Ranking Lokat Grudzień 2015

Zbliżają się święta bożonarodzeniowe, dlatego czas na ranking lokat grudzień 2015. Wśród najlepszych lokat mamy obecnie stabilizację. Najwyższe oprocentowanie lokaty do kwoty 10.000 zł zapewniają oferty Deutsche Banku oraz eurobanku. Oferty wspomnianych banków szerzej omówiliśmy w dalszej części artykułu.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Grudzień 2015

Opracowując nasz ranking lokat grudzień 2015 zwracamy uwagę na:

 • wysokość oprocentowania lokaty,
 • warunki szczegółowe oraz techniczne,
 • zasady naliczania odsetek,
 • limity i ograniczenia regulaminowe związane z daną lokatą,
 • zysk z lokaty.

W celu poznania ofert negocjowanych niezbędne jest zbadanie za pośrednictwem naszego kalkulatora lokat grudzień 2015 >>>

Ranking Lokat Grudzień 2015 – najwyższe oprocentowanie

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu db Lok@ta zapewnia najwyższe oprocentowanie w okresie 2 miesięcy. Decydując się na założenie lokaty wraz z kontem osobistym uzyskamy 5% oprocentowania. Minimalna kwota środków na lokacie to 2000 zł. Maksymalna kwota jest 5 razy większa i wynosi 10 tys. zł. Oferta skierowana jest wyłącznie do nowych klientów banku. Istnieje możliwość przeprowadzenia całości działań poprzez internet.

Po odliczeniu podatku zysk z lokaty na 10000 zł wynosi 67,61 zł. Ponad 33,5 zł w miesiąc – wyjaśnia ekspert ds. lokat bankowych

Kolejną propozycją jest lokata na Dobry Start w eurobanku. Otwierając rachunek osobisty oraz przelewając wynagrodzenie do eurobanku możemy uzyskać od 4% do 5% na lokacie. Wartość transakcji na rachunku powinna wynieść minimum 600 zł. Wyższe oprocentowanie jest dostępne po odnowieniu lokaty na kolejne 3 miesiące. Średnie oprocentowanie w okresie 6 miesięcy wynosi ponad 4,5%. Minimalna kwota lokaty to 200 zł, natomiast maksymalna została ustalona na 50000 zł.

Sprawdź pełen ranking lokat grudzień 2015 >>>

Bardzo wysoko oprocentowaną lokatą jest Lokata Happy w Idea Banku. Jej oprocentowanie ustalono na 4% w skali roku. Lokatę można założyć na 3 miesiące. Minimalna wartość lokaty to 1000 zł natomiast maksymalna została ustalona na 10000 zł. Osoby dysponujące wyższymi środkami powinny zainteresować się lokatą Happy Plus. Wysokość oprocentowania oprocentowanie jest niewiele niższe. Wynosi 3,25% oraz umożliwia umieszczenie na lokacie kwoty nawet 100 tys. zł. Obie lokaty skierowane są do nowych klientów IdeaBanku.

Umieszczenie 100 tys. zł na lokacie Happy Plus zapewnia po 3 miesiącach ponad 660 zł zysku – wyjaśnia ekspert ds. lokat bankowych

 Ranking Lokat Grudzień 2015 – dla większych kwot

Jeżeli macie większe kwoty i planujecie umieścić środki na lokacie. Wtedy proponujemy sprawdzenie oferty Noble Bank. Lokata Rentierska oprocentowana jest na 3,25% w skali roku. Nie wymaga zakładania konta w banku. Minimalna kwota lokaty wynosi 150 tys. zł. Zaletą lokaty jest miesięczna wypłata odsetek.

