Ranking Lokat Kwiecień 2016

Przedstawiamy najświeższy ranking lokat kwiecień 2016 roku dzięki któremu będziecie Państwo w stanie wybrać dla siebie najlepszą lokatę. Ranking został podzielony na lokaty 3-miesięczne, półroczne oraz roczne, aby najlepiej dopasować profil oszczędzania do Waszych potrzeb.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Kwiecień 2016

Ranking Lokat Kwiecień 2016 – lokaty 3 miesięczne

Na pierwszym miejscu w rankingu lokat 3-miesięcznych znajduje się Lokata Happy oferowana przez Idea Bank. Lokata oferuje nam oprocentowanie wynoszące 4%, a na lokatę możemy wpłacić od 1000 do 10 000zł. Warto dodać, że promocja ta skierowana jest jedynie do nowych klientów banku, a wniosek możemy złożyć poprzez stronę internetową Idea Banku.

Zysk z lokaty Happy oraz lokaty mBanku na wejście otwartej na 3 miesiące przy kwocie 10.000 zł będzie wynosił po opodatkowaniu 81 zł. Jest to bardzo dobra propozycja przy obecnych słabo oprocentowanych lokatach – wyjaśnia Ekspert ds. Lokat

Na drugim miejscu pojawił się mBank ze swoją lokatą 4% na wejście. Jak sama nazwa lokaty wskazuje jest to lokata z oprocentowaniem 4%, na którą możemy wpłacić od 500 do 10 000zł. Lokata ta tak samo jak w przypadku IdeaBanku jest oferowana nowym klientom. W tym wypadku ważną informacją jest to, iż jeśli zerwiemy lokatę przed ustalonym terminem to oprocentowanie lokaty wyniesie zaledwie 0,1%. Wraz z lokatą konieczne jest otworzenie rachunku osobistego w mBanku. Lokatę to wraz z kontem możemy założyć bezpośrednio poprzez stronę banku.

ranking lokat kwiecień 2016 mbank

Na trzecie miejscu ranking lokat kwiecień 2016 wśród lokat 3-miesięcznych znajduje bank SMART z lokatą SMART lokata Na Powitanie. Lokata ta oferuje nam oprocentowanie wynoszące 3,5% i możemy wpłacić na nią od 1000 do 10 000 złotych. Lokatę Na Powitanie mogą założyć nowi klienci banku, a cały proces jej uruchomienia realizowany jest poprzez stronę internetową banku. Wraz z lokatą konieczne jest założenie konta w banku, a jeden klient ma możliwość założenia tylko jednej lokaty.

Zysk z 10 tys. złotych mieszonych na SMART lokata na okres 3 miesięcy to ponad 70 zł po odjęciu wszelkich podatków. Sprawia to, że jest to jedna z ciekawszych propozycji w naszym rankingu lokat kwiecień 2016 – podkreśla ekspert ds. lokat bankowych.

Sprawdź pełen ranking lokat kwiecień 2016 z ofertami negocjowanymi >>>

Czwarte miejsce zajmuje Eurobank z lokatą „lokata trzy razy lepsza”. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 3%+1%, a na lokatę jesteśmy w stanie wpłacić od 200 do 30 000zł. Lokata przeznaczona jest dla nowych klientów banku, lecz jeśli przez pierwszy okres lokaty na nasze konto wpłynie jakiekolwiek wynagrodzenie czy też renta lub emerytura, a nawet stypendium o wysokości minimum 500zł to po odnowieniu lokaty bank zapewni nam premię w wysokości 1% kwoty lokaty. Co ważne odsetki, które uzyskamy dzięki lokacie są wypłacane z góry.

Podsumowując ranking lokat kwiecień 2016 dla lokat do 3 miesięcy pierwsza czwórka kształtuje się następująco:

  • Idea Bank – Lokata Happy – oprocentowana na 4%
  • mBank – Lokata 4% na wejście – oprocentowana, zgodnie z nazwą, na 4%
  • Bank SMART – Smart Lokata na Powitanie – oprocentowana na 4%
  • Eurobank – „lokata trzy razy lepsza” – oprocentowana na 3+1%

Ranking Lokat Kwiecień 2016 – lokaty 6 miesięczne

W rankingu Lokat Półrocznych na miesiąc kwiecień 2016 roku prowadzi Lokata SUPERprocentująca oferowana przez BOŚ Bank. Lokata ta oferuje nam 2,80% i możemy wpłacić na nią minimalną kwotę wynoszącą 1000zł. Oprocentowanie wynoszące 2,80% przeznaczone jest dla osób posiadających konto osobiste w BOŚ Banku.

Ranking Lokat Kwicień 2016 - Najlepsze Lokaty 2016 BOŚ Bank
Ranking Lokat Kwiecień 2016 – Najlepsze Lokaty 2016 BOŚ Bank

Drugie miejsce zajmuje SMART Lokata z Plusem oferowana przez bank SMART, na której to oprocentowanie wynosi 2,60%. Na lokatę tą możemy wpłacić od 1000 zł do 2 000 000zł. Lokata ta przeznaczona jest dla klientów nowych, którzy wraz z lokatą otworzą konto w banku. Jeden klient może założyć tylko jedną lokatę w banku. Kwoty powyżej 2 milionów złotych posiadają oprocentowanie 1%.

