoszące 4%, a na lokatę możemy wpłacić od 1000 do 10 000zł. Warto dodać, że promocja ta skierowana jest jedynie do nowych klientów banku, a wniosek możemy złożyć poprzez stronę internetową Idea Banku.

Zysk z lokaty Happy oraz lokaty mBanku na wejście otwartej na 3 miesiące przy kwocie 10.000 zł będzie wynosił po opodatkowaniu 81 zł. Jest to bardzo dobra propozycja przy obecnych słabo oprocentowanych lokatach – wyjaśnia Ekspert ds. Lokat

Na drugim miejscu pojawił się mBank ze swoją lokatą 4% na wejście. Jak sama nazwa lokaty wskazuje jest to lokata z oprocentowaniem 4%, na którą możemy wpłacić od 500 do 10 000zł. Lokata ta tak samo jak w przypadku IdeaBanku jest oferowana nowym klientom. W tym wypadku ważną informacją jest to, iż jeśli zerwiemy lokatę przed ustalonym terminem to oprocentowanie lokaty wyniesie zaledwie 0,1%. Wraz z lokatą konieczne jest otworzenie rachunku osobistego w mBanku. Lokatę to wraz z kontem możemy założyć bezpośrednio poprzez stronę banku.

ranking lokat kwiecień 2016 mbank

Na trzecie miejscu ranking lokat kwiecień 2016 wśród lokat 3-miesięcznych znajduje bank SMART z lokatą SMART lokata Na Powitanie. Lokata ta oferuje nam oprocentowanie wynoszące 3,5% i możemy wpłacić na nią od 1000 do 10 000 złotych. Lokatę Na Powitanie mogą założyć nowi klienci banku, a cały proces jej uruchomienia realizowany jest poprzez stronę internetową banku. Wraz z lokatą konieczne jest założenie konta w banku, a jeden klient ma możliwość założenia tylko jednej lokaty.

Zysk z 10 tys. złotych mieszonych na SMART lokata na okres 3 miesięcy to ponad 70 zł po odjęciu wszelkich podatków. Sprawia to, że jest to jedna z ciekawszych propozycji w naszym rankingu lokat kwiecień 2016 – podkreśla ekspert ds. lokat bankowych.

Sprawdź pełen ranking lokat kwiecień 2016 z ofertami negocjowanymi >>>

Czwarte miejsce zajmuje Eurobank z lokatą „lokata trzy razy lepsza”. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 3%+1%, a na lokatę jesteśmy w stanie wpłacić od 200 do 30 000zł. Lokata przeznaczona jest dla nowych klientów banku, lecz jeśli przez pierwszy okres lokaty na nasze konto wpłynie jakiekolwiek wynagrodzenie czy też renta lub emerytura, a nawet stypendium o wysokości minimum 500zł to po odnowieniu lokaty bank zapewni nam premię w wysokości 1% kwoty lokaty. Co ważne odsetki, które uzyskamy dzięki lokacie są wypłacane z góry.

Podsumowując ranking lokat kwiecień 2016 dla lokat do 3 miesięcy pierwsza czwórka kształtuje się następująco:

  • Idea Bank – Lokata Happy – oprocentowana na 4%
  • mBank – Lokata 4% na wejście – oprocentowana, zgodnie z nazwą, na 4%
  • Bank SMART – Smart Lokata na Powitanie – oprocentowana na 4%
  • Eurobank – „lokata trzy razy lepsza” – oprocentowana na 3+1%

Ranking Lokat Kwiecień 2016 – lokaty 6 miesięczne

W rankingu Lokat Półrocznych na miesiąc kwiecień 2016 roku prowadzi Lokata SUPERprocentująca oferowana przez BOŚ Bank. Lokata ta oferuje nam 2,80% i możemy wpłacić na nią minimalną kwotę wynoszącą 1000zł. Oprocentowanie wynoszące 2,80% przeznaczone jest dla osób posiadających konto osobiste w BOŚ Banku.

Ranking Lokat Kwicień 2016 - Najlepsze Lokaty 2016 BOŚ Bank
Ranking Lokat Kwiecień 2016 – Najlepsze Lokaty 2016 BOŚ Bank

Drugie miejsce zajmuje SMART Lokata z Plusem oferowana przez bank SMART, na której to oprocentowanie wynosi 2,60%. Na lokatę tą możemy wpłacić od 1000 zł do 2 000 000zł. Lokata ta przeznaczona jest dla klientów nowych, którzy wraz z lokatą otworzą konto w banku. Jeden klient może założyć tylko jedną lokatę w banku. Kwoty powyżej 2 milionów złotych posiadają oprocentowanie 1%.

