Najlepsze lokaty wrzesień 2015

Szukając sposobów na dodatkowe oszczędności, warto przeanalizować nasz najnowszy ranking lokat bankowych wrzesień 2015. Oprocentowanie lokat jest uzależnione od terminu na który zakładamy lokatę, jej rodzaju oraz warunków szczegółowych. Lokaty często posiadają też limity minimalnej oraz maksymalnej kwoty.

Pierwsza trójka – najlepsze lokaty wrzesień 2015

Aktualnie najbardziej interesująco przedstawia się db Loka@ta, którą zakładamy poprzez wniosek internetowy. Oferta przede wszystkim dostępna dla nowych klientów, którzy jeszcze nie decydowali się na utworzenie żadnego konta w Deutche Banku. W tej ofercie jest możliwość utworzenia tylko jednej lokaty terminowej, której oprocentowanie w skali roku wynosi 2.5%, jak i 5% w skali roku jeśli zdecydowaliśmy się równolegle otworzyć konto osobiste dbNET.

Zobacz pełen ranking lokat bankowych >>>

Wysokie miejsce zajmuje również oferta Meritum Bank, która zawiera lokatę dla nowych klientów otwierających konto osobiste. Założenie takiej lokaty jest możliwe w okresie do miesiąca od złożenia wniosku o otwarciu rachunku. Oszczędzanie na lokacie Start jest przedstawione na bardzo prostych i przejrzystych warunkach. Wystarczy wpłacić kwotę od 1000 do 10 000 zł. Bezpieczeństwo środków – podobnie jak w przypadku pozostałych lokat bankowych – zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Bank gwarantuje nam natomiast bardzo atrakcyjne oprocentowanie w wysokości 4% na Lokacie Start, dlatego w naszej ocenie warto ją wypróbować.

Kolejne możliwości zapewnia mBank, którego oferta jest coraz bardziej dostępna i konkurencyjna. Wynika to z wysokiej mobilności banku, do której przekonują się zarówno osoby młode, jak i starsze. Klienci mBanku mają możliwość założenia lokaty, która zapewnia oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Minimalna kwota lokaty jest najniższa z badanych, ponieważ wynosi już 500 zł. Natomiast maksymalna jest taka sama, jak w Meritum Banku, czyli 10 000 zł. Klienci są zapewniani o tym, że oprocentowanie jest stałe, a okres trwania takiej lokaty wynosi 3 miesiące. Warunkiem jest natomiast otwarcie lokaty poprzez internet.

Zobacz pełen ranking lokat bankowych >>>

Inną atrakcyjną ofertę przedstawia Alior Bank, w którym otworzenie konta osobistego odbywa się w przeciągu kilku dni z wykorzystaniem kuriera. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty, jak i dodatkowy dokument tożsamości oraz okazać je przy podpisywaniu umowy z kurierem. Wszystkie pozostałe formalności zostaną zrealizowane przez bank. Pewnym ułatwieniem jest założenie takiego konta osobistego, a zarazem lokaty przez internet. Musimy wtedy posiadać inne konto w jakimś banku z którego powinniśmy dokonać przelew na symboliczną kwotę – 1 zł – co stanowi potwierdzenie naszych danych z innego banku. I takie przelew trafia na rachunek którego numer otrzymujemy na końcu wniosku lub emailu, który otrzymujemy od Alior Banku w trakcie rejestracji. Dwumiesięczna Lokata w Alior Banku jest oprocentowana na 4% oraz można ją założyć dla kwoty od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Pozostałe ciekawe propozycje – najlepsze lokaty wrzesień 2015

Pewną nowością na rynku jest jeszcze lokata Getin Online, która trafia do ludzi mobilnych. Jej założenie jest możliwe przez aplikację Getin Mobile, która jest dostępna na telefonach i tabletach we wszystkich popularnych systemach, jak Android, Windows Phone i iOS. Po zainstalowaniu się aplikacji wystarczy ją włączyć i zalogować się do bankowości mobilnej. Oprocentowanie lokaty wysokości 3.5%. Jest ona zawiązywana na okres 2 miesięcy, a jej minimalna wpłata wynosi 1000 zł. Możliwe jest automatyczne przedłużenie takiej lokaty.

