Lokaty Wrzesień 2016 – Ranking Lokat !

Pewnie wiele osób zastanawia się tak naprawdę nad tym, czy będzie miało jakąkolwiek sposobność co do tego, żeby zaoszczędzić jakieś pieniądze, skoro ostatnio o bankach, a przede wszystkim o lokatach nie mówi się niczego dobrego. Mówi się, że od chwili kiedy tak naprawdę weszły bardzo restrykcyjne podatki bankowe, na lokatach na pewno już nie będziemy mogli zyskiwać żadnych szczególnych pieniędzy.

Czy rzeczywiście tak jest naprawdę? Czy jednak powinniśmy spodziewać się czegoś zupełnie innego? To nie jest wcale taka wielka zagadka, której nie moglibyśmy rozwiązać, ponieważ wystarczy spojrzeć na najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 3 miesięczne.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Wrzesień 2016

Lokaty wrzesień 2016 – 3 miesięczne

Jeśli tylko jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju zmiany, co dokładniej oznacza, że będziemy mogli założyć na przykład konto w innym banku, to rzeczywiście w każdej chwili możemy natrafić na niezwykle korzystne lokaty. Wspominając poprzednie miesiące, możemy przekonać się między innymi o tym, że rzeczywiście mamy teraz niebywałą okazję korzystać z jednych najwyższych oprocentowań, jakie były proponowane w tym roku. Na pierwszym miejscu znajduje się lokata trzymiesięczna proponowana przez Plus Bank. Produkt nazywa się Lokata na Start. I jeśli zdecydujemy się na przystąpienie do tego produktu, to rzeczywiście możemy zyskać aż 4 procent w skali roku. Co ciekawe oprocentowanie pod żadnym pozorem w tym przypadku, nie jest naliczane w sposób stały.

Co to oznacza dokładnie? Jeśli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy mieliśmy okazję, by założyć konto w Plus Banku, to ta oferta dotyczy oprocentowania progresywnego. Z każdym miesiącem naliczane jest nieco wyższe oprocentowanie. Minimalna wpłata w takim razie wynosi 1000 złotych, natomiast najwięcej możemy ulokować aż 10 tysięcy złotych.

Na drugim miejscu wśród lokat 3-miesięcznych znajduje się Lokata Happy, która proponowana jest przez Idea Bank. W tym przypadku wcale nie trzeba mieć aż tak wielkich oszczędności, by móc rzeczywiście przystąpić do lokaty. Mianowicie minimalna wpłata wynosi dosłownie 500 złotych, natomiast maksymalna nie powinna przekroczyć 10 tysięcy złotych. Oczywiście na takie oprocentowanie, które utrzymywać będzie się na poziomie 3,5 procent możemy liczyć ze strony banku, jeśli będziemy zupełnie nowymi Klientami Idea Banku.

Na Trzecim, a właściwie również na drugim miejscu znajduje się mBank. Mianowicie można tutaj spokojnie powiedzieć, że warunki są identyczne jak w poprzedniej propozycji. Oprocentowanie na poziomie 3,5 procent, a także minimalna wpłata wynosząca 500 złotych i maksymalna nie przekraczająca 10 tysięcy złotych. W przypadku założenia lokaty w mBanku, mimo wszystko należy pamiętać o tym, że pod żadnym pozorem nie możemy zdecydować się na zerwanie depozytu przed upłynięciem wyznaczonego terminu. Ponieważ wtedy dość atrakcyjne oprocentowanie spadnie nam do poziomu aż 0,1 procent w skali roku. Jest to mniej, niż nawet niektóre propozycje ze strony rachunków oszczędnościowych.

Jeśli chcemy się przekonać, jakie są jeszcze inne najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 3 miesięczne, warto ponownie wybrać się do Idea Banku. Tutaj jest również proponowany depozyt dla zamożniejszych klientów. Nazywany jest Lokatą Happy Plus. Mianowicie Klienci, którzy dysponują tym razem już nieco większymi oszczędnościami, a dokładniej od 10 tys. do 100 tysięcy złotych, mają okazję na zarobienie aż 3,25 procent w skali roku. Oczywiście promocja obowiązuje wyłącznie nowych Klientów. Jednak można spodziewać się przede wszystkim tego, że na takim depozycie, przy tak dużych oszczędnościach można zarobić naprawdę bardzo dużo.