Kolejną lokatą w rankingu jest Lokata Cloud w Idea Banku. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 2,55%, a na lokatę możemy wpłacić od 1000 do 1 000 000zł. Lokata jest przeznaczona dla osób posiadających konto w Idea Banku, a zasilenie lokaty musi wystąpić właśnie z tego rachunku. Na lokacie tej możemy uzyskać 2,8% jeśli tylko przez cały okres lokaty na naszym koncie będzie utrzymywana kwota wynosząca 10% wpłacanej na lokatę kwoty.

Sprawdź pełen ranking lokat kwiecień 2016 >>>

Na czwartym miejscu znajduje się e-Lokata Tradycyjna dostępna w Gerin Bank / Noble Bank. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 2,4% i jesteśmy w stanie wpłacić na nią minimalnie 500zł. Lokata możliwa jest do założenia za pośrednictwem strony internetowej Gerin Banku. Depozyt jesteśmy w stanie założyć również w placówce, jednak w takim przypadku oprocentowanie lokaty spada do 2,1%. Noble Bank oferuje bardzo podobną lokatę, praktycznie na identycznych warunkach, więc można przemyśleć również jej założenie i w tym banku.

Ranking Lokat Kwiecień 2016 Lions Bank
Ranking Lokat Kwiecień 2016 Lions Bank Lokata Miracle

Piąte miejsce to Lokata Miracle oferowana przez Lion’s Bank. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 2,30%, a minimalna kwota wpłacana na lokatę musi wynosić 100 000 zł. Środki wpłacane do Lion’s Bank są ubezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który to wynosi 100 000 Euro. Wniosek o lokatę „Lokata Miracle” jesteśmy w stanie złożyć poprzez stronę internetową Banku.

Każde 100 tys. zł umieszczone na lokacie Miracle w Lion’s Banku zapewnia po 6 miesiącach ponad 900 zł zysku! Bardzo dobry sposób na ulokowanie swoich oszczędności jeżeli dysponujemy większą kwotą – podkreśla ekspert ds. lokat bankowych

Ranking Lokat Kwiecień 2016 – lokaty 12 miesięczne

W przypadku lokat rocznych w naszym rankingu najlepsza lokata to Lokata Cloud oferowana przez Idea Bank. Lokata ta daje nam oprocentowanie wynoszące 2,55%, a na lokatę możemy wpłacić od 1000 do 1 000 000zł. Oprocentowanie nominalne tej lokaty wynosi 2,8%. Zasilenie lokaty musi wystąpić z rachunku w banku Idea Bank. Oprocentowanie nominalne przeznaczone jest dla klientów, którzy przez okres trwania lokaty będą w stanie utrzymać na swoim koncie minimum 10% kwoty, którą zdecydowali się wpłacić na lokatę.

Najlepsze Lokaty Kwiecień 2016 Lokata Cloud Idea Bank
Najlepsze Lokaty Kwiecień 2016 Lokata Roczna Cloud Idea Bank

Drugie miejsce w lokatach rocznych zajmuje e-Lokata Progresywna oferowana przez Getin Bank, jednak praktycznie identyczną ofertę składa nam również Noble Bank. Oprocentowanie tych lokat wynosi 2,50%, a na lokatę jesteśmy w stanie wpłacić minimum 500zł.

Kolejna lokata roczna warta uwagi to Lokata Zyskująca oferowana przez Idea Bank. W tej lokacie oprocentowanie wynosi 2,45%, a minimalną kwotę jaką możemy wpłacić na tą lokatę jest 100 zł zaś maksymalnie wpłacimy do 1 mln złotych. Oprocentowanie tej lokaty jest progresywne co oznacza, że z każdym miesiącem rośnie. W pierwszym miesiącu wynosi 1%, a w ostatnim czyli dwunastym miesiącu wynosi 4,75%. Biorąc pod uwagę średnią to oprocentowanie tej lokaty wynosi wyżej wspomniane 2,45%. Istotną informacją jest to, iż lokatę możemy zerwać zachowując części odsetek, które do tej pory wypracowaliśmy.

Porównaj najlepsze lokaty kwiecień 2016 >>>

Następna lokata to Lokata Miracle oferowana przez Lion’s Bank. W tym przypadku oprocentowanie wynosi 2,4%, a na lokatę możemy wpłacić minimalnie 100 000zł.

Kolejnym punktem będzie Lokata Kompletna proponowana przez Bank Millennium. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 2,20% i możemy na nią wpłacić od 1000 do 200 000zł. Z oferty Banku Millennium w tym przypadku mogą korzystać zarówno klienci banku, jak i nowi klienci, którzy wraz z lokatą otworzą w banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Przeglądając nasz Ranking Lokat Kwiecień 2016 widać jak zróżnicowana jest oferta lokat, w zależności od tego jak dużo mamy zgromadzonych środków, preferencji dotyczącej banku oraz okresu oszczędzania nasz wybór może być znacznie zróżnicowany, dlatego zapraszamy do przetestowania dedykowanego rankingu lokat, gdzie wyniki bazują na naszych preferencjach.

