Ranking Lokat Grudzień 2014

Ranking Lokat Grudzień 2014 prezentuje kolejny spadek oprocentowania lokat w stosunku do listopada. Spadające oprocentowanie lokat bankowych szczególnie widoczne jest wśród propozycji banków skierowanych do każdego typu klientów. Przykładowo oferty Banku Smart oraz BIZ Banku zostały obniżone do 3 proc. W ubiegłym miesiącu było to znacznie więcej – 3,5%.

Niskie oprocentowanie wynika z niskich stóp procentowych. Aktualnie stopa referencyjna wynosi tylko 2%. Nie ma jednocześnie sygnałów, aby w przyszłości stopy miały być podwyższone. Niektóre banki oferują jednak oprocentowanie wyższe niż stopa referencyjna.

Wśród najlepszych lokat na 3 miesiące dla kwoty do 10 tys. zł mamy 3 propozycje. Pierwszą jest oferta Twoja Lokata III w Getin Bank oprocentowana na 3,5 procent. Kolejnymi ciekawymi propozycjami będą Lokata Party w Getin Online oraz EKOlokata Świetnie Procentująca w BOŚ Bank. Obie lokaty oprocentowane będą na 3,1%.

Zysk z najwyżej oprocentowanej lokaty w Getin Bank – Twojej Lokaty III wynosi aż 69,9 zł z zainwestowanych 10 tys. zł . Całkiem sporo jak bez dodatkowych warunków – wyjaśnia ekspert ds. lokat bankowych.

Ranking Lokat Grudzień 2014 – lokaty standardowe

  • Getin Bank (Twoja Lokata III) – oprocentowanie 3,5% w skali roku.
  • BOŚ Bank (EKOlokata Świetnie Procentująca) – oprocentowanie 3,1% w skali roku.
  • Getin Online (Lokata Party) – oprocentowanie 3,1% w skali roku.

Sprawdź pełen ranking lokat grudzień 2015 >>>

Jeżeli dotychczas nie otwierałeś konta bankowego w Idea Bank, Banku BGŻ lub BNP Paribas to ciekawą propozycją będą lokaty promocyjne. Lokaty promocyjne skierowane są do nowych klientów poszczególnych banków. Przykładowo Lokata Happy na 10 tys. zł jest oprocentowana na aż 5%. Bardzo wysokie oprocentowanie jest na szczycie ranking lokat grudzień 2014.

Niewiele niżej na 4% poziomie w skali roku mamy 2 kolejne propozycje. Pierwszą jest Lokata Bezkarna w Banku BGŻ. Druga jest Lokata Dobrze Prosperująca w Banku BNP Paribas. Oprocentowanie na poziomie 4% jest bardzo atrakcyjne. Obie lokaty wymagają założenia konta bankowego.

Jeżeli interesuje Cię zysk w okolicach 100 zł, to najlepszą propozycją będzie Lokata Happy w Idea Banku. Magiczne 5% zapewnia aż 99,8 zł z zainwestowanych 10 tys. zł – podsumowuje ekspert ds. lokat bankowych.

Ranking Lokat Grudzień 2015 – lokaty promocyjne

  • Idea Bank (Lokata Happy) – oprocentowanie 5% w skali roku.
  • BGŻOptima (Lokata Bezkarna) – oprocentowanie 4% w skali roku.
  • BNP Paribas Bank (Lokata Dobrze Procentująca) – oprocentowanie 4% w skali roku.

Sprawdź pełen ranking lokat grudzień 2015 >>>

Ranking Lokat Kwiecień 2012

Jeśli ktoś zastanawiał się nad najlepszym czasem na inwestowanie swoich oszczędności, i to jeszcze na najbezpieczniejszych produktach finansowych, jakimi są lokaty bankowe, to niestety specjaliści są zgodni co do werdyktu. Mianowicie termin ten już dawno minął. Czasy świetności tak naprawdę przypadały na okres 2012 roku. Wtedy rzeczywiście korzystając z promocyjnych ofert, można było wynegocjować niesamowicie przyzwoite warunki. Warto zacząć od tego, iż sytuacja finansowa banków wcześniej była lepsza niż teraz, dlatego także mogły one sobie pozwolić na tak atrakcyjne odsetki oferowanych swoim klientom. Zresztą na wszystko wskaże odpowiedni ranking lokat kwiecień 2012, który jednocześnie niesie ze sobą niesamowite dane. Warto zacząć od tego, że najwyższym oprocentowaniem, wyróżniał się neoBANK w ofercie Lokata Wysoki Procent, z oprocentowaniem wynoszącym 9 procent w skali roku. Dlatego jeśli ktoś miał okazję skorzystać z tej propozycji, i na przykład na okres dwóch miesięcy wpłacił 10 tysięcy złotych, to po tym okresie czasu mógł wypłacić 121 złotych więcej. Na drugim miejscu znajduje się firma Lokata na start proponowana przez Getin Online. W ofercie banku, klienci mogli skorzystać aż na 7 procentach w skali roku. Co przy wpłaceniu takiej samej kwoty jak w przypadku poprzedniej lokaty, dało zysk w wysokości 94,50 złotych. To były dwie najlepsze oferty jeśli chodzi o lokaty dwumiesięczne. Na trzecim miejscu, z oprocentowaniem wynoszącym już tylko 5,30 procent, był Euro Bank, proponujący lokatę terminową, którą można było założyć za pośrednictwem Internetu.