Ciekawe lokaty przedstawiają nam jeszcze takie instytucje, jak: plusbank, Lion, Deutche Bank, Bank smart, Idea bank, Toyota bank, Millenium, BGŻ optima, Noble bank, Raiffeisen polbank.

Zobacz pełen ranking najlepszych lokat bankowych >>>

Ranking Lokat Marzec 2015

Sprawdź ranking lokat marzec 2015 i dobierz najlepszą dla Ciebie lokatę bankową ! Porównaj oprocentowanie i całkowity zysk z poszczególnych lokat. Już dawno możemy zapomnieć o tym co było w 2015 roku, a dokładniej w marcu w tamtym czasie, to mimo wszystko możemy dokładnie porównać tamtejszą sytuację z obecną. A dokładnie chodzi o warunki przedstawiane w ofertach lokat. Już od dłuższego czasu narzekamy na coraz niższe stawki procentowe proponowanych lokat. Żeby jednak móc naprawdę narzekać, trzeba mieć jeszcze pogląd na wcześniejszą sytuację, czy na pewno mieliśmy do czynienia z dużo wyższymi stawkami procentowymi.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Marzec 2016

Gdy spojrzymy na ranking lokat marzec 2015, to wtedy bez najmniejszego problemu przekonamy się, że faktycznie te stawki były zdecydowanie wyższe. Jednak warto mieć na uwadze, że mowa jest o średnim oprocentowaniu. Ponieważ liderzy na rynku bankowym nadal utrzymują bardzo dobry poziom.

W okresie marca 2015 roku, najlepszą lokatą zakładaną na okres 6-miesięcy miał Meritum Bank. On proponował już w tym czasie Lokatę internetową. Jednocześnie powinniśmy mieć na uwadze, że proponowane odsetki utrzymywały się na poziomie 3 procent. Gdybyśmy postanowili tam przechować nasz jedyny tysiąc złotych, to po okresie pół roku moglibyśmy spokojnie zarobić 12,24 złotych.

Drugie miejsce w tym zestawieniu znalazły aż 4 lokaty jednocześnie. Do nich zalicza się BIZ Lokata Spinająca, SMART Lokata, Lokata jak marzenie, jak i również e-Lokata Prosty Zysk. W ten sposób klienci mogli skorzystać z depozytów, na których mogli swobodnie zarobić 2,90 procent w skali roku. Każda z tych lokat była proponowana przez kolejno BIZ Bank, Bank SMART, Getin Online, jak i również Open Finance.

Sprawdź ranking lokat marzec 2016 >>>

Nieco niższe oprocentowanie zaproponował PlusBank, który wyszedł z ofertą Lokaty internetowej, która miała przynieść 2,85 procent zysku. Oczywiście cały czas mówimy o lokatach otwieranych na okres 6 miesięcy.

Ranking Lokat Marzec 2015 – poza podium

Już poza podium, a jednocześnie na 4 miejscu znalazła się Lokata Stabilna promowana przez Idea Bank. Jest to produkt finansowy umożliwiający zarobienie aż 2,8 procent w skali roku. Chociaż nie była to najwyższa stawka na tamten okres czasu, dzisiaj takie oprocentowanie na pewno byłoby już jednym z wyższych. Na ostatnim miejscu w takim rankingu znalazła się oferta Getin Banku pod nazwą Lokata Prosty Zysk. Podczas jej otwarcia, po okresie 6 miesięcy, można było zyskać aż 2,7 procent w skali roku.

Jeżeli jednak w tym czasie zdecydowalibyśmy się na nieco większy wkład finansowy, a mianowicie złożylibyśmy minimalny depozyt w wysokości 10 tysięcy złotych, wtedy jednocześnie moglibyśmy zyskać zdecydowanie wyższe oprocentowanie w skali roku.

