Ranking Lokat Wrzesień 2015

Kończą się już wakacje, przed nami ranking lokat wrzesień 2015, czyli prezentacja i analiza najlepszych lokat bankowych. Podobnie jak sierpniu ze względu na stabilizację stóp procentowych nie mamy zbyt wiele rewolucyjnych zmian, natomiast cześć danych wymaga aktualizacji oraz korekty.

Najlepsze Lokaty Ranking Lokat Wrzesień 2015

Zacznijmy więc od podstaw, czyli czym warto kierować się przy wyborze lokaty oraz na co zwrócić szczególną uwagę:

 1. Oprocentowania lokaty oraz zasady jego prezentacji, zdarza się ze banki chcąc zachęcić nas do skorzystania z danej oferty prezentują „duże liczby” oraz lokaty progresywne, gdzie oprocentowanie rośnie w kolejnych miesiącach utrzymywania lokaty, przykładowo w styczniu 1%, lutym 2%, …, wrześniu 9% i październiku 10%, a w materiałach reklamowych prezentowane jest tylko najwyższa wartość oprocentowania, tj. 10%. W praktyce jednak średnioroczne oprocentowanie takiej lokaty wynosi ok. 5%, zamiast reklamowych 10%.
 2. Okres na jaki chcemy założyć lokatę tu warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy w najbliższym czasie może zdarzyć się konieczność rozwiązania lokaty, w takich sytuacjach lepiej założyć lokatę na krótszy okres, jednak należy pamiętać, że często w przypadku lokat promocyjnych, jak chcemy przedłużyć lokatę na kolejny okres to oprocentowanie nie jest już tak atrakcyjne. Jeżeli myślimy o długoterminowym oszczędzaniu lepszym wyborem będzie lokata sześciomiesięczna, roczna, a nawet kilkuletnia.
 3. Możliwość oraz warunki odnowienia lokaty, tak jak wspomnieliśmy w poprzednim punkcie w przypadku lokat promocyjnych w sytuacji odnowienia lokaty oprocentowanie często ulega zmianie, zazwyczaj spada do standardowych wartości, zdarzają się oczywiście przypadki, że oprocentowanie rośnie.
 4. Częstotliwość kapitalizacji odsetek im częściej tym lepiej, działa tutaj zasada procentu składanego, przykładowo przy lokacie kapitalizowanej dziennie, odsetki wypracowane w pierwszym dniu powiększają kapitał i generują dodatkowe odsetki w kolejnych dniach.
 5. Dodatkowe warunki stawiane przez banki, tutaj mogą być różne – zależne od kreatywności analityków i marketingowców bankowych – ale mogą dotyczyć konieczności założenia lokaty w oddziale, konieczności otwarcia konta bankowego lub przelewania wynagrodzenia na konto w banku.

Ranking Lokat Wrzesień 2015 – najlepsze lokaty

Przejdźmy zatem do naszego rankingu lokat wrzesień 2015 w tym miesiącu najwyższe oprocentowanie możemy uzyskać na db Loka@cie w Deutche Bank. Oprocentowanie to dotyczy lokaty otwieranej razem z kontem osobistym dbNET. Jeżeli zdecydujemy się na otwarcie lokaty bez zakładania konta dbNET, jej oprocentowanie będzie niższe oraz wyniesie 2,5% (nadal jest to dobry wynik). Oferta skierowana jest do nowych klientów, a minimalna wartość lokaty wynosi 2 tys. zł, a maksymalna 10 tys.

Jeżeli zdecydujemy się na dbLok@tę w wysokości 10.000 zł już po dwóch miesiącach wypracujemy zysk w wysokości 68,76 zł, najmniejsza lokata wynosząca 2 tys. zł to zysk 12 zł – analizuje ekspert Rankingu Lokat 2015

Kolejną ciekawą propozycją jest lokata 4% w Alior Banku, którą można założyć w ciągu 30 dni od daty otwarcia Konta Rozsądnego lub Konta Wyższej Jakości. Warto pamiętać, że bank wymaga od nas, aby na dzień zakończenia lokaty powyższe konto osobiste powinno być aktywne, w przeciwnym razie oprocentowanie lokaty wyniesie 1%. Minimalna kwota lokaty jest nieco niższa, wynosi 1 tys. zł natomiast maksymalna to 10 tys. zł.

 10.000 zł na lokacie w Aliorze to zysk  55 zł – dodaje ekspert

Ostatni propozycją w naszym rankingu to Lokata dla nowych klientów w mBanku. Jest ona oprocentowana na 4%, minimalna kwota lokaty to tylko 500 zł, a maksymalna to podobnie jak w pozostałych przypadkach 10.000 zł. Okres lokaty to 3 miesiące.  Bank wymaga od nas jedynie otwarcia konta, a całą procedurę można przeprowadzić wyłącznie poprzez system internetowy banku.

Ranking Lokat Wrzesień 2015 - jedna z najlepszych lokat mbank
Ranking Lokat Wrzesień 2015 – jedna z najlepszych lokat mbank

 Ze względu na dłuższy okres utrzymywania lokaty w mBanku, po 3 miesiącach od umieszczenia 10 tys. zł na lokacie otrzymamy zysk wysokości 81,66 zł – podsumowuje ekspert

W celu odpowiedzi na pytanie – dlaczego ranking lokat wrzesień 2015 proponuje głównie wyżej wymienione lokaty – prezentujemy ofertę lokaty w IKO  – PKO BP/Inteligo, gdzie oprocentowanie wynosi tylko  2,25%, podobnie jak u konkurencji można założyć tylko jedną lokatę, ale jest ona dostępna wyłacznie najnowszej wersji aplikacji mobilnej IKO w PKO BP i Inteligo. Kwota lokaty musi znajdować się w przedziale od 1000 zł do 10 000 zł, ale to chyba jest ostatnio standard.