Sprawdź zestawienie najlepszych lokat wrzesień 2016 na kwoty powyżej 10 tys. zł >>>

Posiadasz jeszcze większy kapitał z możliwością na oszczędzanie, niż poprzednio? Korzystną propozycją może okazać się dla Ciebie Lokata Welcome z oprocentowaniem 3 procent w skali roku. Taki produkt znajdziemy przystępując jako nowi klienci do Lions’s Bank. Mianowicie tutaj minimalny wkład rzeczywiście wynosi aż 350 tysięcy złotych, natomiast maksymalny nie może przekroczyć 600 tys. złotych. Oczywiście jest to lokata, na której można inwestować nieco niższe sumy, ale jednocześnie trzeba liczyć się również z nieco niższym oprocentowaniem. Mianowicie, jeśli będziemy chcieli odłożyć na lokacie od 100 tys. do 350 tys. złotych, wtedy będziemy mogli oczekiwać oprocentowania wynoszącego 2,75 procent w skali roku.

Lokaty Wrzesień 2016 - Ranking Lokat !
Lokaty Wrzesień 2016 – Ranking Lokat !

Chcąc wybierać najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 3 miesięczne, które wyróżniają się oprocentowaniem na poziomie około 3 procent, możemy skorzystać jeszcze z propozycji dwóch banków. Pierwszym z nich jest Bank BGŻOptima, który proponuje lokatę bezkarną. Jednocześnie możemy mieć na uwadze, że jest to lokata, do której można przystąpić jako nowy klient placówki. Jednocześnie minimalna wpłata wynosi w tym przypadku 1000 złotych, natomiast maksymalna aż 100 tys. złotych. Drugą placówką jest Bank Millennium, który proponuje Lokatę Mobilną. W tym przypadku również mówimy o oprocentowaniu wynoszącym 3 procent w skali roku. Jednak już w tym przypadku zakres wpłat jest zdecydowanie mniejszy. Mianowicie do wyboru mamy tylko od 1000 do 10 tys. złotych, które możemy zaoszczędzić na tej lokacie.

Lokaty Wrzesień 2016 – najlepsze 6 miesięczne

Rzeczywiście, jeśli dokładnie przyjrzymy się wszystkim możliwościom, jakie dają nam placówki bankowe, jeśli chodzi o oszczędzanie, to w pierwszej kolejności powinniśmy mieć na uwadze, że im dłużej zamierzamy oszczędzać, tym z niższym oprocentowaniem mamy do czynienia. Dlatego nie powinno nas dziwić, że nawet najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 6 miesięczne, będą nieco niżej oprocentowane, niż w przypadku lokat 3-miesięcznych.

Jednak zamiast zastanawiać się, które lokaty będą lepiej oprocentowane, tak naprawdę warto skupić się po prostu na lokatach półrocznych, ponieważ na pewno mają one swój urok. Chociaż oprocentowanie jest nieco niższe, to cierpliwi Klienci mogą na nich zyskać całkiem zadowalające pieniądze. Ponadto Banki nie stawiają już tak rygorystycznych ograniczeń, jeśli chodzi o możliwość wpłat depozytów.

Pierwszym przykładem takiej lokaty, która zresztą znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu na najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 6 miesięczne, jest Lokata Cloud, która jest propozycją Idea Banku. W takim razie, możemy zyskać na niej, aż 2,55 procent w skali roku. Jest to rzeczywiście bardzo dużo, szczególnie jeśli możemy wpłacić na nią od 500 złotych, aż do 1 miliona złotych. Chyba mało jest takich propozycji, w lokatach krótkoterminowych, które dawałyby najwyższe oprocentowanie, a przy okazji pozwalały na wpłacanie tak wysokich sum. Ponadto w tym banku istnieje możliwość, by oprocentowanie wzrosło do 2,8 procent w skali roku, jeśli dodatkowo na koncie osobistym, będzie przez cały okres trwania lokaty, taka sama suma, którą umieściliśmy na depozycie.

