Najlepsze lokaty listopad 2015 do 100 tys. zł

Sprawdzamy najlepsze lokaty listopad 2015, a w szczególności ponieważ część z naszych czytelników dysponuje większymi kwotami, która chcieliby umieścić na lokacie, dlatego przygotowaliśmy zestawienie najlepszych lokat listopad 2015 prezentujące najlepsze lokaty do 100 tys. zł. Jako okres lokaty przyjęliśmy najpopularniejszy dla tego typu inwestycji, czyli 3 miesiące.

Sprawdź pełen ranking lokat listopad 2015 >>>

Najwyżej w naszym zestawieniu znalazła się lokata WELCOME w Lion’s Banku, który specjalizuje się w obsłudze bardziej zamożnych klientów, jest ona oprocentowana na 3,5 procenta oraz umożliwia umieszczenie na lokacie, nowym klientom banku, od 100 tys. zł do 1 mln. zł. Całkiem pokaźnej kwoty oszczędności. Największą wadą lokaty, jest konieczność wizyty w oddziale banku, w celu jej założenia. Tym klientom, którzy nie chcą tracić czasu na wizyty w banku Lion’s Bank oferuje lokatę na 3,25%, więc trochę mniejszą ale nadal bardzo atrakcyjną.

Umieszczenie na lokacie 100 tys. zł już po 3 miesiącach zapewnia zysk ponad 713 zł, w przypadku gdybyśmy dysponowali kwotą 1 mln. zł zysk będzie jeszcze większy i będzie 10 razy większy, czyli przekroczy 7 tys. zł. Całkiem pokaźna kwotą – dodaje ekspert Rankingu Lokat

Kolejną propozycją dla bardziej zamożnych klientów jest lokata Happy Plus w Idea Banku, tym razem minimalna kwota lokaty to tylko 10 tys. zł, natomiast maksymalna to 100 tys. zł. Oprocentowanie lokaty wynosi 3,25%. Lokatę można założyć przez internet, nie jest wymagane posiadanie konta osobistego w Idea Banku. Trzeba być też nowym klientem.

100 tys. zł umieszczone na lokacie to całkiem pokaźny, jak na tego typu produkt inwestycyjny, zysk wynoszący ponad 662 zł w trzy miesiące bez ryzyka

Ostatnią propozycją wartą uwagi dla środków 100 tys. zł jest lokata bezkarna w Banku BGŻ. Skierowana jest do nowych klientów oraz wymaga otworzenia konta w banku, a jej oprocentowanie sięga 3,2%. Podobnie jak lokata Happy Plus jej minimalna kwota to 1 tys. zł a maksymalna to 100 tys. zł

Najlepsze lokaty listopad 2015 w kategorii do 100 tys. zł na 3 miesiące to:

 • Lokata WELCOME (Lion’s Bank) – oprocentowanie 3,5% w skali roku,
 • Lokata Happy Plus (Idea Bank) – oprocentowanie 3,25% w skali roku,
 • Lokata Bezkarna (BGŻOptima)  – oprocentowanie 3,2% w skali roku,

Jak widać z powyższego zestawienia najlepszą lokatą listopad 2015 dla większych środków jest bezkonkurencyjnie lokata WELCOME w Lion’s Bank – podsumowuje ekspert ekonomiczny

Sprawdź pełen ranking lokat listopad 2015 >>>

Ranking Lokat Grudzień 2014

Ranking Lokat Grudzień 2014 prezentuje kolejny spadek oprocentowania lokat w stosunku do listopada. Spadające oprocentowanie lokat bankowych szczególnie widoczne jest wśród propozycji banków skierowanych do każdego typu klientów. Przykładowo oferty Banku Smart oraz BIZ Banku zostały obniżone do 3 proc. W ubiegłym miesiącu było to znacznie więcej – 3,5%.