Kolejną lokatą w rankingu jest Lokata Cloud w Idea Banku. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 2,55%, a na lokatę możemy wpłacić od 1000 do 1 000 000zł. Lokata jest przeznaczona dla osób posiadających konto w Idea Banku, a zasilenie lokaty musi wystąpić właśnie z tego rachunku. Na lokacie tej możemy uzyskać 2,8% jeśli tylko przez cały okres lokaty na naszym koncie będzie utrzymywana kwota wynosząca 10% wpłacanej na lokatę kwoty.

Sprawdź pełen ranking lokat kwiecień 2016 >>>

Na czwartym miejscu znajduje się e-Lokata Tradycyjna dostępna w Gerin Bank / Noble Bank. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 2,4% i jesteśmy w stanie wpłacić na nią minimalnie 500zł. Lokata możliwa jest do założenia za pośrednictwem strony internetowej Gerin Banku. Depozyt jesteśmy w stanie założyć również w placówce, jednak w takim przypadku oprocentowanie lokaty spada do 2,1%. Noble Bank oferuje bardzo podobną lokatę, praktycznie na identycznych warunkach, więc można przemyśleć również jej założenie i w tym banku.

Ranking Lokat Kwiecień 2016 Lions Bank
Ranking Lokat Kwiecień 2016 Lions Bank Lokata Miracle

Piąte miejsce to Lokata Miracle oferowana przez Lion’s Bank. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 2,30%, a minimalna kwota wpłacana na lokatę musi wynosić 100 000 zł. Środki wpłacane do Lion’s Bank są ubezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który to wynosi 100 000 Euro. Wniosek o lokatę „Lokata Miracle” jesteśmy w stanie złożyć poprzez stronę internetową Banku.

Każde 100 tys. zł umieszczone na lokacie Miracle w Lion’s Banku zapewnia po 6 miesiącach ponad 900 zł zysku! Bardzo dobry sposób na ulokowanie swoich oszczędności jeżeli dysponujemy większą kwotą – podkreśla ekspert ds. lokat bankowych

Ranking Lokat Kwiecień 2016 – lokaty 12 miesięczne

W przypadku lokat rocznych w naszym rankingu najlepsza lokata to Lokata Cloud oferowana przez Idea Bank. Lokata ta daje nam oprocentowanie wynoszące 2,55%, a na lokatę możemy wpłacić od 1000 do 1 000 000zł. Oprocentowanie nominalne tej lokaty wynosi 2,8%. Zasilenie lokaty musi wystąpić z rachunku w banku Idea Bank. Oprocentowanie nominalne przeznaczone jest dla klientów, którzy przez okres trwania lokaty będą w stanie utrzymać na swoim koncie minimum 10% kwoty, którą zdecydowali się wpłacić na lokatę.

Najlepsze Lokaty Kwiecień 2016 Lokata Cloud Idea Bank
Najlepsze Lokaty Kwiecień 2016 Lokata Roczna Cloud Idea Bank

Drugie miejsce w lokatach rocznych zajmuje e-Lokata Progresywna oferowana przez Getin Bank, jednak praktycznie identyczną ofertę składa nam również Noble Bank. Oprocentowanie tych lokat wynosi 2,50%, a na lokatę jesteśmy w stanie wpłacić minimum 500zł.

Kolejna lokata roczna warta uwagi to Lokata Zyskująca oferowana przez Idea Bank. W tej lokacie oprocentowanie wynosi 2,45%, a minimalną kwotę jaką możemy wpłacić na tą lokatę jest 100 zł zaś maksymalnie wpłacimy do 1 mln złotych. Oprocentowanie tej lokaty jest progresywne co oznacza, że z każdym miesiącem rośnie. W pierwszym miesiącu wynosi 1%, a w ostatnim czyli dwunastym miesiącu wynosi 4,75%. Biorąc pod uwagę średnią to oprocentowanie tej lokaty wynosi wyżej wspomniane 2,45%. Istotną informacją jest to, iż lokatę możemy zerwać zachowując części odsetek, które do tej pory wypracowaliśmy.

Porównaj najlepsze lokaty kwiecień 2016 >>>

Następna lokata to Lokata Miracle oferowana przez Lion’s Bank. W tym przypadku oprocentowanie wynosi 2,4%, a na lokatę możemy wpłacić minimalnie 100 000zł.