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Lokata Desire, która proponowana jest również przez Lion’s Bank. Mianowicie tutaj placówka swoim Klientom proponuje aż 2,45 procent w skali roku. Minimalna wpłata może wynieść 100 tysięcy złotych, natomiast maksymalna, nie powinna przekroczyć 1 miliona złotych.

Warto wspomnieć również o propozycji ze strony Lokaty SUPERprocentującej, która jest ofertą Banku Ochrony Środowiska. Klienci, którzy skorzystają z tej propozycji, mają do czynienia z oprocentowaniem na poziomie 2,3 procent w skali roku. Minimalna wpłata powinna wynosić 1000 złotych. Dodatkowo zakładając lokatę właśnie w tym banku, jednocześnie możemy spodziewać się tego, że placówka przekaże 2 złote na ochronę foki szarej.

Poszukując innej lokaty, rzeczywiście możemy natrafić jeszcze na taki produkt, jak Lokata nr 1. Wyróżnia się ona oprocentowaniem wynoszącym na poziomie 2,3 procent w skali roku. Tutaj minimalna wpłata wynosi tylko 1000 złotych, natomiast maksymalna wynosi 1 milion złotych. Ponadto warto mieć jeszcze na uwadze, że bank nie oczekuje od swoich klientów żadnych warunków. Zatem jest to doskonała propozycja szczególnie dla tych, którzy nie zamierzają pod żadnym pozorem zakładać zupełnie nowego konta w innym banku.

Jeśli lubimy posługiwać się internetowymi możliwościami, ciekawym rozwiązaniem może okazać się e-lokata Tradycyjna, która proponowana jest przez Get In Bank. Tutaj oprocentowanie będzie wynosiło 2,2 procent w skali roku. Dlaczego opłaca się założyć tę lokatę właśnie przez Internet? Ponieważ dzięki temu zyskujemy proponowane oprocentowanie, natomiast, jeśli chcielibyśmy zrobić to bezpośrednio w oddziale, wtedy oprocentowanie mogłoby spaść do 2 procent w skali roku.

Bardzo podobna ofertę posiada Credit Agricole, który proponuje swoim nowym Klientom Lokatę Powitalną z oprocentowaniem wynoszącym 2,1 procent w skali roku. Minimalna wpłata w tym przypadku wynosi 1000 złotych, natomiast maksymalnie można ulokować aż 25 tysięcy złotych. Warunkiem skorzystania z tej promocji, jest skorzystanie tylko z jednej lokaty, czyli nie można założyć co najmniej kilku depozytów na jedną osobę. Dodatkowo warto wspomnieć, że nie można jej założyć za pośrednictwem Internetu, ale wyłącznie w oddziale banku.

Nieco niższe oprocentowanie, bo 2 procent w skali roku, proponują w tym miesiącu, aż trzy placówki. W takim razie trzeba pamiętać, że najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 6 miesięczne, często ze sobą nie konkurują, jeśli chodzi o samą wysokość oprocentowania, ale biorą pod uwagę już bardziej warunki, jakie proponują poszczególnym Klientom. Pierwszą taką placówką, w której będziemy mogli założyć lokatę na 6 miesięcy z oprocentowaniem wynoszącym 2 procent w skali roku jest mBank, oferujący Lokatę na nowe środki. W tym przypadku możemy ulokować od 1 tysiąca, do aż 1 miliona złotych. Oczywiście warunkiem jest to, że należy być klientem mBanku i mieć w nim przynajmniej rachunek oszczędnościowy. Jeśli jednak zażyczymy sobie wypłatę przed terminem, będziemy mogli spodziewać się zmniejszenia oprocentowania do poziomu 0,1 procent w skali roku.