Ranking Lokat Kwiecień 2015

Sprawdźmy najnowszy Ranking Lokat Kwiecień 2015. Pewnie niejednokrotnie lubimy wracać do tych czasów, kiedy niektóre oferty bankowe były zdecydowanie korzystniejsze, niż w dzisiejszych czasach. Co jednak nie oznacza, że z tego co obecnie nam banki proponują, mamy kompletnie nie korzystać. Wręcz przeciwnie. Właśnie warto mieć rozeznanie, w jakim kierunku zmierzają odsetki. Wtedy faktycznie uznamy, że skoro widoczne są obniżki oprocentowania, to zdecydowanie lepiej jest korzystać z nich, niż później wpędzać się w kolejne zakłopotanie, że mogliśmy założyć lokatę, kiedy bank proponował całkiem przyzwoity zwrot.

O tym możemy zresztą się przekonać, jeśli przejrzymy ranking lokat kwiecień 2015. Porównując go z tegorocznym rankingiem, szybko orientujemy się, jak wiele zmieniło się w bankowości na przestrzeni 12 miesięcy. Teraz najlepsze oprocentowanie wynosi 3,25 procent. Natomiast jak to było jeszcze rok temu?

Sprawdź ranking lokat kwiecień 2016  >>>

W przypadku lokat miesięcznych, najwyższe oprocentowanie proponowane było przez BGŻ Optima, a dokładniej przez ich produkt finansowy, czyli przez Lokatę Bezkarną. W takiej sytuacji możemy spodziewać się oprocentowania wynoszącego 4 procent. Ponadto oprocentowanie było cały czas takie same. Identyczną ofertę posiadał Smart Bank. Czyli jak można się domyślać, wiele osób korzystało z tych ofert i jednocześnie stawało się klientami tych placówek. Nieco mniej opłacalną stawkę proponował BOŚ Bank w swojej EKOlokacie bez Kantów.

Decydując się na tę ofertę, można było skorzystać aż z 3 procent. Teraz byśmy stwierdzili, że jest to całkiem zadowalająca oferta. Wtedy jednak utrzymywała się ona na średnim poziomie. Poszukując nieco dłuższych lokat, w kwietniu tamtego roku przeglądać mogliśmy oferty produktów finansowych, które obowiązywały nas przez okres 3 miesięcy. To właśnie z tego powodu, mogliśmy założyć lokatę na 4 procent, która była oferowana między innymi przez BGŻ Optima w postaci Lokaty Bezkarnej, w Idea Banku, która proponowała Lokatę Happy, jak i również mBank ze swoja ofertą o nazwie Lokata 4% na wejście. Takie wysokie oprocentowanie było proponowane nie bez powodu. Oferta kierowana była wyłącznie do nowych klientów, którzy korzystali z wysokiego oprocentowania, a w zamian musieli założyć konto w konkretnej placówce.

A może coś SMART w Rankingu Lokat Kwiecień 2015

Całkiem niezłą ofertę posiadał także Smart Bank, który oczywiście proponował SMART lokatę na powitanie z oprocentowaniem wynoszącym 3,75 procent. Zaraz za nim znajdowała się oferta proponowana przez neoBank, z propozycją 3,5 procent w skali roku. Zatem decydując się na lokaty 3-miesięczne, oprocentowanie było zdecydowanie wyższe niż w przypadku lokat miesięcznych.

Lokaty półroczne, przyciągały raczej długofalowych inwestorów, którzy są zainteresowani zdecydowanie spokojniejszym oprocentowaniem. Jednak warto skupić się także na tym, że banki nieco zmniejszyły swoje proponowane odsetki. Zatem nie było już wśród nich propozycji wynoszącej 4 procent w skali roku. Natomiast ranking lokat kwiecień 2015 obejmował maksymalnie 3,25 procent w skali roku, które było proponowane na eLokacie24 w SK Banku. Na drugim miejscu w rankingu lokat półrocznych znajdowała się Idea Bank, proponujący Lokatę Last Call, która zawierała 3,10 procent w skali roku, wraz ze stałym oprocentowaniem. Równe 3 procent było gwarantowane przez BIZ Bank, który w swojej ofercie posiadał produkt finansowy o nazwie Lokata BIZ PRO. Natomiast o 0,10 procent mniej w skali roku, ofertę składano w Getin Banku – Lokata jak Marzenie, jak i również w Smart Banku, w SMART lokacie.

Sprawdź najlepsze lokaty kwiecień 2016  >>>

Warto pochylić się również nad lokatami, które można było otworzyć na okres 12 miesięcy. Były to produkty finansowe dedykowane szczególnie cierpliwym inwestorom. Na pierwszym miejscu znalazła się lokata na szczycie, która była proponowana przez Getin Bank. Klienci korzystający z tej propozycji mogli liczyć na 3,10 procent w skali roku. Jeśli korzystali z lokaty internetowej, czyli Lokaty na Szczycie zakładanej w bankowości internetowej, to oprocentowanie było niższe o 0,20 procent w skali roku. Warto dodać, iż obie ofert obejmowały oprocentowanie określane mianem progresywnym.

Ranking Lokat Kwiecień 2015 co więcej dla najbardziej wytrwałych

Najbardziej wytrwali inwestorzy, mogli otworzyć lokatę na okres wynoszący 24 miesiące. Najlepsza ofertę w zeszłorocznym zestawieniu posiadał SK Bank, który proponował Interlokatę Standard z oprocentowaniem wynoszącym aż 4,20 procent w skali roku. Jedyną niewiadomą było jednak oprocentowanie zmienne. Wszelkie zmiany były uwzględnione w regulaminie, zatem klienci mogli liczyć również na spadek oprocentowania.