Niskie oprocentowanie wynika z niskich stóp procentowych. Aktualnie stopa referencyjna wynosi tylko 2%. Nie ma jednocześnie sygnałów, aby w przyszłości stopy miały być podwyższone. Niektóre banki oferują jednak oprocentowanie wyższe niż stopa referencyjna.

Wśród najlepszych lokat na 3 miesiące dla kwoty do 10 tys. zł mamy 3 propozycje. Pierwszą jest oferta Twoja Lokata III w Getin Bank oprocentowana na 3,5 procent. Kolejnymi ciekawymi propozycjami będą Lokata Party w Getin Online oraz EKOlokata Świetnie Procentująca w BOŚ Bank. Obie lokaty oprocentowane będą na 3,1%.

Zysk z najwyżej oprocentowanej lokaty w Getin Bank – Twojej Lokaty III wynosi aż 69,9 zł z zainwestowanych 10 tys. zł . Całkiem sporo jak bez dodatkowych warunków – wyjaśnia ekspert ds. lokat bankowych.

Ranking Lokat Grudzień 2014 – lokaty standardowe

 • Getin Bank (Twoja Lokata III) – oprocentowanie 3,5% w skali roku.
 • BOŚ Bank (EKOlokata Świetnie Procentująca) – oprocentowanie 3,1% w skali roku.
 • Getin Online (Lokata Party) – oprocentowanie 3,1% w skali roku.

Sprawdź pełen ranking lokat grudzień 2015 >>>

Jeżeli dotychczas nie otwierałeś konta bankowego w Idea Bank, Banku BGŻ lub BNP Paribas to ciekawą propozycją będą lokaty promocyjne. Lokaty promocyjne skierowane są do nowych klientów poszczególnych banków. Przykładowo Lokata Happy na 10 tys. zł jest oprocentowana na aż 5%. Bardzo wysokie oprocentowanie jest na szczycie ranking lokat grudzień 2014.

Niewiele niżej na 4% poziomie w skali roku mamy 2 kolejne propozycje. Pierwszą jest Lokata Bezkarna w Banku BGŻ. Druga jest Lokata Dobrze Prosperująca w Banku BNP Paribas. Oprocentowanie na poziomie 4% jest bardzo atrakcyjne. Obie lokaty wymagają założenia konta bankowego.

Jeżeli interesuje Cię zysk w okolicach 100 zł, to najlepszą propozycją będzie Lokata Happy w Idea Banku. Magiczne 5% zapewnia aż 99,8 zł z zainwestowanych 10 tys. zł – podsumowuje ekspert ds. lokat bankowych.

Ranking Lokat Grudzień 2015 – lokaty promocyjne

 • Idea Bank (Lokata Happy) – oprocentowanie 5% w skali roku.
 • BGŻOptima (Lokata Bezkarna) – oprocentowanie 4% w skali roku.
 • BNP Paribas Bank (Lokata Dobrze Procentująca) – oprocentowanie 4% w skali roku.

Sprawdź pełen ranking lokat grudzień 2015 >>>

Ranking Lokat Marzec 2014

Jeśli ktoś ma ochotę sobie jeszcze powspominać, z jakimi odsetkami miało się do czynienia dosłownie 2 lata temu, interesując się lokatami terminowymi, to z pewnością powinniśmy spojrzeć na ranking lokat marzec 2014. Od razu właściwie może nas uderzyć taka sytuacja, kiedy zobaczymy bardzo wysokie oprocentowanie, którego dzisiaj już niestety nie zobaczymy.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Marzec 2016

Osoby zainteresowane lokatami 3-miesięcznymi, mogły zyskać nawet 4,50 procent w skali roku. Wystarczy, że zdecydowały się one na Lokatę na dobry początek w Idea Banku. Nie ma co ukrywać, że jest to najwyższa proponowana stawka nie tylko na tle tamtejszych ofert, ale również na przestrzeni ostatnich miesięcy. Zaraz za tą propozycją znalazła się Pierwsza Lokata, z oprocentowaniem wynoszącym 4 procent w skali roku, oferowana przez Meritum Bank. W takim razie nie ma co się dziwić, że jest to naprawdę oferta godna uwagi.

