Ranking Lokat Lipiec 2015 – o czym warto pamiętać!

Porównując lokaty w różnego rodzaju zestawieniach, rankingach oraz własnym banku należy pamiętać, że wysokość oprocentowania lokat w banku, jest ustalana na podstawie sytuacji rynkowej oraz z uwzględnieniem obecnie obowiązujących stóp procentowych, ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej.

Ranking Lokat Lipiec 2015 - stopy procentowe
Ranking Lokat Lipiec 2015 – stopy procentowe

Jak widać na poniższym zestawieniu – stopa referencyjna NBP jest aktualnie na rekordowo niskim poziomie, a przez ostatnie miesiące systematycznie spadała. Im niższe stopy procentowe tym niższe oprocentowanie lokat. W przyszłości, gdyby stopy procentowe wzrosły, należy się spodziewać wzrostu oprocentowania lokat bankowych.

Dodatkowo warto pamiętać, że na wysokość oprocentowań ma wpływ zróżnicowany portfel oferowanych produktów oszczędnościowych oraz które produkty są aktualnie przez bank promowane. Przykładowo jeżeli bank chce sfinansować akcję kredytową potrzebuje środków, wtedy oferuje lokaty w atrakcyjnym oprocentowaniu.

Aby porównać najlepsze lokaty w lipcu 2015 zapraszamy do naszego rankinguwięcej …

  • ionize100

    Ostatnio czytałem, że w drugiej połowie roku spodziewane są podwyżki stóp procentowych, więc jest szansa, że oprocentowanie lokat wzrośnie. Poza tym konkurencja na rynku bankowym z pewnością pozytywnie wpływa na rynek 🙂