Na pierwsze miejsce niewątpliwie wysunął się SK Bank z propozycją eLokaty24. To pozwoliłoby nam na zarobienie aż 3,30 procent w skali roku. I nie ma co ukrywać, że to byłaby dzisiaj naprawdę bardzo atrakcyjna stawka. Na drugim miejscu znalazł się wcześniejszy lider, który zaproponował również 3 procent w skali roku na Lokacie Internetowej. A tym liderem był oczywiście Meritum Bank.

Niezależnie od tego, jak dużo byśmy chcieli ulokować, to i tak układ w rankingu pozostaje taki sam. Warto mieć na uwadze, że rankingi uzależnione są w dużej mierze również od tego, na jak długo chcemy odłożyć pieniądze, a także czy szukamy banku bez żadnych zobowiązań.

Sprawdź najlepsze lokaty marzec 2016 >>>

Jeśli przykładowo nie mamy z tym żadnego problemu, by założyć konto w banku mimo tego, że lokata trwa dosłownie kilka miesięcy, a później przechodzimy na normalne warunki umowy, to jak najbardziej możemy korzystać z takich atrakcyjnych promocji.

Najlepsze Lokaty Marzec 2015
Najlepsze Lokaty Marzec 2015 – Ranking Lokat !

Ranking Lokat Marzec 2015 – jak otworzyć lokatę?

Najdogodniejszą formą zakładania lokat jest niewątpliwie Internet. Jest to źródło niebywałych możliwości, pozwalających na bardzo szybkie podejmowanie decyzji i uruchomienie produktu finansowego. W takim razie nie powinniśmy się kompletnie dziwić tym, że nasza sytuacja finansowa może wręcz ulec zmianie z minuty na Mintę. Wszystko przecież zależy od nas, czy rzeczywiście będziemy chcieli pomnożyć nasze zyski, czy jednak niekoniecznie. Wybór nie jest trudny, przecież nie ma niczego lepszego jak zarabianie po prostu na swoich pieniądzach, które nie robią nic poza leżeniem na lokacie i czekaniem na ich wypłacenie.

Sprawdź lokaty marzec 2016 >>>

Ranking Lokat Maj 2012

Zaczynamy Ranking Lokat Maj 2012. Czy teraz o oprocentowaniu na lokatach w wysokości od 6 do 9 procent w skali roku możemy jedynie pomarzyć? Wszystko wygląda na to, że tak. W takim razie nie należy zwlekać z deponowaniem swoich oszczędności, ponieważ po przyjrzeniu się ofertom z zeszłych lat, szybko można zauważyć, że jednak widoczny jest bardzo wysoki spadek odsetek. W tym celu warto zobaczyć ranking lokat maj 2012. To pozwala na zorientowanie się z jakimi produktami finansowymi mieliśmy do czynienia w zeszłym roku, a w jakim mamy obecnie.

Ranking Lokat Maj 2012 – na 2 miesiące

Warto już na samym początku przyjrzeć się propozycjom lokat, jakie oferowane były tylko na okres 2 miesięcy. Zdecydowanie na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się propozycja neoBanku, który oferował Lokatę na Wysoki Procent. W taki sposób mogliśmy się rzeczywiście doczekać 9 procent w skali roku. Dlatego, jeżeli ktoś w tamtym czasie decydował się jednak na umieszczenie właśnie na tej lokacie kwoty w wysokości 10 tysięcy złotych, to już po 2 miesiącach, osiągnął z powodzeniem zyski wynoszące 121 złotych.

Zobacz najlepsze lokaty maj 2016  >>>

Warto wspomnieć również o nieco niżej oprocentowanej Lokacie na start, która była proponowana nowym klientom przez Getin Online. W ten sposób oprocentowanie w skali roku wyniosło aż 7 procent. Po dwóch miesiącach, można było zyskać aż 94 złote. Trzecie miejsce natomiast została uplasowana Lokata terminowa, którą można było założyć wyłącznie przez Internet. W ten sposób z powodzeniem, można było zyskać aż 5,30 procent. Lokata była proponowana przez Euro Bank. Natomiast ostateczny zysk po okresie 2 miesięcy, jak i również wpłacie wynoszącej 10 tysięcy złotych, można było liczyć się z zyskiem wynoszącym 71 złotych. Zaraz za nią znajdowała się Lokata Plus z oprocentowaniem wynoszącym 4,60 procent w skali roku. Propozycja była kierowana przez Volkswagen Bank, i zamykała grupę lokat dwumiesięcznych, które posiadały oprocentowanie wyższe niż 4,50 procent w skali roku.