Zmienne oprocentowanie proponowane było także w T-Mobile Usługi Bankowe, a dokładniej w Lokacie Standardowej. Jednak tutaj już trzeba nastawić się na oprocentowanie wynoszące 2,95 procent, samo jak w przypadku oferty SMART Banku, który zaproponował SMART Lokatę WIBOR Plus.

Jak widać propozycji było sporo. Wśród nich można było wymienić nawet Interlokatę Standard, która była proponowana przez SK Bank, z oprocentowaniem wynoszącym 5 procent w skali. Roku. Warunkiem przystąpienia do tej oferty, jest założenie takiej lokaty na okres 36 miesięcy.

Sprawdź ranking najlepszych lokat kwiecień 2016  >>>

Ranking Lokat Kwiecień 2014

Lokaty są jednymi z najbardziej bezpiecznych produktów finansowych, które proponowane są przez placówki bankowe, jeśli chodzi o inwestycje, czyli pomnażanie swoich oszczędności. Jeśli dokładnie przejrzymy ranking lokat kwiecień 2014, to szybko zorientujemy się, jak wiele produktów finansowych występowało na bardzo korzystnych warunkach.

Jedną z najlepszych z nich była Lokata Mobilna, które oferowana była przez Bank Millennium. W związku z tym, można było na niej zyskać aż 4 procent w skali roku. Co rzeczywiście po okresie 6 miesięcznym, przy wpłacie zaledwie 5 tysięcy złotych, można było uzyskać aż 81,21 złotych zysku. Jednak Bank Millenium nakładał pewne warunki. Przede wszystkim oferta była już kierowana do osób, które posiadały rachunki rozliczeniowo-oszczędnościowe. Poza tym, można było ją założyć wyłącznie przez aplikację mobilną. Ponadto wysokość depozytu, wahała się w granicach od 500 do 10 tysięcy złotych. Czyli oferta była kierowana przede wszystkim do osób, które rzeczywiście nie mają zawrotnych sum do dyspozycji, ale raczej nie chcą, by one leżały i nie generowały żadnych dodatkowych zysków.

Zobacz ranking lokat kwiecień 2016  >>>

Drugie miejsce w rankingu w 2014 roku zajęła eLokata24, wraz z oprocentowaniem zmiennym. Oferta kierowana była przez SK Bank z oprocentowaniem wyjściowym wynoszącym aż 3,65 procent w skali roku. Na trzecim miejscu, niewiele niższe oprocentowanie posiadał FM Bank PBP, który oferował FM Lokatę Pro z oprocentowaniem wynoszącym 3,61 procent w skali roku. Dlatego deponując na tej lokacie 5 tysięcy złotych, po pół roku mieliśmy okazję zyskać aż 73,30 złotych.

Jeśli chodzi o lokaty roczne, to ranking lokat kwiecień 2014 przedstawiał się w całkiem zbliżony sposób. Mianowicie na pierwszym miejscu znajdowała się Lokata Mobilna, która oferowana była przez BZ WBK. Jej propozycja wynosiła lokatę z oprocentowaniem wynoszącym aż 4 procent w skali roku. Jeśli ktoś się skusił na tę właśnie ofertę, to można domniemać iż po roku, wpłacając zaledwie 5 tysięcy złotych, można było zyskać aż 162 złotych. Może dla wielu osób jest to niewielka suma, ale tak naprawdę wygenerowana bez najmniejszego trudu. Trzeba było jedynie założyć lokatę i nic więcej nie bank od klientów nie wymagał.

Na drugim miejscu pośród propozycji rocznych lokat znalazła się FM lokata PRO, proponowana przez FM Bank PBP. Zakładała ona Zyk w wysokości 3,75 procent w skali roku. Dlatego deponując identyczną kwotę, jak w banku poprzednim, można było spodziewać się zysku wynoszącego 145,80 złotych. Na nieco niższe oprocentowanie, czyli wynoszące 3,60 procent w skali roku zgodziły się między innymi Plus Bank, Getin Bank, jak i również Idea Bank.

Zobacz najlepsze lokaty kwiecień 2016  >>>

Bardzo korzystna oferta przedstawiana była wśród lokat dwuletnich. Tam na pierwszym miejscu znalazła się Direct+ Internet, lokata proponowana przez Santander Consumer Bank z oprocentowaniem wynoszącym 4,10 procent w skali roku. Jeżeli ktoś rzeczywiście postanowił zamrozić aż 5 tysięcy złotych na 2 lata, mógł po 24 miesiącach wyciągnąć oprócz swojego kapitału, również aż 332, 40 złotych. Kolejną lokatą jest FM Lokata Pro, którą znamy z poprzedniego przedziału czasowego. Tym razem jednak FM Bank PBP proponował 4,05 procent w skali roku.