Sprawdź ranking lokat marzec 2016 >>>

Identyczne oprocentowanie zaproponował BGŻOptima, który zasugerował stawkę również 4% na swoim wiodącym produkcie, którym jest Lokata bezkarna.

Kolejne oferty jak najbardziej wskazują na to, że oprocentowanie mocno poszło w dół. W związku z tym możemy liczyć na kolejny próg odsetkowy wynoszący 3,70 procent w skali roku. Taką ofertę złożył neoBANK w swojej energoLokacie. Natomiast oprocentowanie wynoszące 3,41 procent w skali roku, było propozycją FM Banku BP, w FM Lokacie PRO. W takiej sytuacji możemy mówić o nadal atrakcyjnym oprocentowaniu w porównaniu do dzisiejszych ofert. Chociaż nie ma co ukrywać, że na tamte czasy klienci uważali, że zarobią zdecydowanie mniej i takie oprocentowanie niekoniecznie już oznaczało atrakcyjna ofertę.

Najlepsze Lokaty Marzec 2014 - Ranking Lokat
Najlepsze Lokaty Marzec 2014 – Ranking Lokat Marzec 2014

Osoby zainteresowane nieco dłuższymi inwestycjami, bez dwóch zdań mogły skorzystać z lokat otwieranych na okres 6 miesięcy. W takim wypadku możemy mówić o najwyższym oprocentowaniu utrzymującym się na poziomie 3,61% w skali roku. Wtedy FM Bank PBP wyszedł z ofertą FM Lokaty PRO. Zaraz za nim znalazła się oferta PlusBanku, który jednocześnie zaproponował oprocentowanie utrzymujące się na poziomie 3,55 procent w skali roku. Na pewno taka stawka może wydawać się bardzo niska w porównaniu do wcześniejszych ofert lokat zakładanych na okres 3 miesięcy. Jednak trzeba pamiętać, że proponowane tutaj oprocentowanie jest naliczane przez dłuższy okres czasu. W związku z tym mamy do czynienia z naprawdę ciekawym zyskiem.

Zobacz najlepsze lokaty marzec 2016 >>>

Gdybyśmy jednak chcieli powrócić do lokat bardzo wysoko oprocentowanych, to w tamtym czasie najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście ulokowanie swoich oszczędności na co najmniej 12 miesięcy. Wtedy moglibyśmy skorzystać z atrakcyjnej oferty jaką jest Lokata Aktywna oferowana przez Toyota Bank. Dzięki tej ofercie nasze oszczędności miały okazję wzrosnąć aż o 4,50 procent w skali roku. Dlatego jeśli byśmy zdecydowali się na zdeponowanie naszych 10 tysięcy złotych, moglibyśmy oczekiwać zysku wynoszącego aż 364,50 złotych.

Ranking Lokat Marzec 2014 – lokaty długoterminowe

W długoterminowych lokatach po tym atrakcyjnym produkcie nastąpiła bardzo duża przepaść jeśli chodzi o odsetki. Dopiero na drugim miejscu znalazła się FM Lokata PRO, sugerowana przez FM Bank BP. W takiej sytuacji mogliśmy liczyć na oprocentowanie wynoszące 3,75 procent w skali roku. Nieco niższa oferta proponowana była przez Getin Bank. Oferowana przez tę placówkę Lokata Wznosząca pozwalała na zarobienie 3,70 procent w skali roku.

Ktoś, kto bez żadnego problemu pozwolił sobie na zdeponowanie swoich oszczędności na okres 2 lat, to mógł zarobić nawet 664 złote. Wszystko dzięki ciekawej lokacie Direct+ Internet, która została zaproponowana przez Santander Consumer Bank. Na tej lokacie osoby wpłacające swoje pieniądze, mogły liczyć na uzyskanie 4,20 procent w skali roku.