Ranking Lokat Maj 2012 – na 3 miesiące

Spokojnie możemy przejść teraz do lokat trzymiesięcznych. A mianowicie na pierwszym miejscu znajdowała się Pierwsza Lokata proponowana przez Meritum Bank w związku z tym mogliśmy zyskać aż 7 procent w skali roku. Chociaż wcześniej wspomniano aż o 9 procentach w skali roku, to nadal mamy do czynienia z naprawdę świetnym wynikiem.

Drugie miejsce zostało zajęte przez FM Lokatę. W takim razie spokojnie można powiedzieć, że FM Bank nadal znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o ranking lokat maj 2012. Tutaj tym razem mieliśmy do czynienia z oprocentowaniem wynoszącym 6,10 procent w skali roku. Jednocześnie to dało nam możliwość zyskania po trzech miesiącach 122 złotych.

Zobacz zestawienie lokat maj 2016  >>>

Trzecie miejsce było obejmowane aż przez trzy banki. Wszystkie placówki w tym samym czasie proponowały swoim klientom aż 6 procent w skali roku, co oczywiście mogło bardzo korzystnie skończyć się przy zdeponowaniu 10 tysięcy złotych. Mianowicie klienci, którzy skorzystali z tej oferty, po okresie 3 miesięcy z powodzeniem zyskali aż 120 złotych. Do tych placówek zaliczał się BNP Paribas, który proponował Lokatę 6/3, Get Bank proponujący Lokatę terminową, jak i również neoBank proponujący tym razem Lokatę onLine, oczywiście dla klientów, którzy postanowili założyć lokatę przez Internet. Kolejne propozycje w rankingu dotyczą już produktów oszczędnościowych, które charakteryzowały się oprocentowaniem niższym niż 6 procent w skali roku.

Ranking Lokat Maj 2012 – na 6 miesięcy

Wśród lokat półrocznych warto wspomnieć o Lokacie z premią, która proponowana była przez Kredyt Bank Jednocześnie klienci, którzy skusili się na taką promocyjną ofertę mogli liczyć na 6,50 procent w skali roku. Co przy zdeponowaniu 10 tysięcy złotych, faktycznie można było liczyć na zysk w wysokości 263 złotych.

Zobacz ranking lokat maj 2016  >>>

Drugie miejsce było zajmowane przez FM Bank, z FM Lokatą. Tutaj również placówka wychyliła się z propozycją oprocentowania wyższego niż 6%, a dokładniej klienci mogli skorzystać z 6,3 procent w skali roku. W ten sposób po 6 miesiącach oczekiwania, ich konto mogło zwiększyć się, aż o 255 złotych. Na trzecim miejscu znajdowała się oferta Alior Banku z propozycją Lokaty 6M. W takiej sytuacji rzeczywiście mogliśmy nacieszyć się korzystnymi dla nas odsetkami w wysokości 6,20 procent w skali roku. Co także dawało zysk w wysokości ponad 250 złotych.

Czwarte miejsce było zajmowane prze Euro Bank, który proponował Lokatę terminową zakładaną przez Internet, jak i również Meritum Bank ze swoją propozycją Lokaty Standardowej internetowej. W ten sposób z powodzeniem można było doczekać się zysku w wysokości 247 złotych. Wystarczyło mieć tylko 10 tysięcy oszczędności.