Na trzecim miejscu w tym rankingu znalazła się lokata 24M, która była oferowana przez Alior Bank. W propozycji banku można było znaleźć aż 4 procent w skali roku. Osoby, które zdecydowały się na wpłacenie na okres 24 miesięcy 5 tysięcy złotych swoich oszczędności, po tym czasie mogły wyciągnąć aż 324 złotych zysku. Dla wielu osób, jest to kwota całkiem spora, na przykład idealna na prezenty gwiazdkowe, lub jako kieszonkowe na swoje planowane wczasy. Nie każdy jednak mógł rzeczywiście pozwolić sobie na zamrażanie pieniędzy aż na 2 lata. Szczególnie u osób, które ogólnie mają bardzo duże problemy z odkładaniem pieniędzy na inne cele, niż tylko regularne wydatki.

Zobacz ranking najlepszych lokat kwiecień 2016  >>>

Całkiem atrakcyjną ofertę wśród lokat dwuletnich, miał także Bank Pocztowy. Wśród jego produktów inwestycyjnych znalazła się Lokata Coraz Więcej 24M, która charakteryzowała się oprocentowaniem wynoszącym 3,81 procent w skali roku. Zaraz za nią znalazła się oferta Eurobanku, z Lokatą terminową o oprocentowaniu wynoszącym 3,75 procent w skali roku.

Przyglądając się zestawieniu lokat, jakie były dostępne w kwietniu 2014 roku, można szybko przekonać się, że to był całkiem niezły czas, jeśli chodzi o propozycje odsetek. W chwili obecnej uzyskanie 4 procent na lokacie niestety graniczy z cudem. Jest to również dla nas informacja sugerująca dalszy spadek odsetek. W takiej sytuacji należy się liczyć z tym, że obecne lokaty są naprawdę korzystne w porównaniu do ofert z jakimi się zapewne spotkamy za jakiś czas.

Oczywiście ostateczny wybór należy do właściciela oszczędności, który być może będzie ukierunkowany na zdecydowanie wyższe zyski, ale również pod tym względem będzie brał większe ryzyko, czyli możliwość utraty oszczędności, jeśli inwestycja nie będzie przebiegała zgodnie z planem. Natomiast lokaty zaliczają się do bezpiecznych inwestycji bankowych.

Ranking Lokat Kwiecień 2013

Nasz najnowszy Ranking Lokat Kwiecień 2013 zacznijmy od pytania. Czy wyobrażamy sobie sytuację, kiedy w bankach znowu pojawiają się propozycje założenia lokaty z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 5 procent? Pewnie bylibyśmy bardzo podejrzliwi, czy na pewno lokata jest prawdziwa i nie ma w niej ukrytych żadnych haczyków. Jednak dosłownie kilka lat temu, a dokładniej w 2013 roku, takie rozwiązania było proponowane niemalże każdego miesiąca. O tym możemy przekonać się chociażby przeglądając ranking lokat kwiecień 2013.

Wystarczy założyć, że na tamten okres czasu dysponowaliśmy gotówką wynoszącą 10 tysięcy złotych. Jeśli jeszcze bylibyśmy gotowi ją odłożyć na okres 3 miesięcy, to moglibyśmy na takiej transakcji całkiem nieźle zyskać. Mianowicie, wybierając Pierwszą Lokatę w Meritum Banku, która oczywiście oznaczała jednocześnie założenie konta w placówce, mogliśmy liczyć na oprocentowanie wynoszące 5,5 procenta w skali roku. Oznacza to, że po 3 miesiącach, byśmy mogli zyskać aż 111,06 złotych netto, czyli taką kwotę po odprowadzeniu podatku.

Zobacz ranking lokat maj 2016  >>>

Całkiem ciekawą propozycję sugerował także Alior Sync, który proponował Lokatę na 90 dni. Ten produkt finansowy tak naprawdę proponował 5 procent w skali roku. Natomiast po trzech miesiącach, mogliśmy na nim zyskać prawie 101 złotych. Czyli całkiem przyzwoite kieszonkowe, za jedynie zamrożenie 10 tysięcy złotych, na okres 3 miesięcy. Taki sam zysk można było wygenerować na Lokacie bezkarnej w BGŻ Optima. Tam również oferta gwarantowała aż 5 procent zysku.

Osoby, które z powodzeniem zabierały się za dłuższe inwestycje, miały okazję zamrozić taką samą kwotę na okres 6 miesięcy. Wtedy oprocentowanie może nie było tak samo wysokie, jak w przypadku lokaty 6-miesięcznej, ale chociaż można było z powodzeniem liczyć na całkiem przyzwoity zysk. Pierwsze miejsce w takim rankingu lokat półrocznych zajmowały banki: FM Bank, a także Toyota Bank. Pierwszy bank proponował lokatę FM Lokata Pro, natomiast druga placówka – Depozyt Plus. Oba banki swoim klientom były w stanie zaoferować oprocentowanie wynoszące 4,20 procent w skali roku. Dzięki temu po 6 miesiącach, wpłacając zaledwie 10 tysięcy złotych, można było wyciągnąć aż 170,57 złotych.

Zobacz ranking najlepszych lokat maj 2016  >>>

Na drugim miejscu w takim zestawieniu, znalazły się banki posiadające w ofercie niewiele niższe oprocentowanie. Mianowicie 4,10 procent w skali roku. Do takich produktów finansowych zaliczała się Lokata Be Green przedstawiona przez Getin Online, jak i również Lokata internetowa proponowana przez Meritum Bank. Niemalże na tym samym poziomie utrzymywała się hop lokata, która była z kolei propozycją ze strony Inteligo. Bank proponował w tamtym czasie oprocentowanie wynoszące 4,08 procent w skali roku.