Ranking lokat wrzesień 2015 – najlepsza trójka

 • 5% zapewnia 2 miesięczna db Lok@ta w Deutsche Bank
 • 4% zapewnia 2 miesięczna Lokata 4% na 2 miesiące w Alior Bank
 • 4% zapewnia 3 miesięczna Lokata dla nowych Klientów w mBanku

Zobacz kompletny ranking lokat wrzesień 2015 >>>

Ranking lokat wrzesień 2015 – oprocentowanie

W naszym rankingu lokat wrzesień porównajmy jeszcze średnie oprocentowanie lokat standardowych w odniesieniu do depozytów promocyjnych, co stanowi dla nas swoistego rodzaju barometr pozwalający ocenić czy dana lokata jest dla nas opłacalna czy nie.

Lokata standardowa to taka dostępna bez dodatkowych warunków lub ograniczeń. Tego typu depozyty skierowane są do wszystkich klientów danego banku – wyjaśnia ekspert Rankingu Lokat

srednie-oprocentowanie-lokat-wrzesien-2015

Jak widać wszystkie wymienione w naszym rankingu lokat wrzesień 2015 oferty są wyższe od średniego oprocentowania lokaty promocyjnej oraz ponad 3 krotnie wyższe od oprocentowania lokat standardowych dostępnych w ofertach banków.

Na zakończenie zachęcamy do sprawdzenia najlepszych lokat bankowych oraz porwania ich z innymi możliwościami oszczędzania, np. obligacjami, które zapewniają w ostatnim okresie całkiem atrakcyjne zyski. Dodatkowo można sprawdzić, jak uniknąć „podatku belki” oraz uzyskać ulgę podatkową w 2015 roku.

Sprawdź pełen Ranking Lokat Bankowych Wrzesień 2015 – więcej >

 • Marta

  Dobry ranking lokat wrzesień 2015 🙂

  Ta lokata mBanku wydaje się całkiem ciekawą propozycją, niestety tylko nie dla mnie, ponieważ mam już tam konto. Ogolnie jestem z niego bardzo zadowolona, w sumie większość działań można zrealizować zdalnie, co jest bardzo wygodne.

  Konieczność podpisywania dokumentów zarówno w oddziale czy za pośrednictwem kuriera została ograniczona do minimum, co jest dużym plusem.

  Marta

 • Gosia

  dodałabym jeszcze BgżOptima, która zapewnia bez żadnych dodatkowych warunków minimum
  2,8 %, a dodatkowo jest możliwość negocjacji do ponad 3%… albo inne
  oferty negocjowane indywidualnie …

  • http://RankingLokata.pl RankingLokata.pl

   w praktyce jednak oferty negocjowana zależą od kwoty która chcemy umieścić na lokacie – zgadza się, że czasem jest szansa na lepszą ofertę lokaty bankowej niż standardowa, jednak takie propozycje, trudno umieszczać w naszym rankingu lokata, bo każdy klient może mieć nieco inną ofertę – wtedy dobrze skorzystać z kalkulatora:

   http://rankinginwestycji.pl/lp3/Lokaty_bankowe_ranking_oprocentowanie_bank_najlepsze_BEST/

 • Bobo

  Zauważyłem też, że cześć banków oferuje też lokaty dostępne z poziomu
  aplikacji mobilnych, które mają z reguły
  wyższy zysk, a jak można się przekonać w niektórych przypadkach lokaty mobilne oferują wyższe
  odsetki nawet o 2 pkt procentowe w stosunku do innych lokat. Warto abyście też na to spojrzeli … choć w sumie nie wiem czy oprocentowanie będzie wyższe niż to powyżej

  • http://RankingLokata.pl RankingLokata.pl

   W rankingu lokat wrzesień 2015 podaliśmy przykład lokaty mobilnej IKO, w każdym razeie zwracamy również uwagę na lokaty mobilne, tym bardziej, że zawsze jest to szansa na dodatkowy zysk ! 🙂

 • Robberty

  Warto pamiętać, że cześć lokat ma domyślnie charakter odnawialny, co
  oznacza, że po zakończeniu okresu umownego lokaty, jest ona
  automatycznie odnawiana na standardowych warunkach. Dlatego na przed terminem
  zakończenia terminu umownego lokaty warto upewnić się jej odnowienie jest
  opłacalne. Często nie 😉

  • http://RankingLokata.pl RankingLokata.pl

   Dziękujemy za sugestię w kolejnym Rankingu Lokat zwrócimy również na te elementy baczną uwagę, bo odnowienie lokaty na standardowych warunkach to strata pieniędzy 🙂 Zgodnie z naszą dewizą – zysk jest najważniejszy ! 🙂

 • Michał

  polecam, muszę przyznać – że miałem pewne obawy – ale w sumie było warto ! 🙂

  • janek

   ale co konkretnie było warto ?

   • Michał

    przeklikać przez ten formularz w celu ustalenia własnego rankingu ! Oferta jest bardziej dopasowana do moich potrzeb …