Taka sama oferta proponowana jest przez BGŻOptima, który posiada w swojej ofercie Lokatę Elastyczną 6M, jak i również Toyota Bank, proponująca swoim klientom Depozyt Plus. Ostatni produkt oszczędnościowy polega jednak na tym, że klienci mogą spodziewać się w tym przypadku oprocentowania w skali roku, ale z codzienną kapitalizacją. W tych dwóch przypadkach pod żadnym pozorem nie opłaca się zrywać umowy, przed jej zakończeniem.

Najlepsze Lokaty Wrzesień 2016 – 12 miesięczne

Czy rzeczywiście tak niewiele osób decyduje się na to, by założyć lokatę na okres 12 miesięcy? Tutaj największym minusem jest oczywiście to, że trzeba bardzo długo czekać na zwrot swoich oszczędności wraz z naliczonymi odsetkami. Dlatego tego depozytu podejmują się wyłącznie osoby, które są wyjątkowo cierpliwe. Chociaż należy pamiętać, że niektóre lokaty są otwierane nawet na okres 3 lat. Jednak takie produkty wybierają osoby, które są nastawione na stabilny zysk, a także mające kapitał oszczędności, z których nie muszą rzeczywiście korzystać.

Jeśli już chcemy się dowiedzieć jakie są najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 12 miesięczne, musimy rzeczywiście całkiem mocno poszperać, przede wszystkim dlatego, że zdecydowanie lepiej oprocentowane bywają lokaty dwu- oraz trzyletnie. W takim razie możemy spodziewać się przede wszystkim tego, że zanim znajdziemy lokaty na okres 12 miesięcy, po drodze będziemy się zastanawiać, czy na pewno nie opłaca się inwestować na przykład w lokaty długoterminowe.

Tutaj niewątpliwie w opracowanym zestawieniu, na pierwszym miejscu znajduje się Lokata Cloud, która proponowana jest przez Ideę Bank. Klienci, którzy skorzystają z tej oferty, mogą liczyć na oprocentowanie wynoszące aż 2,50 procent w skali roku. Natomiast warto również mieć na uwadze, że minimalna wpłata w tym przypadku wynosi zaledwie 500 złotych, natomiast maksymalna aż 1 milion złotych. Oczywiście warunkiem przystąpienia do promocji jest przede wszystkim to, że trzeba mieć już założone wcześniej konto w Idea Banku.

Ranking Lokat Wrzesień 2016 - 12 miesięcy
Ranking Lokat Wrzesień 2016 – 12 miesięcy

Kolejną taką propozycją na lokatę roczną, również ze strony Idea Banku, jest Lokata Zyskująca. Tutaj klienci, mają okazję skorzystać z oprocentowania wynoszącego 2,3 procent w skali roku, które naliczane jest progresywnie. Mianowicie w pierwszym miesiącu wynosi ono 1 procent, natomiast w ostatnim już 4,25 procent w skali roku. Zatem powinniśmy sobie spokojnie wyliczyć, że średnie oprocentowanie będzie utrzymywać się na poziomie 2,3 procent w skali roku.

Szukając dalej, jakie są jeszcze najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 12 miesięczne, wymienimy e-Lokatę Progresywną, która proponowana jest przez Get In Bank. Tutaj również mamy do czynienia z oprocentowaniem progresywnym, które po uśrednieniu wynosi 2,3 procent w skali roku. Jeśli rzeczywiście zdecydujemy się na założenie tej lokaty przez Internet, to zyskujemy 0,1 procent w skali roku więcej. Natomiast jeśli będziemy chcieli założyć lokatę w oddziale banku, wtedy możemy liczyć się z nieco mniejszym oprocentowanie, ponieważ wynoszącym 2,2 procent w skali roku.

Kolejną ciekawą propozycją jest Lokata Mobilna, która proponowana jest przez Plus Bank. Mianowicie Klienci mogą ją z powodzeniem założyć przez swoje urządzenie mobilne. Tutaj Klienci bez problemu mogą zyskać aż 2,1 procent w skali roku. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że minimalna wpłata w tym przypadku wynosi 1000 złotych.

