Ranking Lokat Maj 2016

Na rynku lokat wszystko się zmienia z miesiąca na miesiąc, dlatego przedstawiamy Państwu ranking lokat maj 2016. Warto być na bieżąco z najlepszymi ofertami banków, aby wybrać najbardziej korzystną lokatę.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Maj 2016

Ranking Lokat Maj 2016 – Lokaty 3-miesięczne

Na pierwszym miejscu lokat trzy miesięcznych znajduje się oferta IdeaBanku ze swoją lokatą terminową „Happy”. Lokata ta oferuje nam oprocentowanie wynoszące 4%. Na lokatę tą jesteśmy w stanie wpłacić od 1000 do 10 000zł. Lokata ta przeznaczona jest dla nowych klientów IdeaBanku. Nie musimy korzystać z żadnych dodatkowych produktów oferowanych przez bank. Lokatę tą jesteśmy w stanie założyć bardzo szybko – nawet do 5 minut. Oczywiście jest to lokata oferowana na okres 3 miesięcy. Aktualnie lokata Happy jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o lokaty 3-miesięczne.

Ranking Lokat Maj 2016 - Lokata Happy

Kwota 10 tysięcy złotych umieszczona na lokacie Happy daje nam po 3 miesiącach zysk w wysokości 81 zł – komentuje w ramach Rankingu Lokat Maj 2016 Ekspert ds. Lokat Bankowych

Drugie miejsce to lokata bezkarna oferowana przez bank BGŻ Optima. Lokata ta oferuje nam 3,20% na trzy miesiące. Lokatę tą możemy założyć w bardzo wygodny sposób przez internet. Nie zajmie nam to więc wiele czasu. Minimalna kwota, którą musimy wpłacić na lokatę to 1000 zł. Maksymalna kwota wpłaty na lokatę wynosi 100 000zł. Lokata ta przeznaczona jest dla nowych klientów banku BGŻ Optima.

Sprawdź pełen ranking lokat maj 2016 z ofertami negocjowanymi >>>

Następna w kolejce jest lokata terminowa o nazwie „lokata Welcome” proponowana nam przez Lion’s Bank. Lokata ta jest w stanie zaoferować 2,75-2,85%. Oprocentowanie wynoszące 2,75% w skali loku proponowane jest klientom, którzy wpłacą na lokatę od 100 000zł do 350 000zł, natomiast wyższe oprocentowanie czyli 2,85% będzie skierowane do klientów, którzy wpłacą powyżej 350 000zł na lokatę. Dużym plusem jest to, że nie musimy otwierać konta bankowego. Maksymalna kwota wpłaty na tą lokatę wynosi 600 000zł. Oferta przeznaczona jest jedynie dla nowych klientów Lion’s Banku.

Na czwartym miejscu Rankingu Lokat Maj 2016 znajduje się Raiffeisen Polbank ze swoją lokatą mobilną. Oferuje nam on 2,6% na 3 miesiące. Na lokatę tą jesteśmy w stanie wpłacić od 1000 do 10 000 złotych. Lokatę tą możemy założyć jedynie przy pomocy specjalnej aplikacji bankowej Raiffeisen Polbank. Jest to jednak wygodne i komfortowe rozwiązanie dla osób korzystających z bankowości mobilnej.

Ranking Lokat Maj 2016 - Lokata Mobilna Raiffeisen Polbank

W dalszej kolejności w naszym rankingu lokat maj 2016 należy zwrócić uwagę na Lokatę z pewnym zyskiem w Toyota Bank. Lokata zakładana na okres 100 dni założymy bez trudu przez Internet. Bank oferuje nam oprocentowanie na poziomie 2,50%, natomiast ograniczaniem możliwość założenia lokaty od 3 tysięcy zł do 10 tysięcy zł. Dużą zaletą jest natomiast możliwość założenia przez klienta indywidualnego do 7 tego typu depozytów. W praktyce więc w Toyota Bank możemy maksymalnie ulokować 70 000 zł, a to już jest całkiem pokaźna kwota, w szczególności dla tych co dysponują takim majątkiem.

Podsumowując najlepsze lokaty maj 2016 do 3 miesięcy oprocentowane są od 2,5% do 4%, dlatego praktycznie każda lokata na ten okres gwarantująca oprocentowanie od 2,5% jest atrakcyjną propozycją.