Zobacz ranking lokat maj 2016  >>>

Ranking lokat kwiecień 2012, oczywiście obejmuje także produkty finansowe, które były proponowane na okres 3 miesięcy. Jednak tutaj, już nie można było mówić o tak zawrotnym oprocentowaniu. Jednak większość banków rzeczywiście oferowało całkiem wysokie zyski, na bardziej wyklarowanym poziomie. Pierwsze miejsce w lokatach trzymiesięcznych zajmowała Pierwsza Lokata Meritum Bank, która posiadała oprocentowanie wynoszące 7 procent w skali roku. Jednocześnie wpłacając na nią 10 tysięcy złotych, po 3 miesiącach można było osiągnąć zysk wynoszący ponad 140 złotych. Było to całkiem zadowalające oprocentowanie. Drugim bankiem był FM Bank, który w lokacie FM Lokata, proponował 6,10 procent w skali roku. Trzecie miejsce natomiast było zajmowane przez BNP Paribas, który zaproponował Lokatę 6/3 z oprocentowaniem wynoszącym 6 procent w skali toku. Identyczne warunki można było spotkać między innymi w Get Banku w Lokacie Terminowej, jak i również w neoBanku w Lokacie onLine. Kolejne banki utrzymywały swoje propozycje pomiędzy 5,50 procent, a 5,95 procent. Do tych banków i ofert zaliczały się Open Finance proponujący Loatę Tip Top, Getin Online z ofertą Lokaty Terminowej, neoBank proponujący Lokatę onLine, Euro Bank stawiający na lokatę terminową, którą można było otworzyć za pośrednictwem Internetu, Idea Bank preferujący Lokatę Stabilną, Toyota Bank posiadający na liście produktów Depozyt Plus, BOŚ Bank z Lokatą Wiosenną, Meritum Bank przedstawiający Lokatę Standardową Internetową, a także Volkswagen Bank proponujący Lokatę Plus.

Zobacz lokaty maj 2016  >>>

Warto dodać, że ranking lokat kwiecień 2012, obejmuje także lokaty roczne i sześciomiesięczne. Wśród nich także można było spotkać bardzo wiele produktów bankowych, które spokojnie w ofercie posiadały więcej niż 6 procent w skali roku. Na pierwszym miejscu wśród takich lokat znalazł się Kredyt Bank proponujący Lokatę z premią. Zatem spokojnie można stwierdzić, że jeśli skorzystałoby się właśnie z tej promocji, można było otrzymać aż 6,50 procent w skali roku. Jeśli zdecydowalibyśmy się na ulokowanie 10 tysięcy złotych na okres 6 miesięcy, to z powodzeniem otrzymalibyśmy po tym okresie czasu aż 263 złotych.

Drugie miejsce zajmował FM Bank, który jednocześnie proponował FM Lokatę. Oprocentowanie wynoszące 6,30 w skali roku, jednocześnie gwarantowało zysk 255 złotych, przy wkładzie finansowym wynoszącym 255 złotych, na okres 6 miesięcy.

Powyżej 6 procent w skali roku, proponowały także Alior Bank z ofertą Lokata 6M, Euro Bank z propozycją Lokaty terminowej, którą można było założyć przez Internet, Meritum Bank z Lokata Standardową Internetową, a także Toyota Bank proponujący Depozyt Plus. Równe 6 procent w skali roku proponowane było przez BNP Paribas, który jednocześnie wśród swoch produktów inwestycyjnych posiadał Lokatę 6/6 oraz Get Bank mający Lokatę terminową. Jeśli kto skusił się na jedną z tych dwóch lokat, rzeczywiście mógł skorzystać na tym, zyskując aż243 złotych. Oczywiście przy wspomnianym wkładzie, wynoszącym 10 tysięcy złotych.

Zobacz najlepsze lokaty maj 2016  >>>

Jeśli chodzi o lokaty zakładane na okres 12 miesięcy, to rzeczywiście maksymalne oprocentowanie utrzymywało się na nieco niższym poziomie, w porównaniu do lokat półrocznych, ale jednocześnie można mówić w tym przypadku o nadal bardzo atrakcyjnych warunkach. Najlepszą ofertę w porównaniu do wszystkich lokat rocznych posiadał FM Bank, proponujący jednocześnie FM Lokatę. Oprocentowanie przy tym produkcie finansowym wynosiło 6,40 procent w skali roku.