Na poziomie 4,00 procent utrzymywały się jeszcze Idea Bank z Lokatą Stabilną, jak i również Getin Bank z Lokatą Zyskowną. W takim razie możemy się domyślać, że pozostałe oferty niestety spadały już poniżej 4 procent, co na tamte czasy nie kojarzyły się one raczej z korzystną ofertą.

Ranking lokat kwiecień 2013 pokazuje, że w porównaniu do lokat półrocznych, lokaty zakładane na okres 12 miesięcy, okazywały się nieco korzystniejsze. W takim zestawieniu najlepsze oprocentowanie posiadał Toyota Bank, który proponował Lokatę terminową z oprocentowaniem wynoszącym 4,35 procent w skali roku. Jeżeli rzeczywiście bylibyśmy w stanie zamrozić na okres 12 miesięcy, aż 10 tysięcy złotych, wtedy po roku, moglibyśmy zyskać po odtrąceniu podatku, aż 352 złote. O około 4 złote mniej zyskalibyśmy na FM Lokacie PRO, proponowaną przez FM Bank PBP. Był to produkt, który wyróżniał się przede wszystkim oprocentowaniem wynoszącym 4,30 procent w skali roku. Na trzecim miejscu lokat długoterminowych, wzięta pod uwagę została Lokata internetowa z Meritum Banku, która wynosiła 4,20 procent w skali roku. Dlatego po zamknięciu lokaty można było liczyć na wypłacenie zysku, na poziomie 340 złotych.

Zobacz najlepsze lokaty maj 2016  >>>

W tym okresie czasu, najlepszymi produktami finansowymi były lokaty miesięczne, czyli takie, które można było założyć jedynie na miesiąc. Tutaj w zestawieniu na pierwszym miejscu znalazł się Idea Bank z Lokatą Na Dobry Początek. Produkt finansowy przedstawiał niesamowicie wysokie oprocentowanie wynoszące 6 procent w skali roku. Na drugim miejscu znajdował się Getin Bank, który proponował swoim klientom Lokatę na Start, i jednocześnie aż 5,75 procent. To rzeczywiście był wyjątkowe oferty, na których można było zarobić całkiem przyzwoite kieszonkowe. Tym bardziej, że w obu przypadkach nie trzeba było zakładać konta. Co w tej chwili, przy chęci uzyskania wysokiego oprocentowania wiąże się zwykle z przymusem dołączenia do grona klientów danego banku. W przypadku lokaty oferowanej przez Idea Bank, minimalny wkład własny wynosił 1000 złotych, natomiast w przypadku Getin Banku – tylko 500 złotych.

Zestawienia takie, mogą nam jedynie uświadomić, jak na przestrzeni kilku lat bardzo zmieniły się warunki proponowanych lokat. Przede wszystkim widoczne jest bardzo, jak mocno oprocentowanie spadło w kierunku niskich, i niezbyt atrakcyjnych jak kiedyś odsetek. Dlatego warto korzystać z tego, co teraz proponują banki, by znowu nie paść ofiarą obniżek.

Ranking Lokat Kwiecień 2012

Jeśli ktoś zastanawiał się nad najlepszym czasem na inwestowanie swoich oszczędności, i to jeszcze na najbezpieczniejszych produktach finansowych, jakimi są lokaty bankowe, to niestety specjaliści są zgodni co do werdyktu. Mianowicie termin ten już dawno minął. Czasy świetności tak naprawdę przypadały na okres 2012 roku. Wtedy rzeczywiście korzystając z promocyjnych ofert, można było wynegocjować niesamowicie przyzwoite warunki. Warto zacząć od tego, iż sytuacja finansowa banków wcześniej była lepsza niż teraz, dlatego także mogły one sobie pozwolić na tak atrakcyjne odsetki oferowanych swoim klientom. Zresztą na wszystko wskaże odpowiedni ranking lokat kwiecień 2012, który jednocześnie niesie ze sobą niesamowite dane. Warto zacząć od tego, że najwyższym oprocentowaniem, wyróżniał się neoBANK w ofercie Lokata Wysoki Procent, z oprocentowaniem wynoszącym 9 procent w skali roku. Dlatego jeśli ktoś miał okazję skorzystać z tej propozycji, i na przykład na okres dwóch miesięcy wpłacił 10 tysięcy złotych, to po tym okresie czasu mógł wypłacić 121 złotych więcej. Na drugim miejscu znajduje się firma Lokata na start proponowana przez Getin Online. W ofercie banku, klienci mogli skorzystać aż na 7 procentach w skali roku. Co przy wpłaceniu takiej samej kwoty jak w przypadku poprzedniej lokaty, dało zysk w wysokości 94,50 złotych. To były dwie najlepsze oferty jeśli chodzi o lokaty dwumiesięczne. Na trzecim miejscu, z oprocentowaniem wynoszącym już tylko 5,30 procent, był Euro Bank, proponujący lokatę terminową, którą można było założyć za pośrednictwem Internetu.