Zobacz lokaty marzec 2016 >>>

Podsumowując Ranking Lokat Marzec 2014 – sytuacja na tamtym okresie czasu przedstawiała się niezwykle zachęcająco. W takim razie nie powinniśmy mieć najmniejszych wątpliwości, że jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie aktywne oszczędzanie. W końcu przechowywanie pieniędzy na koncie, bądź też w przysłowiowej skarpecie nie przyniesie tak wielu korzyści jak zamrożenie ich na bardzo korzystnej lokacie bankowej, na której mogą całkiem nieźle zarobić.

Ranking Lokat Czerwiec 2013 Najlepsze Lokaty

Prezentujemy Ranking Lokat Czerwiec 2013. Rok 2013 dla inwestorów na pewno zaliczał się do jednych z najbardziej udanych. I to wcale nie jest mowa, o wyjątkowo wytrawnych inwestorach, którzy wykupywali w tamtym czasie akcje i obligacje. Raczej skupimy się na zdecydowanie spokojniejszych inwestycjach, mianowicie na lokatach. A najlepsze produkty oszczędnościowe na tamten okres czasu, pokaże nam ranking lokat czerwiec 2013.

Najlepsze lokaty Czerwiec 2013 jednomiesięczne

Na pierwszym miejscu koniecznie warto wspomnieć o lokatach jednomiesięcznych, które są najczęściej wybierane przez osoby, które dopiero po raz pierwszy zaczynają swoją przygodę z depozytami finansowymi. Na pierwszym miejscu w takim rankingu lokat krótkoterminowych, znalazła się Lokata na Dobry Początek. Była ona proponowana przez Idea Bank z oprocentowaniem wynoszącym aż 6 procent w skali roku. Minimalny wkład finansowy wynosił zaledwie 1000 złotych. Dodatkowym atutem, było brak warunku zakładania przez Klienta konta. Na drugim miejscu znalazła się Lokata na Start proponowana przez Getin Bank. Klienci, któ®zy mieli wolne oszczędności w wysokości 500 złotych, z powodzeniem mogli zainwestować na tym depozycie, wynoszącym 5,5, procent w skali roku. Na trzecim miejscu również znajdowała się całkiem atrakcyjna oferta, chociaż już nie tak, jak w poprzednich dwóch wersjach. Mianowicie Klienci inwestując już od 1000 złotych na Prostej Lokacie mogli liczyć na oprocentowanie wynoszące 4 procent w skali roku. Taka oferta została przygotowana przez BNP Paribas Bank Polska.

Najlepsze lokaty Czerwiec 2013 na 3 miesiące

Doskonałym rozwiązaniem na pewno okazywały się lokaty, z możliwością deponowania pieniędzy na okres 3 miesięcy. Dzięki temu, przy odrobinie cierpliwości, a także zamrożeniu przykładowo 5 tysięcy złotych, można było liczyć na zysk wahający się już od 40 do 50 kilku złotych. Ranking lokat czerwiec 2013 wskazał, że na pierwszym miejscu znalazła się Lokata na Start, proponowana przez Getin Bank. Na drugim miejscu znajduje się Pierwsza Lokata oferowana przez Meritum Bank. Jeśli ktoś zechciał przystąpić do tego banku po raz pierwszy i założyć w nim konto, mógł liczyć na oprocentowanie wynoszące 5 procent w skali roku. Minimalna wpłata wynosiła w tym czasie zaledwie 500 złotych.

Najlepsze lokaty czerwiec 2016  >>>

Trzecie miejsce było zajęte przez dwie placówki: BGŻOptima wraz z Lokatą Bezkarną, jak i również neoBank onLine proponujący energoLokatę 3M PLUS. Każda z tych placówek proponowała swoim klientom 4,30 procent w skali roku, przy minimalnym wkładzie wynoszącym 1000 złotych. Między sobą różniły się tym, że BGŻOptima, wymagał od swoich Klientów założenia rachunku osobistego, a drugi bank już nie.