Kolejnym punktem będzie Lokata Kompletna proponowana przez Bank Millennium. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 2,20% i możemy na nią wpłacić od 1000 do 200 000zł. Z oferty Banku Millennium w tym przypadku mogą korzystać zarówno klienci banku, jak i nowi klienci, którzy wraz z lokatą otworzą w banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Przeglądając nasz Ranking Lokat Kwiecień 2016 widać jak zróżnicowana jest oferta lokat, w zależności od tego jak dużo mamy zgromadzonych środków, preferencji dotyczącej banku oraz okresu oszczędzania nasz wybór może być znacznie zróżnicowany, dlatego zapraszamy do przetestowania dedykowanego rankingu lokat, gdzie wyniki bazują na naszych preferencjach.

Ranking Lokat Kwiecień 2015

Sprawdźmy najnowszy Ranking Lokat Kwiecień 2015. Pewnie niejednokrotnie lubimy wracać do tych czasów, kiedy niektóre oferty bankowe były zdecydowanie korzystniejsze, niż w dzisiejszych czasach. Co jednak nie oznacza, że z tego co obecnie nam banki proponują, mamy kompletnie nie korzystać. Wręcz przeciwnie. Właśnie warto mieć rozeznanie, w jakim kierunku zmierzają odsetki. Wtedy faktycznie uznamy, że skoro widoczne są obniżki oprocentowania, to zdecydowanie lepiej jest korzystać z nich, niż później wpędzać się w kolejne zakłopotanie, że mogliśmy założyć lokatę, kiedy bank proponował całkiem przyzwoity zwrot.

O tym możemy zresztą się przekonać, jeśli przejrzymy ranking lokat kwiecień 2015. Porównując go z tegorocznym rankingiem, szybko orientujemy się, jak wiele zmieniło się w bankowości na przestrzeni 12 miesięcy. Teraz najlepsze oprocentowanie wynosi 3,25 procent. Natomiast jak to było jeszcze rok temu?

Sprawdź ranking lokat kwiecień 2016  >>>

W przypadku lokat miesięcznych, najwyższe oprocentowanie proponowane było przez BGŻ Optima, a dokładniej przez ich produkt finansowy, czyli przez Lokatę Bezkarną. W takiej sytuacji możemy spodziewać się oprocentowania wynoszącego 4 procent. Ponadto oprocentowanie było cały czas takie same. Identyczną ofertę posiadał Smart Bank. Czyli jak można się domyślać, wiele osób korzystało z tych ofert i jednocześnie stawało się klientami tych placówek. Nieco mniej opłacalną stawkę proponował BOŚ Bank w swojej EKOlokacie bez Kantów.

Decydując się na tę ofertę, można było skorzystać aż z 3 procent. Teraz byśmy stwierdzili, że jest to całkiem zadowalająca oferta. Wtedy jednak utrzymywała się ona na średnim poziomie. Poszukując nieco dłuższych lokat, w kwietniu tamtego roku przeglądać mogliśmy oferty produktów finansowych, które obowiązywały nas przez okres 3 miesięcy. To właśnie z tego powodu, mogliśmy założyć lokatę na 4 procent, która była oferowana między innymi przez BGŻ Optima w postaci Lokaty Bezkarnej, w Idea Banku, która proponowała Lokatę Happy, jak i również mBank ze swoja ofertą o nazwie Lokata 4% na wejście. Takie wysokie oprocentowanie było proponowane nie bez powodu. Oferta kierowana była wyłącznie do nowych klientów, którzy korzystali z wysokiego oprocentowania, a w zamian musieli założyć konto w konkretnej placówce.

A może coś SMART w Rankingu Lokat Kwiecień 2015

Całkiem niezłą ofertę posiadał także Smart Bank, który oczywiście proponował SMART lokatę na powitanie z oprocentowaniem wynoszącym 3,75 procent. Zaraz za nim znajdowała się oferta proponowana przez neoBank, z propozycją 3,5 procent w skali roku. Zatem decydując się na lokaty 3-miesięczne, oprocentowanie było zdecydowanie wyższe niż w przypadku lokat miesięcznych.

Lokaty półroczne, przyciągały raczej długofalowych inwestorów, którzy są zainteresowani zdecydowanie spokojniejszym oprocentowaniem. Jednak warto skupić się także na tym, że banki nieco zmniejszyły swoje proponowane odsetki. Zatem nie było już wśród nich propozycji wynoszącej 4 procent w skali roku. Natomiast ranking lokat kwiecień 2015 obejmował maksymalnie 3,25 procent w skali roku, które było proponowane na eLokacie24 w SK Banku. Na drugim miejscu w rankingu lokat półrocznych znajdowała się Idea Bank, proponujący Lokatę Last Call, która zawierała 3,10 procent w skali roku, wraz ze stałym oprocentowaniem. Równe 3 procent było gwarantowane przez BIZ Bank, który w swojej ofercie posiadał produkt finansowy o nazwie Lokata BIZ PRO. Natomiast o 0,10 procent mniej w skali roku, ofertę składano w Getin Banku – Lokata jak Marzenie, jak i również w Smart Banku, w SMART lokacie.