Ranking Lokat Maj 2016 – Lokaty 6-miesięczne

W rankingu lokat 6-miesięcznych pierwsze miejsce zajmuje BOŚ Bank wraz ze swoją lokatą SUPERprocentującą wynoszącą 2,80%. Na lokatę tą jesteśmy w stanie wpłacić minimum 1000zł. Oprocentowanie, które oferuje nam lokata czyli 2,80% przeznaczone jest dla osób, które posiadają kontro osobiste w banku i dotyczy nowych środków, które są nadwyżką nad saldem pochodzącym z ostatniego dnia grudnia roku 2015. Jeśli nie posiadamy konta w BOŚ Banku to jesteśmy w stanie założyć tą lokatę, jednak oprocentowanie dla nowych środków wynosi 2,6%, a dla pozostałych 2,3%. Dodatkową informacją od banku w przypadku tej lokaty jest oferowanie z własnych środków kwoty 2zł na ochronę foki szarej.

Drugie miejsce w rankingu lokat maj 2016 na 6 miesięcy zajmuje SMART bank wraz ze swoją lokatą „SMART Lokata z Plusem„. Lokata ta proponuje nam oprocentowanie wynoszące 2,60%. Na lokatę jesteśmy w stanie wpłacić od 1000zł do 2 mln złotych. Dla wyższych kwot oprocentowanie maleje. Lokata ta jest przeznaczona dla klientów, którzy założą konto osobiste w banku. Każdy klient Banku może założyć jedynie jedną lokatę. Jeśli jesteśmy już klientami banku SMART to możemy założyć również tą lokatę, lecz bez plusa co da nam oprocentowanie wynoszące 2% w skali roku. Jeśli interesują nas kwoty wynoszące powyżej 2 mln złotych to w takim przypadku oprocentowanie wyniesie 1%.

Sprawdź najlepsze lokaty maj 2016 z ofertami negocjowanymi >>>

Trzecie miejsce to oferta od banku Lion’s Bank. Jest to lokata Desire oferujące 2,55%. Na lokatę tą możemy wpłacić od 100 000 zł do 1 000 000zł. Warunkiem jest tutaj wpłacenie środków, które stanowią nadwyżkę nad naszym saldem na dzień 20 stycznia 2016. Jeśli nie będziemy w stanie spełnić tego warunku to oprocentowanie spada do 0,5%.

Czwarte miejsce zajmuje Idea Bank ze swoją lokatą Power, która oferuje podobnie jak lokata Desire 2,55%. Na lokatę tą możemy wpłacić od 1000 do 1 000 000 zł. Lokata posiada swoje warunki, z którymi możemy się zapoznać szczegółowo na stronie banku, z najważniejszych z nich to dostepność lokaty tylko dla nowych środków.

Ranking Lokat Maj 2016 Idea Bank Power Najlepsze Lokaty Maj

Analizując lokaty maj 2016 do 6 miesięcy widzimy, że maksymalne oprocentowane jest mniejsze niż dla lokat trzymiesięcznych i jego maksymalna wartość sięga 2,80%, mamy za to sporo propozycji lokat oprocentowanych w okolicach 2,55 procent. Przejdźmy więc do rocznych lokat w ramach rankingu lokat maj 2016.

Ranking Lokat Maj 2016 – Lokaty 12-miesięczne

W ofercie lokat rocznych na 1 miejscu ponownie pojawia się Lokata Cloud oferowana przez Idea Bank. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 2,55% i możemy wpłacić na nią od 1000 do 1 000 000zł. Oprocentowanie nominalne lokaty wynosi 2,8%. Lokata ta przeznaczona jest dla klientów banku posiadających Konto idealne. Zasilenie lokaty musi wystąpić właśnie z tego rachunku. Jeśli na swoim koncie będziemy utrzymywać minimum 10% kwoty wpłaconej na lokatę to procentowanie będzie wynosiło 2,8%.

Milion złotych umieszczony na Lokacie Cloud daje nam ponad 22 638  zł zysku po odjęciu opodatkowania. Co stanowi dość sporą kwotę – analizuje ekspert ds. lokat bankowych

Drugie miejsce to Lokata Zyskująca oferowana przez Idea Bank. Lokata ta daje nam 2,45% i możemy wpłacić na nią od 1000 do 1 000 000zł. Oprocentowanie tej lokaty również jest progresywne jak w przypadku wyżej i rośnie z miesiąca na miesiąc. Zaczynamy od 1% w pierwszym miesiącu oraz kończymy na 4,75% w ostatnim miesiącu. Biorąc pod uwagę średnią wynosi ona 2,45%. Ważną informacją jest to, że lokatę tą możemy zerwać w każdej chwili oraz zachować wypracowane odsetki.