Co ciekawe ranking lokat maj 2012 również pokazuje lokaty roczne, których odsetki z powodzeniem przekraczały wysokość 6 procent w skali roku. Jeśli kogoś interesował naprawdę wysoki zysk, z powodzeniem mógł być zainteresowany FM Lokatą, oczywiście proponowaną przez FM Bank, który proponował standardową kapitalizację z 6,40 procentami w skali roku. Osoby, które postanowiły zamrozić 10 tysięcy złotych na okres 12 miesięcy, ostatecznie mogły wyciągnąć ponad 518 złotych. Na pewno sama propozycja była bardzo dobra i korzystna. Tym bardziej, że z identycznymi warunkami mogli spotkać się kliencie Getin Banku, którzy mieli proponowaną produkt o ciekawej nazwie Lokaty Czekoladowej.

Ranking Lokat Maj 2011

Maj już się zaczął, czas na ranking lokat maj 2011. Jeżeli chodzi o bankowość, to rzeczywiście czasami warto cofnąć się nieco do tyłu, by się przekonać o tym, ile moglibyśmy na przykład zarobić, inwestując kilka lat temu. Taka analiza może nas skłonić do tego, by teraz podjąć słuszne kroki, by za kilka kolejnych lat znowu nie żałować, iż nie udało nam się zgromadzić żadnych oszczędności.

Ranking Lokat Maj 2011 – lokaty trzymiesięczne

W tym celu oczywiście opłaca się sprawdzić ranking lokat maj 2011, w którym zostały umieszczone produkty oszczędnościowe z podziałem na okres czasu. Na pierwszym miejscu wato zainteresować się lokatami, które można było z powodzeniem założyć na okres 3 miesięcy. W takiej sytuacji mielibyśmy do czynienia z Ideą Bank, który zaproponował nam Lokatę Idealną. Oczywiście odsetki w tym przypadku wynoszą dokładnie 4,63 procent w skali roku. Jednak sama oferta obejmuje kapitalizację dzienną. W takim razie z powodzeniem mogliśmy liczyć na zysk wynoszący 116 złotych, w przypadku 3 miesięcy deponowania pieniędzy na lokacie.

Na drugim miejscu wśród lokat trzymiesięcznych znajdowały się aż dwie placówki. Mianowicie do nich zaliczał się Getin Bank proponujący Lokatę Codzienną Getin Online. Również taką samą ofertę proponował Open Finance, który oferował Lokatę Optymalną. Obie oferty proponowały 4,43 procent w skali roku, ale kapitalizacja odbywała się każdego dnia.

Trzecie miejsce było zajmowane przez Meritum Bank. Tym samym Oferta określana mianem Lokaty Internetowej z kapitalizacją dzienną, przynajmniej pozwalała na zarobienie 110 złotych, jeśli akurat mogliśmy sobie pozwolić na zamrożenie 10 tysięcy złotych. Oprocentowanie w tym banku wynosiło dokładnie 4,39 procent w skali roku.

Ranking Lokat Maj 2011 – lokaty sześciomiesięczne

Oczywiście warto mieć na uwadze, że wśród proponowanych przez specjalistów lokat, znalazły się również takie, które proponowane były na okres wynoszący 6 miesięcy. Na pierwszym miejscu właśnie w tej grupie znajdowała się Lokata z dzienną kapitalizacją, która proponowana była przez Bank Pocztowy. Klienci, którzy skorzystali z tej propozycji rzeczywiście mogli liczyć na wysokie oprocentowanie wynoszące aż 4,81 procent w skali roku. Zatem, jeśli ktoś miał wolne 10 tysięcy złotych, to z powodzeniem odłożył sobie aż 244 złotych po okresie trzech miesięcy.

Na drugim miejscu wśród lokat półrocznych, znalazły się aż 4 placówki, które proponowały aż 4,61 procent w skali roku, oczywiście przy zachowaniu kapitalizacji dziennej. W takiej sytuacji z powodzeniem możemy stwierdzić, że osoby inwestujące na lokacie jednej z takich placówek, mogły ostatecznie zyskać aż 233 złotych. Do tych placówek przede wszystkim zaliczał się Getin Bank proponujący w swojej ofercie Lokatę Codzienną Getin Online, Idea Bank proponująca Lokatę Idealną, Meritum Bank posiadający w swoim wachlarzu produktów oszczędnościowych Lokatę internetową z kapitalizacją dzienna, jak i również Open Finance, proponujący Lokatę Optymalną.