Sprawdź najlepsze lokaty kwiecień 2016  >>>

Warto pochylić się również nad lokatami, które można było otworzyć na okres 12 miesięcy. Były to produkty finansowe dedykowane szczególnie cierpliwym inwestorom. Na pierwszym miejscu znalazła się lokata na szczycie, która była proponowana przez Getin Bank. Klienci korzystający z tej propozycji mogli liczyć na 3,10 procent w skali roku. Jeśli korzystali z lokaty internetowej, czyli Lokaty na Szczycie zakładanej w bankowości internetowej, to oprocentowanie było niższe o 0,20 procent w skali roku. Warto dodać, iż obie ofert obejmowały oprocentowanie określane mianem progresywnym.

Ranking Lokat Kwiecień 2015 co więcej dla najbardziej wytrwałych

Najbardziej wytrwali inwestorzy, mogli otworzyć lokatę na okres wynoszący 24 miesiące. Najlepsza ofertę w zeszłorocznym zestawieniu posiadał SK Bank, który proponował Interlokatę Standard z oprocentowaniem wynoszącym aż 4,20 procent w skali roku. Jedyną niewiadomą było jednak oprocentowanie zmienne. Wszelkie zmiany były uwzględnione w regulaminie, zatem klienci mogli liczyć również na spadek oprocentowania.

Zmienne oprocentowanie proponowane było także w T-Mobile Usługi Bankowe, a dokładniej w Lokacie Standardowej. Jednak tutaj już trzeba nastawić się na oprocentowanie wynoszące 2,95 procent, samo jak w przypadku oferty SMART Banku, który zaproponował SMART Lokatę WIBOR Plus.

Jak widać propozycji było sporo. Wśród nich można było wymienić nawet Interlokatę Standard, która była proponowana przez SK Bank, z oprocentowaniem wynoszącym 5 procent w skali. Roku. Warunkiem przystąpienia do tej oferty, jest założenie takiej lokaty na okres 36 miesięcy.

Sprawdź ranking najlepszych lokat kwiecień 2016  >>>

Ranking Lokat Czerwiec 2014 – Najlepsze Lokaty !

Osoby, które tylko rozpamiętują, jak kiedyś było dobrze, kiedy na lokatach, można było faktycznie zarobić całkiem przyzwoite oprocentowanie, w tej chwili nie są chętne do deponowania swoich oszczędności. Rzeczywiście obserwując ranking lokat czerwiec 2014 i porównując go do obecnych możliwości, przekonujemy się, że odsetki mocno poszły w dół. Jednak obronną ręką nadal osłaniają się placówki, które przygotowują specjalne oferty dla nowych Klientów.

Najlepsze Lokaty Czerwiec 2014 zakładane na 1 miesiąc

Wśród lokat zakładanych wyłącznie na okres 1 miesiąca, na pierwszym miejscu znalazła się Lokata Bezkarna, która była pionierskim produktem dla BGŻ Optima. W związku z tym, że zajmowała ona główne miejsce w rankingu, Klienci mogli spodziewać się oprocentowania wynoszącego aż 4 procent w skali roku. Na drugim miejscu z oprocentowaniem wynoszącym już 3 procent w skali roku, znalazła się Prosta Lokata, będąca jednocześnie promocyjnym produktem oszczędnościowym proponowanym przez BNP Paribas. Trzecie miejsce wśród lokat jednomiesięcznych, zostało przyznane Interlokacie Standard, która była produktem SK Banku.

Sprawdź najlepsze lokaty czerwiec 2016  >>>

By się przekonać o tym, że to było całkiem atrakcyjne oprocentowanie, jak na 2014 rok, warto zobaczyć propozycje lokat z samego końca listy. W tamtym czasie na 30 miejscu w rankingu znalazła się Lokata Nieparzysta oferowana przez Bank PKO BP. Swoim Klientom proponowała zaledwie stałe oprocentowanie utrzymujące się na poziomie 0,90 procent w skali roku.