Ranking Lokat Grudzień 2015 – podsumowanie

Na rynku lokat widoczna jest stabilizacja. Na Święta nie pojawiły się nowe, atrakcyjne promocje, a szkoda. Jeżeli chcecie sprawdzić oferty negocjowane zapraszamy do naszego rankingu lokat >>>

Ranking Lokat Grudzień 2014

Ranking Lokat Grudzień 2014 prezentuje kolejny spadek oprocentowania lokat w stosunku do listopada. Spadające oprocentowanie lokat bankowych szczególnie widoczne jest wśród propozycji banków skierowanych do każdego typu klientów. Przykładowo oferty Banku Smart oraz BIZ Banku zostały obniżone do 3 proc. W ubiegłym miesiącu było to znacznie więcej – 3,5%.

Niskie oprocentowanie wynika z niskich stóp procentowych. Aktualnie stopa referencyjna wynosi tylko 2%. Nie ma jednocześnie sygnałów, aby w przyszłości stopy miały być podwyższone. Niektóre banki oferują jednak oprocentowanie wyższe niż stopa referencyjna.

Wśród najlepszych lokat na 3 miesiące dla kwoty do 10 tys. zł mamy 3 propozycje. Pierwszą jest oferta Twoja Lokata III w Getin Bank oprocentowana na 3,5 procent. Kolejnymi ciekawymi propozycjami będą Lokata Party w Getin Online oraz EKOlokata Świetnie Procentująca w BOŚ Bank. Obie lokaty oprocentowane będą na 3,1%.

Zysk z najwyżej oprocentowanej lokaty w Getin Bank – Twojej Lokaty III wynosi aż 69,9 zł z zainwestowanych 10 tys. zł . Całkiem sporo jak bez dodatkowych warunków – wyjaśnia ekspert ds. lokat bankowych.

Ranking Lokat Grudzień 2014 – lokaty standardowe

 • Getin Bank (Twoja Lokata III) – oprocentowanie 3,5% w skali roku.
 • BOŚ Bank (EKOlokata Świetnie Procentująca) – oprocentowanie 3,1% w skali roku.
 • Getin Online (Lokata Party) – oprocentowanie 3,1% w skali roku.

Sprawdź pełen ranking lokat grudzień 2015 >>>

Jeżeli dotychczas nie otwierałeś konta bankowego w Idea Bank, Banku BGŻ lub BNP Paribas to ciekawą propozycją będą lokaty promocyjne. Lokaty promocyjne skierowane są do nowych klientów poszczególnych banków. Przykładowo Lokata Happy na 10 tys. zł jest oprocentowana na aż 5%. Bardzo wysokie oprocentowanie jest na szczycie ranking lokat grudzień 2014.

Niewiele niżej na 4% poziomie w skali roku mamy 2 kolejne propozycje. Pierwszą jest Lokata Bezkarna w Banku BGŻ. Druga jest Lokata Dobrze Prosperująca w Banku BNP Paribas. Oprocentowanie na poziomie 4% jest bardzo atrakcyjne. Obie lokaty wymagają założenia konta bankowego.

Jeżeli interesuje Cię zysk w okolicach 100 zł, to najlepszą propozycją będzie Lokata Happy w Idea Banku. Magiczne 5% zapewnia aż 99,8 zł z zainwestowanych 10 tys. zł – podsumowuje ekspert ds. lokat bankowych.

Ranking Lokat Grudzień 2015 – lokaty promocyjne

 • Idea Bank (Lokata Happy) – oprocentowanie 5% w skali roku.
 • BGŻOptima (Lokata Bezkarna) – oprocentowanie 4% w skali roku.
 • BNP Paribas Bank (Lokata Dobrze Procentująca) – oprocentowanie 4% w skali roku.

Sprawdź pełen ranking lokat grudzień 2015 >>>

Ranking Lokat Grudzień 2012

Ranking Lokat Grudzień 2012 to analiza depozytów na okres jednego oraz trzech miesięcy. Ranking Lokat obejmuje lokaty w aż 35 bankach, w tym bankach spółdzielczych. Nasz ranking umożliwia wskazanie najwyżej oprocentowane lokaty w każdym z banków. Dzięki czemu wybraliśmy 10 najlepszych w każdej kategorii.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Grudzień 2015

Dwa kluczowe czynniki wpływające na oprocentowanie lokat w 2012 roku to: stopy procentowe oraz nowelizacja rekomendacji KNF dotyczącej liczenia zdolności kredytowej.