Zobacz ranking lokat maj 2016  >>>

Ranking lokat kwiecień 2012, oczywiście obejmuje także produkty finansowe, które były proponowane na okres 3 miesięcy. Jednak tutaj, już nie można było mówić o tak zawrotnym oprocentowaniu. Jednak większość banków rzeczywiście oferowało całkiem wysokie zyski, na bardziej wyklarowanym poziomie. Pierwsze miejsce w lokatach trzymiesięcznych zajmowała Pierwsza Lokata Meritum Bank, która posiadała oprocentowanie wynoszące 7 procent w skali roku. Jednocześnie wpłacając na nią 10 tysięcy złotych, po 3 miesiącach można było osiągnąć zysk wynoszący ponad 140 złotych. Było to całkiem zadowalające oprocentowanie. Drugim bankiem był FM Bank, który w lokacie FM Lokata, proponował 6,10 procent w skali roku. Trzecie miejsce natomiast było zajmowane przez BNP Paribas, który zaproponował Lokatę 6/3 z oprocentowaniem wynoszącym 6 procent w skali toku. Identyczne warunki można było spotkać między innymi w Get Banku w Lokacie Terminowej, jak i również w neoBanku w Lokacie onLine. Kolejne banki utrzymywały swoje propozycje pomiędzy 5,50 procent, a 5,95 procent. Do tych banków i ofert zaliczały się Open Finance proponujący Loatę Tip Top, Getin Online z ofertą Lokaty Terminowej, neoBank proponujący Lokatę onLine, Euro Bank stawiający na lokatę terminową, którą można było otworzyć za pośrednictwem Internetu, Idea Bank preferujący Lokatę Stabilną, Toyota Bank posiadający na liście produktów Depozyt Plus, BOŚ Bank z Lokatą Wiosenną, Meritum Bank przedstawiający Lokatę Standardową Internetową, a także Volkswagen Bank proponujący Lokatę Plus.

Zobacz lokaty maj 2016  >>>

Warto dodać, że ranking lokat kwiecień 2012, obejmuje także lokaty roczne i sześciomiesięczne. Wśród nich także można było spotkać bardzo wiele produktów bankowych, które spokojnie w ofercie posiadały więcej niż 6 procent w skali roku. Na pierwszym miejscu wśród takich lokat znalazł się Kredyt Bank proponujący Lokatę z premią. Zatem spokojnie można stwierdzić, że jeśli skorzystałoby się właśnie z tej promocji, można było otrzymać aż 6,50 procent w skali roku. Jeśli zdecydowalibyśmy się na ulokowanie 10 tysięcy złotych na okres 6 miesięcy, to z powodzeniem otrzymalibyśmy po tym okresie czasu aż 263 złotych.

Drugie miejsce zajmował FM Bank, który jednocześnie proponował FM Lokatę. Oprocentowanie wynoszące 6,30 w skali roku, jednocześnie gwarantowało zysk 255 złotych, przy wkładzie finansowym wynoszącym 255 złotych, na okres 6 miesięcy.

Powyżej 6 procent w skali roku, proponowały także Alior Bank z ofertą Lokata 6M, Euro Bank z propozycją Lokaty terminowej, którą można było założyć przez Internet, Meritum Bank z Lokata Standardową Internetową, a także Toyota Bank proponujący Depozyt Plus. Równe 6 procent w skali roku proponowane było przez BNP Paribas, który jednocześnie wśród swoch produktów inwestycyjnych posiadał Lokatę 6/6 oraz Get Bank mający Lokatę terminową. Jeśli kto skusił się na jedną z tych dwóch lokat, rzeczywiście mógł skorzystać na tym, zyskując aż243 złotych. Oczywiście przy wspomnianym wkładzie, wynoszącym 10 tysięcy złotych.

Zobacz najlepsze lokaty maj 2016  >>>

Jeśli chodzi o lokaty zakładane na okres 12 miesięcy, to rzeczywiście maksymalne oprocentowanie utrzymywało się na nieco niższym poziomie, w porównaniu do lokat półrocznych, ale jednocześnie można mówić w tym przypadku o nadal bardzo atrakcyjnych warunkach. Najlepszą ofertę w porównaniu do wszystkich lokat rocznych posiadał FM Bank, proponujący jednocześnie FM Lokatę. Oprocentowanie przy tym produkcie finansowym wynosiło 6,40 procent w skali roku.

Ranking Lokat Kwiecień 2011

Co przyniósł najnowszy Ranking Lokat Kwiecień 2011? Regularnie przeprowadzane rankingi i zestawienia w bankowości są niezwykle potrzebne do tego, by chociażby zobaczyć jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniają się pewne tendencje. Jeśli spojrzymy na ranking lokat kwiecień 2011, to będziemy mogli przekonać się, czy pięć lat temu faktycznie mieliśmy przyjemność skorzystania z atrakcyjnego oprocentowania, czy jednak niekoniecznie. Okazuje się iż w 2012 roku mieliśmy do czynienia z rekordowymi propozycjami.

Zobacz ranking lokat maj 2016  >>>

Jeśli w tamtym czasie rzeczywiście byliśmy gotowi na to, by zdeponować swoje oszczędności w wysokości około 10 tysięcy złotych, to mogliśmy liczyć na całkiem przyjemny zysk. Oczywiście nie był on na najwyższym poziomie, ale bez problemu mogliśmy zasilić swoje kieszonkowe. Wśród lokat trzymiesięcznych, najlepsze wyniki osiągnął Idea Bank, który proponował aż 4,63 procent w skali roku. Lokata Idealna wyróżniała się tym, iż odbywała się kapitalizacja dzienna, a nie miesięczna. Dzięki temu, po 3 miesiącach, można było już wyciągnąć aż 116 złotych zysku. Zaraz za nią na liście lokat trzymiesięcznych znalazły się dwa banki: Getin Bank proponujący Lokatą Codzienną Getinonline, jak i również Open Finance proponujący Lokatę Optymalną. W obu przypadkach, można było liczyć na stawkę wynoszącą 111 złotych, przy oprocentowaniu 4,43 procent w skali roku.