Ranking Lokat Maj 2016 miejsce trzecie na jeden rok to Lokata Miracle oferowana przez Lion’s Bank. Lokata oferuje 2,40%, a minimalna kwota, którą należy wpłacić na lokatę wynosi 100 000 zł. Oprocentowanie podane przez Bank Lion’s Bank jest przeznaczone dla odnawialnej wersji lokaty. W przypadku wersji nieodnawialnej oprocentowanie spada do 2,3%. Wniosek o lokatę możemy złożyć na stronie banku.

Ranking Lokat Maj 2016 Getin Bank
Ranking Lokat Maj 2016 Getin Bank e-Lokata Progresywna

Ranking lokat Maj 2016 na okres roku zamykamy umieszczoną na czwartym miejscu naszego rankingu lokatą oferowaną przez Getin Bank. Jest to e-Lokata Progresywna oferująca nam średnio oprocentowanie 2,30%. Lokata ta daje nam możliwość wpłaty minimalnej 500zł – jest to więc przyjazna lokata dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają przygodę z lokatami. Oprocentowanie tej lokaty jest progresywne i zmienia się wraz z płynącym czasem co miesiąc. Zaczynamy od 1,3% w pierwszym miesiącu, a w ostatnim miesiącu otrzymujemy 3,9%. Biorąc pod uwagę średnią wychodzimy na niej około 2,3% w skali roku. Lokatę jesteśmy w stanie założyć w placówce banku, lecz wtedy oprocentowanie maleje do 2,2%.

Sprawdź ranking lokat maj 2016  >>>

Ranking Lokat Maj 2016 – Lokaty 1 dniowe

Dla najbardziej niecierpliwych osób proponujemy lokatę ping-pong w Idea Banku. Można na niej umieścić od 1 tys. zł do 20 tys. zł i cieszyć się oprocentowaniem 1,85% w skali roku. Taka ciekawostka, ponieważ jeżeli umieścimy na niej maksymalną kwotę, to jest 20 tys. zł to nasz zysk sięgnie raptem 81 groszy. Sami oceńmy czy warto poświęcać nasz czas na lokaty 1 dniowe.

Ranking Lokat Czerwiec 2015 – Najlepsze Lokaty !

W ostatnim czasie rzeczywiście dały się odczuć całkiem spore obniżki, jeśli chodzi o oprocentowanie lokat. Już patrząc na ranking lokat czerwiec 2015, w porównaniu do obecnych produktów oszczędnościowych, to wcześniej zdarzały się zdecydowanie korzystniejsze oferty.

Lokaty jednomiesięczne – Ranking Lokat Czerwiec 2015

W początkowych zestawieniach pojawiły się lokaty, które można było założyć jedynie na okres 1 miesiąca. Zatem są to idealne produkty, które świetnie pasowały osobom nie mającym zbyt dużo cierpliwości na oczekiwanie na zyski. Na pierwszym miejscu w takim zestawieniu znalazła się Smart lokata na powitanie. Decydując się na nią, można było oczekiwać oprocentowania wynoszącego aż 3,25 procent w skali roku. Tym bardziej, że odsetki były naliczane z takim samym natężenie. Taki sposób naliczania zysku, nazywany jest stałym.

Na drugim miejscu znajdował się BOŚ Bank, który proponował swoim klientom EKOlokatę bez Kantów. Oprocentowanie utrzymywało się na poziomie aż 3 procent w skali roku. Zatem można było spokojnie powiedzieć, że również utrzymywała się na całkiem przyzwoitym poziomie. Te dwie oferty, jednak nie były dla każdego, kto chciał skorzystać na wyższym oprocentowaniu. Ponieważ aby skorzystać z promocyjnych produktów oszczędnościowych, koniecznie trzeba było przystąpić do konkretnej placówki, jako nowy klient.

Lokaty trzymiesięczne – Ranking Lokat Czerwiec 2015

Zaraz za lokatami trwającymi maksymalnie 1 miesiąc, w rankingach pojawiały się lokaty trzymiesięczne. Ranking lokat czerwiec 2015 wskazywał, na najlepszą propozycję wynoszącą aż 4 procent w skali roku. Jak się można domyślać, znowu oferty były kierowane wyłącznie do nowych klientów. Do placówek proponujących dokładnie takie lokaty, zaliczały się Idea Bank, proponujący Lokatę Happy, jak i również mBank proponujący 4% na wejście. Oczywiście oprocentowanie w tych dwóch produktach było stałe.