Co ma największy wpływ na Ranking Lokat Grudzień 2012

Za obniżeniem oprocentowania depozytów, będzie przemawiać fakt obniżenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Należy pamiętać, że pierwsze cięcie miało miejsce w listopadzie. Kolejne obniżenie stóp procentowych spodziewane jest jeszcze w grudniu tego roku. Kolejne mogą mieć miejsce w pierwszym półroczu 2013 roku. Spodziewamy się, że może to potrwać nawet przez kolejne 3 lata do 2016 roku.

Jak już wspomnieliśmy po Nowym Roku, ma wejść w życie nowelizacja rekomendacji KNF mająca na celu złagodzenie procedur liczenia zdolności kredytowej. Spowoduje to zwiększenie dostępności kredytów. Banki staną przed koniecznością dostosowania się do wymogów Bazylei III dotyczących obowiązkowych wskaźników kapitałowych banku.

Niektóre banki będą musiały zwiększyć liczbę lokat lub innych środków finansowych pochodzących od klientów detalicznych. Wszystko to może mieć wpływ na wzrost oprocentowania, tak by zachęcić klientów do pozostawiania oszczędności w danym banku.

Sprawdź ranking lokat grudzień 2015 >>>

Ranking Lokat Grudzień 2012 na 1 miesiąc

W zakresie lokat na jeden miesiąc najlepiej wypada lokata Na Dobry Początek. Idea Bank oferuje na niej 7,5%, co jest bardzo wysoką ofertą. Druga w rankingu jest Lokata Bezkarna w Banku BGŻ Optima oprocentowana 6,2% w skali roku. Lokata jest depozytem na trzy miesiące, natomiast w przypadku jej wcześniejszego zakończenia bank wypłaca kapitał oraz całość naliczonych odsetek.

Na trzecim miejscu w naszym rankingu znalazła się Lokata Spinająca w Polskim Banku Przedsiębiorczości. Lokata stanowi pierwszy produkt banku adresowany do klientów indywidualnych. Do tej pory bank specjalizował się w obsłudze klientów korporacyjnych, samorządów oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

 • Idea Bank (Lokata Na Dobry Początek) – oprocentowanie w skali roku 7,5%.
 • BGŻ Optima Lokata Bezkarna – oprocentowanie w skali roku 6,2%.
 • Polski Bank Przedsiębiorczości (Lokata Spinająca) – oprocentowanie w skali roku 5,7%.

Sprawdź pełen ranking lokat grudzień 2015 >>>

Ranking Lokat Grudzień 2012 na 3 miesiące

Podobnie jak przy lokacie na 1 miesiąc, w przypadku lokat na trzy miesiące najwyżej oprocentowana lokata jest produktem Idea Banku. Jest to lokata o stałym oprocentowaniu, którego wysokość jest uzależniona od oprocentowania depozytów w innych bankach.

Wystarczy zgłosić się do oddziału tego banku z potwierdzeniem oprocentowania, jakie się otrzymało u konkurencji, aby otrzymać 10 procent więcej. Na potrzeby naszego zestawienia przyjęliśmy oprocentowanie w stosunku do kolejnych, najlepiej oprocentowanych lokat. Na drugim miejscu znajdują się lokaty Banku Pocztowego i Raiffeisen Banku. Obie lokat oprocentowane na 7 procent w skali roku.

 • Idea Bank (Lokata Plus 10%) – oprocentowanie w skali roku 7,7%.
 • Bank Pocztowy (Lokata Gigant)  – oprocentowanie w skali roku 7%.
 • Raiffeisen Bank   (Lokata Internetowa) – oprocentowanie w skali roku 7%.

Warto podkreślić, że średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat trzymiesięcznych wynosi 6,45% w skali roku. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich analizowanych grup lokat.

Sprawdź najlepsze lokaty grudzień 2015 >>>