Zobacz ranking lokat maj 2016  >>>

Niewiele niższe oprocentowanie posiadał Meritum Bank, proponujący 4,39 procent w skali roku w swojej Lokacie Internetowej z kapitalizacją dzienną. Na tej lokacie, mogliśmy zyskać o złotówkę mniej, niż w przypadku poprzednich ofert. Noble Bank, który posiadał w tym czasie propozycję Lokaty Optymalizatora II, oferował zysk na poziomie 4,30 procent w skali roku. Co po trzech miesiącach deponowania 110 złotych, mogliśmy zyskać prawie 108 złotych. Oczywiście już po odprowadzeniu stosownych zysków. W pierwszej dziesiątce, ale na ostatnim miejscu lokat trzymiesięcznych znajdował się Raiffeisen Bank proponujący Lokatę Zyskowną, z dzienną kapitalizacją odsetek. Bank w tamtym czasie proponował 3,81 procent w skali roku, co jednak w chwili obecnej jest prawie zyskiem nieosiągalnym. To niestety jednocześnie daje nam do zrozumienia, że odsetki w chwili obecnej nie są tak atrakcyjne jak kiedyś.

Zobacz najlepsze lokaty maj 2016  >>>

Dużym zaskoczeniem, jaki przedstawił ranking lokat kwiecień 2011, było to, iż wśród produktów inwestycyjnych zakładanych na pół roku, pierwsze miejsce zajęła Lokata z dzienną kapitalizacją, proponowana przez Bank Pocztowy. Placówka swoim klientom proponowała aż 4,81 procent w skali roku, co przy wpłacie 10 tysięcy na okres 6 miesięcy, dawało zysk w wysokości 244 złotych.

Na drugim miejscu z oprocentowaniem wynoszącym 4,61 procent w skali roku, znalazły się aż 4 banki. Do nich zaliczał się Getin Bank proponujący Lokatę Codzienną Getinonline, Idea Bank z ofertą Lokaty Idealnej, Meritum Bank proponujący Lokatę internetową z kapitalizacją dzienną, jak i również Open Finance z Lokatą Optymalną.

Na trzecim miejscu wśród lokat 6-miesięcznych znalazł się Santander Consumer Bank proponujący Lokatę doskonałą z oprocentowaniem wynoszącym 4,55 procent w skali roku, oczywiście z dzienną kapitalizacją odsetek. Zestawienie lokat półrocznych, które jednocześnie zaliczają się do pierwszej dziesiątki najlepszych produktów finansowych, kończy Bank BPH z Lokatą Pracowitą, Toyota Bank z Lokatą Kapitalną z dzienną kapitalizacją, a także Inteligo z Dobolokatą. Wszystkie banki w tamtym czasie proponowały produkty finansowe utrzymujące się na poziomie powyżej 4 procent w skali roku. Zatem klienci posiadali gwarancję, że po upływie 6 miesięcy na pewno zarobią co najmniej207 złotych, przy wkładzie finansowym wynoszącym 10 tysięcy złotych.

Zobacz ranking najlepszych lokat maj 2016  >>>

Na pewno ranking lokat kwiecień 2011 przedstawił także różnice pomiędzy lokatami kilkumiesięcznymi, oraz długoterminowymi, czyli zakładanymi przynajmniej na okres 12 miesięcy. W takim razie w przypadku lokat rocznych, można było najwięcej skorzystać na Lokacie Idealnej proponowanej przez Idea Bank. Mianowicie, można było przy kapitalizacji dziennej, zyskać aż 5,33 procent w skali roku, co przy wkładzie finansowym 10 tysięcy złotych, zysk wyniósł 548 złotych. Na drugim miejscu znalazł się Meritum Bank proponujący Lokatę Internetową z kapitalizacją dzienną na poziomie 5,02 procent w skali roku. Zatem nawet decydując się na nieco niższe oprocentowanie, deponując na 12 miesięcy 10 tysięcy złotych, mogliśmy zyskać aż 515 złotych. Fm Lokata z dzienną kapitalizacją proponowana przez FM Bank, wyróżniała się oprocentowaniem wynoszącym 5,00 procent w skali roku. Na dziesiątym miejscu w zestawieniu rocznych lokat, znalazł się Toyota Bank, proponujący Lokatę Kapitalną z dzienną kapitalizacją. Wtedy mogliśmy liczyć na zysk w wysokości 461 złotych, przy oprocentowaniu wynoszącym aż 4,50 procent w skali roku. Oczywiście możliwości było naprawdę bardzo dużo, dlatego każdy mógł skorzystać z wyjątkowo atrakcyjnego oprocentowania, jeśli tylko miał na to ochotę. A przy większym wkładzie finansowym, rzeczywiście można było wygenerować nieco większe, wręcz zadowalające zyski.