Ranking Lokat Marzec 2012

Sprawdzając Ranking Lokat Marzec 2012 i propozycje banków, kierujących nas na lokaty, pewnie jesteśmy ciekawi jak bardzo dużo mogliśmy zyskać w tym czasie. Na pewno możemy się domyślać, że w ostatnich latach proponowane oprocentowanie mocno poszło w dół. Dlatego z pewnymi warunkami, z jakimi mieliśmy do czynienia przed kilkoma sezonami, raczej szybko się nie spotkamy.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Marzec 2016

Ranking lokat marzec 2012 pokazuje nam jak kiedyś, ale właściwie nie tak dawno mieliśmy okazje zarobić na bardzo wysoko oprocentowanych lokatach. Jeśli tylko dysponowaliśmy niewielkimi oszczędnościami, jak i również byliśmy gotowi je na pewien okres czasu zamrozić, to zwykle szykowała się nam całkiem miła niespodzianka na koniec okresu depozytu.

Decydując się w tamtym czasie na lokatę trwającą 3 miesiące, mogliśmy na najlepszej z nich zarobić aż 7,20 procent w skali roku. Taką ofertę przygotował neoBANK pod nazwą Lokata Maksymalna. Jeśli jakiś bank dzisiaj zdecydowałby się na takie oprocentowanie, to z pewnością nie krylibyśmy naszego zdziwienia, a także poszukiwania haczyka. A w tamtym czasie nie ma co ukrywać, było to całkiem naturalnym zachowaniem wielu placówek.

Zobacz najlepsze lokaty marzec 2016 >>>

Na drugim miejscu z oprocentowaniem wynoszącym aż 7 procent, ze swoją Pierwszą Lokatą wyszedł Meritum Bank. Na pewno dzięki temu produktowi placówka zyskała bardzo wielu nowych klientów. W końcu niewątpliwie można było mówić o bardzo wysokim zysku. Oddając na okres 3 miesięcy do banku swoje 10 tysięcy złotych, po tym czasie mogliśmy odebrać aż o 142 złote więcej. Mówią, że pieniądze nie leżą na ziemi. Ale jak się tak dobrze zastanowimy ile włożyliśmy trudu w zarobienie tych pieniędzy? Okaże się, że praktycznie nic. Jeśli ktoś jednak nie miał zaufania do tej placówki, lub inne warunki nie do końca okazywały się do przyjęcia, to w takim razie spokojnie można było zdecydować się na 6 procent w skali roku w jednym z 3 placówek, które właśnie proponowały takie lokaty.

Ranking Lokat Marzec 2012 – a może Toyota Bank?

Toyota Bank zaproponował Lokatę Kapitalną, placówka BNP Paribas wyszedł z propozycją Lokaty 6/3, a nie mówiąc już o Getin Banku, który zaproponował Lokatę terminową. W każdym z nich mogliśmy po 3 miesiącach zyskać około 122 złotych.

Ranking Lokat Marzec 2012
Ranking Lokat Marzec 2012 – Najlepsze Lokaty

Okazuje się, że w tamtym czasie dłuższe oszczędzanie, nie zawsze powodowało otrzymanie dużo wyższego oprocentowania. Wręcz przeciwnie. Jeśli na przykład zdecydowalibyśmy się na deponowanie swoich środków przez okres 6 miesięcy, i jednocześnie dysponowalibyśmy kwotą wynoszącą 10 tysięcy złotych, to warto byłoby oddać swoje oszczędności w ręce Toyota Banku. Ponieważ tamtejsza Lokata Kapitalna z oprocentowaniem 6,10 procent w skali roku, pozwalała na przyniesienie bardzo wysokich zysków. Nawet większych niż przy lokacie 6M proponowanej przez Alior Bank, który oferował swoim klientom aż 6,20 procent w skali roku. Okazuje się, że to była stawka wynosząca nieco mniej, ale za to kapitalizacja odsetek następowała każdego dnia. Dlatego już naliczane odsetki później bardzo szybko zostawały dodawane do kapitału, od którego następnego dnia ponownie rosły i tak cały czas.

Zobacz ranking lokat marzec 2016 >>>

Na trzecim miejscu w rankingu lokat półrocznych znalazła się Lokata terminowa, która była produktem finansowym eurobanku. Tutaj naliczanie odsetek następowało już w sposób standardowy. Natomiast klienci tej placówki otrzymywali tak naprawdę 6,10 procent w skali roku. Zatem jeśli wpłacili do nich 10 tysięcy złotych, to po 6 miesiącach, mogli wyciągnąć aż 248 złotych.

Ranking Lokat Marzec 2012 – poza podium ale nadal atrakcyjne

Na pewno sporo emocji wywołują lokaty długoterminowe zakładane na okres 12 miesięcy. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim nie każdy jest w stanie na tak długo zamrozić swoje oszczędności. W końcu nie wiemy co wydarzy się w najbliższym czasie, nie mówiąc już o tym, co będzie za rok. Jeśli jednak ktoś może pozwolić sobie na założenie takiej lokaty, to na pewno w tamtym czasie był zainteresowany Lokatą Kapitalną sugerowaną przez Toyota Bank. Kapitalizacja dzienna z oprocentowaniem 6,15 procent, pozwalało na wygenerowanie najwyższych zysków na tle innych ofert, nawet nieco wyższej oprocentowanych. Na drugim miejscu znalazła się Lokata Standardowa Internetowa, oferowana przez Meritum Bank.