Zobacz zestawienie lokat maj 2016  >>>

Trzecie miejsce również było zajmowane przez lokatę Doskonałą, proponowaną przez Santander Consumer Bank, który wyszedł z inicjatywą oprocentowania wynoszącego 4,57 procent w skali roku. Oczywiście mowa jest o kapitalizacji dziennej.

Kolejną grupą lokat, były lokaty roczne. Również warto rozważyć je w perspektywie optymalnej stawki, wynoszącej 10 tysięcy złotych. W taki sposób z powodzeniem mogliśmy oczekiwać, iż na pierwszym miejscu znalazł się Idea Bank proponujący Lokatę Idealną. Oczywiście jak zwykle mówimy o propozycji z kapitalizacją dzienną.

W ogóle jeżeli dokładnie przeanalizujemy cały ranking lokat maj 2011, to szybko zorientujemy się, że jednak cały czas mamy do czynienia z lokatami, z kapitalizacją dzienną, która akurat w tamtym czasie była prawdziwym hitem.

Ranking Lokat Maj 2011 – lokaty roczne

Wracając jednak do zestawienia, na drugim miejscu znalazła się Lokata internetowa z kapitalizacją dzienną, która była proponowana przez Meritum Bank Tym samym można było zyskać 5,02 procent w skali roku. Jeżeli ktoś się zdecydował w tamtym czasie na zamrożenie swoich oszczędności w wysokości 10 tysięcy złotych, to mógł z powodzeniem mógł oczekiwać tego, że na jego koncie pojawi się dodatkowe 515 złotych.

Zobacz ranking lokat maj 2016  >>>

Trzecie miejsce pośród lokat rocznych było zajmowane przez FM Bank, oraz propozycję placówki, czyli FM Lokatę z dzienną kapitalizacją. Tutaj klienci ostatecznie mogli zyskać aż 5 procent w skali roku, co przy zdeponowaniu 10 tysięcy złotych, ostatecznie przyczynić się mogło do wygenerowania zysku w wysokości 513 złotych. Później już jednak mieliśmy do czynienia z lokatami wahającymi się poniżej 5 procent w skali roku. Najbliżej tej stawki były jeszcze dwa banki. Pierwszym z nich był Getin Bank proponujący aż 4,94 procent w skali roku. Natomiast Lokata Optymalna proponowana przez Open Finance nie odstępowała na krok poprzednika, o czym świadczą identyczne warunki lokaty.

Jak widać, możliwości było naprawdę sporo. Tym bardziej, że nie brakowało produktów finansowych, które faktycznie z oprocentowanie swobodnie przekraczały 4 procent w skali roku. Niestety doszukując się w obecnych zestawieniach, tak wysokich odsetek, możemy jedynie się zawieść, ponieważ mocno poszły w dół.

Ranking Lokat Marzec 2011

Ranking lokat marzec 2011 umożliwia weryfikację propozycji składane przez banki, na to by zyskać nieco na lokatach, możemy zauważyć, iż w niektórych latach mieliśmy do czynienia z dość wysokimi stawkami, a w innych znowu z nieco niższymi. Rok 2011 jednak na przestrzeni kilku ostatnich lat nie zaliczał się do zbyt owocnych. Zaraz dowiemy się dokładnie z jakimi mamy mieć do czynienia sytuacjami finansowymi. Przede wszystkim zakładając lokatę na okres 3 miesięcy, możemy zyskać najwyższe oprocentowanie wynoszące 4,51 procent w skali roku. Meritum Bank wyszedł z propozycja Lokaty Internetowej z dzienną kapitalizacją. A jak wiadomo dzienna kapitalizacja w tamtym czasie, okazała się być bardzo korzystna dla wielu osób.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Marzec 2016

Również dzienną kapitalizację odsetek, ale jednocześnie nieco niższe oprocentowanie oferował FM Bank. Ich propozycja była ukierunkowana na 4,50 procent w skali roku. Trzecie miejsce było zajęte przez trzy banki. Każdy z nich zaproponował 4,43 procent w skali roku, także z dzienną kapitalizacją odsetek. Do takich placówek zaliczał się Getin Bank proponujący Lokatę Codzienną Getinonnline, Idea Bank proponujący Lokatę Idealną, jak i również Open Finance proponowany Lokatę Optymalną.