Najlepsze lokaty Czerwiec 2013 na 6 miesięcy

Tutaj było całkiem szerokie pole do manewru. Klienci, którzy byli gotowi na to, by uzbroić się w nieco więcej cierpliwości, mogli zyskać naprawdę wiele. Przede wszystkim wymieniało się wśród tych ofert oprocentowanie na poziomie 4,75 procent w skali roku. Była to propozycja SK Banku, w ofercie Lokaty24. Minimalny wkład w tym przypadku wynosił 3 tys. złotych. Na drugim miejscu znajdowała się FM Lokata PRO, która proponowana była przez FM Bank. Jednocześnie klienci korzystający z tego produktu oszczędnościowego, mogli liczyć na oprocentowanie nadal utrzymujące się powyżej 4 procent, a mianowicie 4,20 procent w skali roku. Co ciekawe trzecie miejsce również było zajęte przez FM Bank. Tym razem jednak przewodnim produktem była FM Lokata w PLN z oprocentowaniem wynoszącym 4,10procent w skali roku.

Z identycznym oprocentowaniem wyszedł Meritum Bank, proponujący swoim Klientom Lokatę „Meritum Zysku w Internecie”, a także Lokatę Standardową Internetową, dla osób, którzy już posiadali konto bankowe w tym banku.

Najlepsze lokaty Czerwiec 2013 na 12 miesięcy

Osoby wykazujące się znacznie wyższym poziomem cierpliwości, faktycznie mogły oczekiwać całkiem przyzwoitych zysków z lokat rocznych. Wśród nich na pierwszym miejscu znalazła się, znana nam już Lokata „Meritum Zysku w Internecie”, oczywiście proponowana przez Meritum Bank. Oferowane oprocentowanie utrzymywało się na poziomie 4,20 procent w skali roku. Dlatego można z powodzeniem powiedzieć, że inwestując w tym czasie zaledwie 5 tysięcy złotych, po roku na koncie pojawiała się suma wynosząca 170 złotych. Z takim samym oprocentowaniem wyszła ta sama placówka, jednak z lokatą dla właścicieli kont osobistych.

Ranking Lokat Czerwiec 2013 Najlepsze Lokaty 2016
Ranking Lokat Czerwiec 2013 Najlepsze Lokaty 2016

Wszystkie lokaty jak widać, w tamtym czasie rzeczywiście były zdecydowanie bardziej opłacalne, niż obecnie. Jednak nie należy już żałować tego, że nie mamy najmniejszych sposobności do tego, by wrócić do wcześniejszych propozycji oprocentowania. Zamiast tego, zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem, jest korzystanie z takich ofert, jakie mamy dostępne teraz. Ponieważ jak można się domyślać i tak, czeka nas systematyczne obniżanie stóp procentowych. Bankowcy, a także pozostali specjaliści od spraw związanych z bankowością, jak na razie nie przewidują żadnego korzystnego przełomu. Dlatego lepiej jest zarabiać nawet 2 procent w skali roku, niż nasze pieniądze mają leżeć, nie zarabiając na siebie ani grosza.  Aktualne dane najlepsze lokaty czerwiec 2016  >>>

Ranking Lokat Grudzień 2012

Ranking Lokat Grudzień 2012 to analiza depozytów na okres jednego oraz trzech miesięcy. Ranking Lokat obejmuje lokaty w aż 35 bankach, w tym bankach spółdzielczych. Nasz ranking umożliwia wskazanie najwyżej oprocentowane lokaty w każdym z banków. Dzięki czemu wybraliśmy 10 najlepszych w każdej kategorii.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Grudzień 2015

Dwa kluczowe czynniki wpływające na oprocentowanie lokat w 2012 roku to: stopy procentowe oraz nowelizacja rekomendacji KNF dotyczącej liczenia zdolności kredytowej.