Jeśli ktoś decyduje się na związanie się z bankiem Credit Agricole, to z pewnością może oczekiwać tego, że na lokacie z plusem zarobi 2, 1 procent w skali roku. Tutaj minimalny depozyt wynosi 1 tysiąc złotych, ale nie może on pod żadnym pozorem przekroczyć 50 tysięcy złotych. Ponadto warto mieć na uwadze, że placówka proponując takie oprocentowanie, wysuwa w kierunku swoich Klientów szereg różnych oczekiwań, które muszą być spełnione. Do takich warunków zalicza się miedzy innymi comiesięczny wpływ pieniędzy w wysokości 1000 złotych na jedno konto lub 1200 złotych na Konto ProstoOszczędzające. Na pewno ogromną zaleta tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że można założyć taką ilość depozytów, jaka tylko nam się podoba. Jest to zatem atrakcyjna oferta dla tych, którzy rzeczywiście mają ochotę oszczędzać przynajmniej na kilku lokatach, przeznaczonych na różne cele.

Jeśli spoglądamy dalej na najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 12 miesięczne, to w końcu spokojnie docieramy do Banku Millennium proponującego Lokatę Kompletną. Tutaj możemy z powodzeniem spodziewać się wartości wynoszącej 2 procent w skali roku. Zatem spokojnie możemy stwierdzić, że jeśli dysponujemy tylko środkami finansowymi, wynoszącymi od 1000 złotych do 200 tysięcy złotych, to będziemy mogli z powodzeniem zdeponować swoje środki na lokacie wynoszącej 12 miesięcy. Oczywiście warto wziąć pod uwagę, że oprocentowanie jest zmienne, a 2 procent to uśredniona wartość tego, co rzeczywiście możemy spokojnie zyskać.

Z ofertą wyróżniającą się tym samym oprocentowaniem, jest Lokata Standardowa 12M proponowana przez BGŻ Optima. Tutaj minimalna wartość wpłaty powinna wynosić 1000 złotych. Ponadto bardzo dużym udogodnieniem jest to, że Bank nie daje nam żadnych warunków do spełnienia, by móc skorzystać w ogóle z tej propozycji. Czyli nie jesteśmy zmuszani na przykład do zakładania zupełnie nowego konta bankowego.

Drugą taką propozycją jest Lokata Standardowa proponowana przez Credit Agricole. Tutaj także minimalna wpłata wynosi 1000 złotych. Tym bardziej, że wśród warunków przystąpienia do tej atrakcyjnej oferty, pod żadnym pozorem nie znajduje się przymus zakładania konta osobistego. Placówka bankowa dla swoich klientów zakłada specjalne konta techniczne.

Bardzo podobną propozycją jest Lokata Od Ręki, która wchodzi w skład ofert Idea Banku. Także dla wielu osób oprocentowanie na poziomie 2 procent w skali roku, nie jest już dla nas żadnym zaskoczeniem. W tym przypadku, jeśli chcemy skorzystać z tego produktu, powinniśmy wziąć pod uwagę, że minimalny wkład finansowy w tym przypadku wynosi 10- tysięcy złotych, natomiast maksymalny nie powinien przekroczyć miliona złotych. Oczywiście nie można sobie zrywać umowy przed terminem, ponieważ w tym czasie można zyskać jedynie wpłacony kapitał, a wszystkie odsetki zostaną skutecznie utracone.

Już teraz wiemy, jak prezentują się najlepsze lokaty wrzesień 2016 – 12 miesięczne. W takim razie nie będzie najmniejszego problemu z tym, żeby znaleźć dla siebie odpowiedni produkt oszczędnościowy, z którego rzeczywiście będziemy bardzo zadowoleni. Możemy również poszukać alternatyw w krótkoterminowych lokatach z nieco wyższym oprocentowaniem.