Najlepsze Lokaty Czerwiec 2014 zakładane na trzy miesiące

Osoby, które były zainteresowane nieco dłuższymi inwestycjami, z powodzeniem mogły skorzystać z lokat zakładanych na okres 3 miesięcy. Tym bardziej, że rzeczywiście tutaj oprocentowanie wyróżniało się na bardzo wysokim poziomie. W pierwszej kolejności można było wspomnieć o produkcie oszczędnościowym Lokata Happy Hour, który był propozycją ze strony Idea Banku. Korzystając z tej propozycji, można było zyskać aż 5 procent w skali roku. Nie było dla nikogo żadnym zaskoczeniem, że tak wysokie oprocentowanie, było proponowane wyłącznie osobom, które dopiero postanowiły przystąpić do grona nowych klientów banku.

Sprawdź ranking lokat czerwiec 2016  >>>

Na drugim miejscu w rankingu znalazła się Lokata Mobilna, będąca ofertą Banku Millennium. Tutaj konsumenci finansowych zysków, mogli liczyć na odsetki utrzymujące się na poziomie 4,50 procent w skali roku. Jeśli kogoś zadowalało oprocentowanie utrzymujące się na poziomie 4 procent w skali roku, miał do wyboru dwa produkty: Lokatę Bezkarną proponowaną przez BGŻ Optima, lub też Lokatę Mobilną, kluczowy produkt dedykowany przez mBank.

Patrząc na ostatnie miejsca, jakie przedstawia ranking lokat czerwiec 2016 w przypadku depozytów zakładanych na okres 3 miesięcy, tym razem mamy do czynienia z Bankiem Pekao, który w swojej E-lok@cie proponował 1 procent w skali roku.

Ranking Lokat Czerwiec 2014 Najlepsze Lokaty 2016
Ranking Lokat Czerwiec 2014 Najlepsze Lokaty 2016

Najlepsze Lokaty Czerwiec 2014 zakładane na 6 miesięcy

Półroczne lokaty na samym szczycie rankingu, nie wyróżniały się już tak wysokim oprocentowaniem, jak wcześniej. Jednak i tak można było wybrać całkiem przyzwoite oferty. Na początku warto skupić się na najlepszym produkcie. W tamtym czasie, najwyższym oprocentowaniem wyróżniała się Lokata Extra, która była oferowana przez Meritum Bank. Klienci, którzy z niej skorzystali, mieli okazję zarobić aż 3,70 procent w skali roku. Na drugim miejscu znajdowała się Lokata BIZ PRO, oferująca już 3,60 procent w skali roku. BIZ Bank, przez jakiś czas utrzymywał tę promocyjną ofertę dla swoich Klientów. Na tym samym miejscu znalazła się również Interlokata Standard, która była produktem SK Banku. Trzecie miejsce zostało przyznane Lokacie Standardowej, ponieważ PLUS Bank swoim klientom gwarantował oprocentowanie na poziomie 3,55 procent w skali roku. Co ciekawe, lokaty półroczne nie wyróżniały się diametralnie niskim oprocentowaniem, jak było w przypadku wcześniejszych zestawień. Mianowicie w rankingu, najniżej oprocentowanym produktem była Lokata Parzysta, proponowana przez Bank PKO BP. Klienci, żeby skorzystać z opcji wyróżniającej się oprocentowaniem na poziomie 1,4 procent w skali roku, musieli przystąpić do banku jako nowi konsumenci.

Najlepsze Lokaty Czerwiec 2014 zakładane na 12 miesięcy

 Ranking lokat czerwiec 2014, proponuje również zestawienie najlepszych, jak i najmniej opłacalnych lokat rocznych. Czyli takich, które zakłada się na okres 12 miesięcy. Na pierwszym miejscu wśród takich lokat znalazła się Lokata Dynamiczna, proponująca aż 4,158 procent w skali roku. Takie dziwne oprocentowanie można tłumaczyć tym, że odsetki były naliczane w sposób progresywny. Był to główny produkt proponowany przez SK Bank. Na drugim miejscu znalazła się Lokata Efektywna. Jej założycielem był Idea Bank. Natomiast Klienci, którzy w tamtym czasie skorzystali z oferty, mogli liczyć na oprocentowanie wynoszące aż 3,80 procent w skali roku. Jeśli porównamy do tej propozycji wcześniejsze lokaty krótkoterminowe, to rzeczywiście im dłużej deponowaliśmy pieniądze na lokacie, tym więcej korzyści z takiej inwestycji mogliśmy wynieść. Trzecie miejsce należało do BIZ Banku, proponującego Lokatę BIZ PRO. Każdy, kto chciał się przyłączyć do grona nowych Klientów, mógł liczyć na oprocentowanie wynoszące 3,75 procent w skali roku.

Sprawdź lokaty czerwiec 2016  >>>