Ranking Lokat Marzec 2011 – co warto?

Śledząc dokładnie ranking lokat marzec 2011, bardzo szybko możemy się przekonać, że w tamtym czasie bardzo dużo zależało również od tego, na jaki okres czasu jesteśmy gotowi odłożyć nasze oszczędności do banku. Mianowicie lokaty zakładane na okres 6 miesięcy, zdecydowanie były wyższe, niż na okres 3 miesięcy. Najlepsza ofertę na tamten okres czasu posiadał Meritum Bank Proponujący Lokatę internetową z kapitalizacją dzienną. Klienci tej placówki mogli zyskać aż 4,80 procent w skali roku. To oznaczało, że jeśli odłożyliby na tej lokacie aż 10 tysięcy złotych, to po 6 miesiącach, mogliby wyciągnąć aż o 244 złotych więcej.

Na drugim miejscu w lokatach półrocznych znajdowały się Getin Bank, Idea Bank oraz Open Finance. W ten sposób klienci zainteresowani właśnie takimi produktami, oferowanymi kolejno Lokatą Codzienną Getinonline, Lokatą idealną bądź Lokatą Optymalną, mogli spokojnie zyskać aż 4,61 procent w skali roku.

Zobacz najlepsze lokaty marzec 2016 >>>

Trzecie miejsce w zestawieniu lokat półrocznych zostało zajęte przez Santander Consumer Bank, który zaproponował lokatę Doskonałą. Z kapitalizacja dzienną, klienci tego banku mogli otrzymać aż 4,57 procent w skali roku.

Ranking Lokat Marzec 2011 – co więcej?

Idąc dalej, możemy spokojnie zaobserwować, że im dłużej zaczniemy oszczędzać, tym zdecydowanie możemy tez więcej zyskać. Był to naprawdę wyjątkowy rok, który pod względem tej reguły już się nie powtórzył. Zatem jeśli ktoś sobie życzył przechowywanie lokaty przez okres 12 miesięcy, to mógł liczyć na najwyższe oprocentowanie wynoszące 5,45 procent w skali roku.

Ranking Lokat Marzec 2011
Ranking Lokat Marzec 2011 – Najlepsze Lokaty

Taka stawka została spokojnie zaproponowana przez FM Bank w ich czołowy produkcie, którym była FM Lokata z dzienną kapitalizacją. Chyba już sama nazwa spokojnie wskazuje na to, że odsetki od kapitału były naliczane każdego dnia, co w tamtym czasie dawało zdecydowanie wyższy zysk, niż jeśli miałoby dochodzić do kapitalizacji miesięcznej.

Zobacz ranking lokat marzec 2016 >>>

Drugie miejsce zostało objęte przez Lokatę Idealną, czyli przez Idea Bank. Jest to lokata gwarantująca dzienną kapitalizację o wysokości 5,33 procent. Jednak tym samym trzeba liczyć się z tym, że musimy odłożyć swoje oszczędności na okres 12 miesięcy. Nie dla każdego taki termin jest odpowiedni. Nie mówiąc już o lokatach 24-miesięcznych, które naprawdę pozwalały na zyskanie aż 5,70 procent w skali roku. Taką ofertę przedstawiono przez Idea Bank w Lokacie Idealnej. W takim razie po dwóch latach od chwili wpłaty 10 tysięcy złotych na konto, można było zyskać aż 1207 złotych. Na drugim miejscu znalazły się dwie placówki, które zaproponowały swoim klientom aż 5,67 procent w skali roku. Mianowicie do nich zaliczał się Getin Bank, który zaproponował Lokatę Słoneczną, jak i również Noble Bank oferujący Lokatę Optymalizator II. We wszystkich powyższych przypadkach zastosowano kapitalizację dzienną, która jak wiadomo wskazuje na zdecydowanie wyższy zysk, niż w przypadku kapitalizacji miesięcznej.