Sprawdź ranking lokat czerwiec 2016  >>>

Na drugim miejscu wśród lokat trwających 3 miesiące, znalazła się Smart Lokata na Powitanie, która była niezwykle popularnym produktem na tamten okres czasu. Sart Bank nowym klientom proponował oprocentowanie utrzymujące się na poziomie 3,75 procent w skali roku. Dlatego można spokojnie powiedzieć, że zysk na tym produkcie oszczędnościowym zaliczał się co całkiem przyzwoitych.

Ranking Lokat Czerwiec 2015 Lokaty półroczne

Przeglądając oferty lokat, które były otwierane na maksymalny okres czasu, wynoszący 6 miesięcy, można było spotkać się z produktami, których oprocentowanie niestety już nie osiągało poziomu 3 procent w skali roku. A i tak te najwyżej oprocentowane były kierowane wyłącznie do nowych Klientów. Można spokojnie powiedzieć, że wśród tych najlepszych lokat znalazła się Lokata Power, proponowana przez Ideę Bank. Wyróżniała się ona oprocentowaniem utrzymującym się na poziomie 2,90 procent w skali roku. Na drugim miejscu, z niewiele gorszymi warunkami, była Lokata BIZ PRO, która charakteryzowała się oprocentowaniem na poziomie 2,80 procent w skali roku. Był to produkt oszczędnościowy znajdujący się w wachlarzu BIZ Banku.

Sprawdź lokaty czerwiec 2016  >>>

Trzecie miejsce było zajmowane przez Smart Lokatę z oprocentowaniem na poziomie 2,70 procent w skali roku. Na kolejnym miejscu znajdowały się takie banki jak Getin Bank proponujący Lokatę jak Marzenie, a także Plus Bank, proponujący Lokatę Standardową. W takiej sytuacji można było liczyć na oprocentowanie wynoszące 2,65 procent w skali roku. Jeśli ktoś jest ciekawy jak wyglądał ranking lokat czerwiec 2015 zakładanych na pół roku, który posiadał w swoim zestawieniu nie tylko najlepsze propozycje, ale również produkty znajdujące się na ostatnim, czyli dziesiątym miejscu, to ta pozycja przypadła SK Bankowi. Proponował on w tamtym czasie Interlokatę Standard, która była oprocentowana na 2,40 procent w skali roku. W porównaniu do konkurencyjnych ofert, w rekomendowanej dziesiątce, wyróżniała się ona zmienny oprocentowaniem.

Lokaty roczne – Ranking Lokat Czerwiec 2015

Inwestorzy wykazujący się nieco większą cierpliwością, mogli zdecydować się na lokaty roczne. Na pierwszym miejscu w takim zestawieniu znajdowała się Lokata na Szczycie proponowana przez Getin Bank. Progresywne oprocentowanie utrzymywało się na poziomie 2,85 procent w skali roku. Na drugim miejscu znajdowała się Lokata Stabilna, która była proponowana przez Idea Bank. Na niej Klienci mogli zarobić aż 2,80 procent w skali roku.

Natomiast o 0,05 procent mniej, proponował Toyota Bank, w swoim kluczowym produkcie oszczędnościowym, jakim był Depozyt Plus. Na kolejnym miejscu znajdowała się Lokata Standardowa proponowana przez Plus Bank. Oprocentowanie na poziomie 2,70 procent w skali roku, nadal uchodziło za całkiem atrakcyjne.

Sprawdź najlepsze lokaty czerwiec 2016  >>>

Przeglądając dokładny ranking lokat czerwiec 2015, można jasno stwierdzić, iż najbardziej opłacały się depozyty składane na dłuższy okres czasu, niż pół roku.

Jednocześnie nasuwa się wniosek, że rzeczywiście cierpliwość bardzo się opłaca. A przynajmniej jeszcze, za czasów funkcjonowania tamtych ofert na pewno bardzo się opłacała. Ponieważ faktycznie nie jesteśmy teraz za bardzo zadowoleni z proponowanych produktów, szczególnie tych, które opierają się na ulokowaniu swoich oszczędności, na okres dłuższy, niż pół roku.