Co ma największy wpływ na Ranking Lokat Grudzień 2012

Za obniżeniem oprocentowania depozytów, będzie przemawiać fakt obniżenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Należy pamiętać, że pierwsze cięcie miało miejsce w listopadzie. Kolejne obniżenie stóp procentowych spodziewane jest jeszcze w grudniu tego roku. Kolejne mogą mieć miejsce w pierwszym półroczu 2013 roku. Spodziewamy się, że może to potrwać nawet przez kolejne 3 lata do 2016 roku.

Jak już wspomnieliśmy po Nowym Roku, ma wejść w życie nowelizacja rekomendacji KNF mająca na celu złagodzenie procedur liczenia zdolności kredytowej. Spowoduje to zwiększenie dostępności kredytów. Banki staną przed koniecznością dostosowania się do wymogów Bazylei III dotyczących obowiązkowych wskaźników kapitałowych banku.

Niektóre banki będą musiały zwiększyć liczbę lokat lub innych środków finansowych pochodzących od klientów detalicznych. Wszystko to może mieć wpływ na wzrost oprocentowania, tak by zachęcić klientów do pozostawiania oszczędności w danym banku.

Sprawdź ranking lokat grudzień 2015 >>>

Ranking Lokat Grudzień 2012 na 1 miesiąc

W zakresie lokat na jeden miesiąc najlepiej wypada lokata Na Dobry Początek. Idea Bank oferuje na niej 7,5%, co jest bardzo wysoką ofertą. Druga w rankingu jest Lokata Bezkarna w Banku BGŻ Optima oprocentowana 6,2% w skali roku. Lokata jest depozytem na trzy miesiące, natomiast w przypadku jej wcześniejszego zakończenia bank wypłaca kapitał oraz całość naliczonych odsetek.

Na trzecim miejscu w naszym rankingu znalazła się Lokata Spinająca w Polskim Banku Przedsiębiorczości. Lokata stanowi pierwszy produkt banku adresowany do klientów indywidualnych. Do tej pory bank specjalizował się w obsłudze klientów korporacyjnych, samorządów oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

 • Idea Bank (Lokata Na Dobry Początek) – oprocentowanie w skali roku 7,5%.
 • BGŻ Optima Lokata Bezkarna – oprocentowanie w skali roku 6,2%.
 • Polski Bank Przedsiębiorczości (Lokata Spinająca) – oprocentowanie w skali roku 5,7%.

Sprawdź pełen ranking lokat grudzień 2015 >>>

Ranking Lokat Grudzień 2012 na 3 miesiące

Podobnie jak przy lokacie na 1 miesiąc, w przypadku lokat na trzy miesiące najwyżej oprocentowana lokata jest produktem Idea Banku. Jest to lokata o stałym oprocentowaniu, którego wysokość jest uzależniona od oprocentowania depozytów w innych bankach.

Wystarczy zgłosić się do oddziału tego banku z potwierdzeniem oprocentowania, jakie się otrzymało u konkurencji, aby otrzymać 10 procent więcej. Na potrzeby naszego zestawienia przyjęliśmy oprocentowanie w stosunku do kolejnych, najlepiej oprocentowanych lokat. Na drugim miejscu znajdują się lokaty Banku Pocztowego i Raiffeisen Banku. Obie lokat oprocentowane na 7 procent w skali roku.

 • Idea Bank (Lokata Plus 10%) – oprocentowanie w skali roku 7,7%.
 • Bank Pocztowy (Lokata Gigant)  – oprocentowanie w skali roku 7%.
 • Raiffeisen Bank   (Lokata Internetowa) – oprocentowanie w skali roku 7%.

Warto podkreślić, że średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat trzymiesięcznych wynosi 6,45% w skali roku. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich analizowanych grup lokat.

Sprawdź najlepsze lokaty grudzień 2015 >>>